Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality

Aktuality


Vybíjená 1. stupeň

Datum konání: 11. 4. 2018

Tohoto turnaje se zúčastnilo celkem 16 týmů. Některá mužstva musela být z kapacitních a časových důvodů odmítnuta. Týmy byly rozděleny do čtyř skupin, ve kterých se utkaly každý s každým. Vítězové se utkali o prvenství v turnaji. Náš tým se bohužel do těchto bojů nedostal. Přesto jsme obsadili velmi pěkné 8. místo. Turnaje jsme se zúčastnili poprvé, a proto lze konečné umístění hodnotit jako velmi dobré.


Autor: Mgr. Miroslav Hromádka Publikováno 18. 5. 2018 12:51

Zemědělství na Vysočině - soutěž

Datum konání: 3. 5. 2018

Na začátku května se čtyři nejlepší řešitelé školního kola soutěže Zemědělství na Vysočině účastnili kola krajského – Adéla Šimková, Tereza Perničková, Martin Prchal a Petr Štěpán. Jednalo se o druhý ročník soutěže pořádané pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka. Test prověřuje znalosti žáků týkající se zemědělství a lesnictví v našem kraji. Jedná se jak o všeobecný přehled žáků, tak i o informace, se kterými se setkali v přírodopise a zeměpise. Nutno říci, že konkurence byla v letošním roce již dvojnásobná ve srovnání s předchozím ročníkem. Poměřit své znalosti přijelo bezmála 150 žáků a žákyň. Z našich soutěžících se nejlépe umístila Tereza Perničková, která obsadila krásné 25. místo.


Autor: Mgr. Eva Jarošová Publikováno 18. 5. 2018 12:35

Afrika - soutěž

V 6. ročníku probíráme velmi hezké a poutavé téma - Afrika. Abychom si trochu oživili hodiny zeměpisu, vyhlásila jsem pro děti soutěž na volné téma o tomto světadíle. Do soutěže se přihlásilo pět dětí. Svými příspěvky zaujali M. Prchal a J. Jágr, kteří velmi nápaditým způsobem vyrobili z kostek cukru egyptskou pyramidu a svůj výtvor vylepšili o makety zvířat afrických savan. T. Perničková z hlíny vymodelovala africké obydlí i s okolím a celé „dílko“ natřela pestrými barvami. V. Toufarová a N. Hošková společně vytvořily zmenšeninu africké vesnice. Celá vesnice je vytvořena z přírodnin, je doplněna mnohými detaily a celkově působí velmi reálně. Všechny děti byly odměněny drobnými dárky. Všem děkuji za volný čas strávený nad výrobky inspirovanými Afrikou.

 


Autor: Mgr. Martina Klímová Publikováno 3. 5. 2018 14:10

V čem jsme stejní a v čem jsme jiní

Datum konání: 5. 4. 2018

Lektorky primární prevence  nás v dubnu navštívily s programem V čem jsme stejní a v čem jsme jiní. Program byl zaměřen na posílení tolerance a empatie a zkvalitnění vztahů ve třídě. Žáci se zamýšleli nad svými přednostmi a nedostatky, nad tolerancí tohoto u druhých,  nad přijetím sebe samého a druhých takových,  jací jsou.


Autor: Ivana Junová Publikováno 3. 5. 2018 14:02

Vítej ve virtuální realitě

Datum konání: 3. 4. 2018

Svět počítačů a jeho nástrahy na nás skrytě útočí každý den, a proto jsme byli rádi, že jsme si toto téma opět připomněli. Přijeli nám o něm popovídat lektoři z Ponorky, poradili nám, jak si lépe chránit  soukromí a na co si dát pozor. Asi největší účinek měla aktivita, kde jsme  vyplňovali fiktivní přihlašovací údaje na sociální síť a nejednoho potom překvapilo, co všechno o sobě dobrovolně  prozradil. Doufejme, že si z toho všichni odnesli co nejvíc a předejdou chybám, kterých se dopustili během preventivního programu.


Autor: Mgr. Petra Zikmundová Publikováno 3. 5. 2018 13:34

Den Země

Datum konání: 11. 4. 2018 - 17. 4. 2018

Staráme se …Den Země podle nás

 

  • 11. 4. Šesťáci pracovali na školním hřišti – vždy je co zlepšovat, a to se povedlo

  • 11.4. Sedmáci vyhrabávali trávu v obci – pěkně vše před poutí prokouklo

  • 17.4. První stupeň vyčistil naše okolí od nepořádku - Vysočina je o kousek čistší

  • Osmáci budou renovovat místní autobusovou zastávku

  • Devítka vyčistí nížkovské koupaliště

 

Všem kolegům a dětem děkuji za úsilí, které bylo během akcí vynaloženo.

 

 


Autor: Mgr. Martina Maloušková Publikováno 3. 5. 2018 13:19

Matematické soutěže

Datum konání: 23. 3. 2018

Na jaře se naše škola již řadu let zapojuje do dvou matematických soutěží. Jednou z nich je mezinárodní soutěž Matematický klokan. Vzhledem k technickým problémům jsem letošní ročník uspořádala pouze pro žáky 2. až 5. třídy. Soutěžili ve dvou kategoriích (2. + 3. - Cvrček, 4. + 5. - Klokánek).

V kategorii Cvrček se nejlépe vedlo Tadeáši Lacinovi (79 bodů z 90 – 88%), dále pak Filipu Toufarovi a Lukáši Enderlemu. Ve vyšší kategorii Klokánek se nejlépe umístil Bartoníček Zdeněk (100 bodů ze 120 – 83%), dále pak Patrik Pojmon a Košáková Eliška. Všem moc gratuluji a doufám, že zájem o matematiku vydrží žákům i na druhém stupni.

 


Autor: Mgr. Lucie Zezulová Publikováno 3. 5. 2018 13:12

Prevence dětských úrazů

Datum konání: 4. 4. 2018

V České republice jsou úrazy nejčastější příčinou úmrtí  dětí a mladých dospělých a třetí nejčastější příčinou úmrtí v celé populaci. Následkem úrazu umírá ročně v České republice více než sto dětí a dalších 2 tisíce dětí má po úraze trvalé následky. Státní zdravotní ústav realizuje již poněkolikáté programy pro žáky 3. ročníků základních škol. Paní lektorka, která nás letos začátkem dubna navštívila, hovořila s dětmi o ochraně vlastního zdraví, o úrazech doma, ve škole, v dopravě i ve volném čase. V závěru si žáci prakticky vyzkoušeli masáž srdce. Třeťáci sklidili velkou pochvalu  za výborné znalosti a dobrou spolupráci.

 

 


Autor: Ivana Junová Publikováno 3. 5. 2018 13:00

Bum - bác ball - 1. stupeň

Datum konání: 4. 4. 2018

Tradičního turnaje v bum - bác ballu se letos zúčastnilo 11 týmů, sestavených z chlapců a děvčat 2. - 5. ročníku. Družstva byla rozdělena do dvou skupin, ve kterých sehrála utkání každý s každým na dva vítězné sety. Týmy na druhých místech se utkaly        o 3. místo. Vítězové skupin pak nastoupili ve finále o celkového vítěze. Na 3. místě skončil tým HVĚZD ve složení Karolína Pešáková 4. roč., Matyáš Sobotka 4. roč. , Patrik Pojmon 5. roč.. Druhé místo obsadil tým RAKETY NÍŽKOV ve složení Julie Musilová 4. roč., Patrik Dvořák 4. roč. a Radim Němec 5. roč. Vítězem turnaje se stal tým ZEBRY ve složení Anna Klímová 5. roč., Matouš Sobotka 5. roč. a David Vlček 4. roč.


Autor: Mgr. Miroslav Hromádka Publikováno 3. 5. 2018 12:44

Ukaž, co umíš, co dokážeš 3

Od okamžiku, kdy jsme začali s nápadem „ Ukaž, co umíš, co dokážeš...“, po dnešek se mi sešlo ve třídě velké množství dětských prací. Jsem za to moc ráda. Je skvělé vidět, co všechno děti baví a v čem jsou dobří. Od posledního článku se nově objevilo: M. Danko - 6. ročník - skvělý portrét muže…., T. Fila - 6. ročník - funkční model rádia (děti ho velmi obdivovaly), K. Pešáková - 4. ročník - hezká kresba pohádkové postavy, T. Perničková - 6. ročník - pěkná kresba pohádkové postavy, M. Prchal - 6. ročník - skvělý papírový model tanku, M. Enderlová - 7. ročník - krásná kresba dívky, F. Křesťan - 6. ročník - dokonalý funkční model větrného mlýna (všemi velmi obdivovaný), A. Šimková - 6. ročník - krásná stínovaná kresba květiny…. Všechny výtvory jsou originální a nápadité. Touto cestou dětem děkuji a doufám, že budeme takto pokračovat i nadále.


Autor: Mgr. Martina Klímová Publikováno 6. 4. 2018 14:22