Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Nabídka pracovních pozic

Nabídka pracovních pozicNabídka pracovních pozic

Základní škola Nížkov nabízí od 1. 9. 2019 tyto pracovní pozice:

Asistent/ka pedagoga, úvazek 20 hodin týdně, pracovní poměr na dobu určitou do 31. 8. 2020.

Asistent/ka pedagoga, úvazek 30 hodin týdně, pracovní poměr na dobu určitou do 31. 8. 2020.

Školní asistent ZŠ/ŠD, úvazek 20 hodin týdně, pracovní poměr na dobu určitou do 31. 8. 2020.

Asistent/ka pedagoga – pedagogický pracovník – požadované vzdělání dle § 20 odst. 1 Zákona č. 563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících (lze doplnit do roka od nástupu na pozici).

Náplň práce: Vzdělávací a výchovná činnost podle přesně stanovených postupů a pokynů učitele zaměřená na speciální vzdělávací nebo specifické výchovné potřeby žáka nebo skupiny žáků.

Školní asistent/ka – nepedagogický pracovník - požadované vzdělání dle § 20 odst. 1 Zákona č. 563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících (lze doplnit do roka od nástupu na pozici).

Náplň práce:

a) Poskytuje základní nepedagogickou podporu přímo v rodině při spolupráci s rodiči, a to při přípravě na vyučování.

b) Zprostředkovává komunikaci s komunitou, rodinou a školou

c) Pomáhá při rozvoji mimoškolních a volnočasových aktivit. Podporuje přípravu žáka na výuku, rozvíjení čtenářských dovedností, práci se strategiemi přípravy na školní práci, podporuje rozvoj nadání žáka v aktivitách nad rámec školní výuky. Pomáhá v zajišťování výjezdů školy a s organizační podporou pedagogických pracovníků při práci se žáky se speciálními vzdělávacími potřebami.

d) Poskytuje např. organizační činnosti při zajištění školního stravování pro žáky (komunikace se školní jídelnou a rodiči při organizaci vhodné doby ke stravování apod.), podporuje žáky při manipulaci s pomůckami, při soběstačnosti a motivaci ke vzdělávání. Podporu žákům poskytuje vždy za přítomnosti pedagogického pracovníka.

e) Poskytuje podporu pedagogovi při administrativní a organizační činnosti učitele ve vyučování i mimo vyučování, podle potřeb pedagoga školní asistent zajišťuje i podpůrné administrativní a organizační činnosti. Účelem asistentovy podpory v oblasti administrativních a organizačních úkonů je, aby pedagog získal více času na vlastní individuální práci s žáky. Tyto podpůrné činnosti ale nejsou hlavní pracovní náplní asistenta.

Zájemci se mohou hlásit na telefon: 725 861 215 nebo na e-mail:  zs@zs.nizkov.cz