Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality

Aktuality


Beseda s policistkou

Datum konání: 19. 2. 2020

Beseda s Policii ČR - poznatky a dojmy žáků 5. ročníku:

- přišla paní policistka, představila se a začala

- povídala o bezpečí na silnici

- o tom, že bychom neměli zlobit v autě a obtěžovat řidiče

- že bychom si neměli sedat k cizím lidem ani s nimi odcházet

- třeba i o klíčích na krku, že dáváme najevo, že odcházíme poslední z domova

- o reflexních prvcích na oblečení a batohu

- rozdala nám různé omalovánky a skládací auto policie

- dávala nám různé otázky

- myslím, že všechny děti se ponaučily


Autor: Ivana Junová a žáci 5. ročníku Publikováno 26. 2. 2020 10:06

Právní vědomí - beseda

Datum konání: 19. 2. 2020

Beseda s paní policistou probíhala jako rozhovor. Žáci měli možnost se ptát na to, co je zajímá. Bavili se o svých právech, povinnostech. Dotazovali se, co je a co už není trestný čin. Paní policistka neobsáhla všechna témata, ale žáci odcházeli z hodiny nadšeni.

„Projekt se nám moc líbil. Překvapilo nás, kolik do všeho musí policista dát adrenalinu. Líbilo se nám také, že paní policistka vyprávěla příběhy, které se jí v práci staly. Dozvěděli jsme se, že práce policisty není jen fyzicky, ale také psychicky náročná. Vše probíhalo perfektně. Bylo to moc hezké a zajímavé povídání.“

 

 

 


Autor: Mgr. P. Zikmundová a žáci 7. ročníku Publikováno 21. 2. 2020 13:14

Šplh - okrsková soutěž

Datum konání: 18. 2. 2020

Soutěžící z naší školy si porovnali výkonnost ve šplhu na tyči s vrstevníky

z ostatních škol okrsku. Vyzkoušeli si šplh na jiných tyčích, než máme v naší

škole k dispozici. Zdokonalili se v rychlosti a obratnosti. Ze tří účastníků

postoupili dva do okresního kola.

 


Autor: Kateřina Kropáčková Publikováno 21. 2. 2020 13:07

České pohádky

V hodinách českého jazyka jsme ve 2. třídě probírali literární žánr pohádka. Zaměřili jsme se na ty klasické české, konkrétně Smolíček, Červená Karkulka, Perníková chaloupka, Budulínek. Řadili jsme děj, četli v rolích, hledali kladné a záporné postavy a naučili se rozeznávat žánr jako takový. Vyvrcholením byl nácvik jednotlivých pohádek ve skupinkách. Děti se učily své role s velkým zaujetím a nasazením. S pomocí šikovných rodičů třída ožila vlkem, jeskyňkami, liškami, Karkulkou, Budulínkem, jelenem se zlatými parohy, ježibabou ad. Mimo jazykovou výchovu se děti zdokonalily v mnoha důležitých kompetencích, jako je např. vzájemná komunikace, spolupráce, tolerance, ochota pomoci.


Autor: Mgr. Miluše Chalupová Publikováno 14. 2. 2020 13:17

Družina vzhůru nohama

Jaké to je vidět věci z jiné perspektivy? To si vyzkoušely děti ve školní družině. Kreslení u stolu nebo v plenéru jsme již praktikovali. Tentokrát jsme se pustili do kresby vzhůru nohama. Papír či omalovánku jsme si připevnili na spodek lavice a při tvoření leželi. Ze začátku měly děti problém s bolením rukou, práce byla pro ně obtížnější, ale velmi je to bavilo a moc si to užily. Obrázky se jim povedly.


Autor: Markéta Halíková Publikováno 14. 2. 2020 13:15

Poznej Vysočinu - školní kolo soutěže

Už několik let se naše škola účastní soutěže Poznej Vysočinu. Soutěž probíhá pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka ve dvou kolech. První kolo se koná na škole a druhé kolo proběhne na Krajském úřadě Kraje Vysočina dne 27. března 2020. Cílem soutěže je zvýšit povědomí žáků základních škol o Kraji Vysočina. Letošní rok se zúčastnili soutěže žáci 8. ročníku – T. Perničková a M. Prchal a žáci 9. ročníku – J. Smejkal, P. Štěpán, F. Chvátal, J. Rosecký a J. Pokorný. Naši školu budou v druhém kole reprezentovat za chlapce P. Štěpán a za dívky T. Perničková. Všem zúčastněným bych chtěla poděkovat za snahu. 


Autor: Mgr. Martina Klímová Publikováno 14. 2. 2020 13:13

Přichází zákon

Datum konání: 10. 2. 2020

V pondělí 10. 2. 2020 nás opět po dvou letech navštívil pan Zezula se svým novým fyzikálně-přírodopisně-preventivním programem s názvem Přichází zákon. Během přednášky se žáci mohli dozvědět některé informace o zákonitostech přírody, vzniku vesmíru, vývoji druhů nebo výjimečnosti člověka. Výklad byl doplněn mnoha názornými pomůckami a modely, jako například fosiliemi rostlin a živočichů, 4 metry širokým modelem vývoje života na Zemi a také mechanickým modelem vývoje prvních organizmů. V přednášce se prolínaly znalosti hned z několika předmětů – pro skupinu starších žáků z fyziky, přírodopisu a chemie, pro skupinu mladších žáků byl obsah přizpůsoben věku.


Autor: Mgr. Eva Jarošová Publikováno 12. 2. 2020 7:17

Lyžák 2020

Ráno jsme se probudili, pobrali všechna zavazadla a vyrazili do školy. Trpěli jsme tam celé dopoledne, ale k něčemu nám to bylo, naučili jsme se, jak se chovat na sjezdovce. Nasedli jsme do autobusu a jeli směr Čenkovice. Poté, co jsme se ubytovali, šli jsme se podívat na celý skiareál. Druhý den jsme se nasnídali, abychom měli dostatek energie, a vyrazili na svah. Když jsme došli pod sjezdovku, rozdělili jsme se do skupin. Na začátečníky čekala spousta pádů, dřiny a učení se. Pád se s pádem sešel a v dalších dnech se začaly objevovat první úrazy. Den co den jsme se zdokonalovali a během toho přišlo pár dalších zranění. Horská služba na nás vyplýtvala spoustu benzínu a obinadel. Ve středu dopoledne, kdy byl poslední den lyžování, jsme ukázali své dovednosti ve slalomu. Každý večer jsme měli společný program plný legrace a zábavy. Poslední den jsme se sbalili a se smutkem odjížděli, protože nás to na lyžáku hodně bavilo.

 

 


Autor: E. Košáková, O. Bláha, R. Marek - žáci 7. roč. Publikováno 12. 2. 2020 7:13

Lyžařský kurz v Čenkovicích

Datum konání: 24. 1. 2020 - 30. 1. 2020

Rok utekl jako voda a nastal opět konec pololetí. Mimo vysvědčení, na které se všichni žáci těšili tak, že nemohli dospat, na nás čekal pobyt v Čenkovicích na lyžařském kurzu. Letos jsme nejprve absolvovali teoretickou část ve škole, kde jsme si v pátek dopoledne povídali, jak se chovat na sjezdovkách i mimo ně, aby vše proběhlo v pořádku.

Po příjezdu do Čenkovic jsme se ubytovali, vybalili zásoby z domova a vyrazili jsme obhlédnout „terén“ pod sjezdovky.

První den byl pro všechny nejtěžší. Začátečníci trávili většinu času padáním na zadek a pokročilí jezdci pátrali v paměti, jak že se „to“ vlastně ovládá. Kdo nic nedělá, nic nezkazí… Ale to neplatilo pro naše lyžaře a snowboardisty, kteří pilovali svoji techniku celý týden, aby své dovednosti předvedli na konci kurzu v jízdě zručnosti. Nebyli bychom to my, abychom průběžně nenavštěvovali naše staré známé na horské službě.

Nikoho případná zranění snad neodradila a budeme se těšit, že příští rok s námi vyrazí znovu. Chválím všechny žáky, že si pro nás dokázali připravit pěkné večerní programy. Chtěla bych všech zúčastněným poděkovat za společně strávený týden plný legrace, sportovních výkonů a za bezproblémový průběh celého pobytu a zároveň popřát mnoho najetých kilometrů na lyžích či snowboardu bez zranění. 


Autor: Mgr. Petra Zikmundová Publikováno 12. 2. 2020 7:03

Úspěšní řešitelé dějepisné olympiády

Datum konání: 16. 1. 2020

V listopadu proběhlo školní kolo dějepisné olympiády a z naší školy jsme měli hned 3 úspěšné řešitele, kteří pokořili 60-ti % hranici úspěšnosti a zdárně se poprali s tématem zaměřeným na přelom 19. a 20. století. Bohužel se do vyššího okresního kola probojovala pouze Alžběta Jarošová společně s Petrem Štěpánem, oba z 9. ročníku. Petr potvrdil své kvality a skončil na krásném 8. místě. Musím říct, že konkurence byla obrovská a úroveň jednotlivých soutěžících velmi vyrovnaná. Důkazem toho je, že Petra od 3. místa dělily pouhé dva body. Svoje znalosti tak může zúročit v krajském kole, které se koná v půlce března v Pelhřimově. Alžběta odcházela se smíšenými pocity, ale určitě si zaslouží velkou pochvalu, protože se dokázala zařadit mezi úspěšné ředitele. Oba dva si zaslouží ohromnou pochvalu za úspěšnou reprezentaci naší školy.


Autor: Mgr. Petra Zikmundová Publikováno 10. 2. 2020 8:23