Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality

Aktuality


Přijímací zkoušky budou vypadat následovně:

Způsob podání přihlášky

  1. Elektronicky (s ověřenou identitou - Mobilní klíč eGovernmentu nebo Bankovní identitu). doporučeno
  2. Zjednodušenou papírovou přihláškou vytištěnou z online systému.
  3. Papírovou přihláškou s přílohami.

Jednotná přijímací zkouška (JPZ)

  • 12. a 15. dubna 2024 (Pá, Po) - 4leté obory vzdělání a nástavby
  • 16. a 17. dubna 2024 (Út, St) - víceletá gymnázia

Náhradní termíny JPZ

  • 29. a 30. dubna 2024 (Po, Út) - 4leté obory vzdělání i víceletá gymnázia

Školní část přijímací zkoušky

  • od 2. do 15. ledna 2024 -  školní část talentové zkoušky do oborů vzdělávání: Umění a užité umění
  • od 2. ledna do 15. února 2024 - školní část pro gymnázia se sportovní přípravou
  • od 15. do 31. ledna 2024 -  školní část talentové zkoušky pro konzervatoře 
  • od 15. března do 23. dubna 2024 - školní část přijímacích zkoušek pro všechny ostatní střední školy

Náhradní školní část přijímací zkoušky

  • od 24. dubna do 5. května 2024 - pro všechny střední školy bez talentové zkoušky

Další termíny 1. kola

  • od 15. do 30. března 2024 - rozeslání pozvánek k přijímacím zkouškám
  • 10., 13. a 14. května 2024 - nahlížení do spisu
  • 15. května 2024 - ředitel školy zveřejní výsledky (ve škole a na webu centrálního systému)

Školní část přijímacích zkoušek se koná na jednotlivých středních školách, které je vypisují.
Místa konání JPZ budou určena systémem a dozvíte se o nich z pozvánky, kterou vám pošlou ředitelé škol. Může se stát, že budete konat JPZ i 2x na stejné škole.
Místo a datum náhradního termínu budou určeny systémem, opět se o něm dozvíte z pozvánky od ředitele školy.

Přihláška do 1. kola

Pro první kolo přijímacího řízení můžete podat:

  • až 3 přihlášky na obory vzdělání bez talentové zkoušky (maturitní i nematuritní obory),
  • až 2 přihlášky na obory vzdělání s talentovou zkouškou.
  • Pokud jste v listopadu podali 2 přihlášky na školy s talentovou zkouškou, můžete se v únoru přihlásit na další 3 školy bez talentové zkoušky, budete tedy na přihlášce rovnat do pořadí celkem 5 škol.

Je nutné se seznámit se všemi požadovanými dokumenty, které vaše vybrané školy vyžadují.

Termín podávání přihlášek 1.-20.2.2024

Výběr škol - prioritizace

Na přihlášce závazně zvolíte pořadí škol podle vaší priority.

Odvolání lze podat pouze v případě porušení práv uchazeče v průběhu zkoušek.

Vzdání se přijetí v 1. kole

Pokud je uchazeč přijat na střední školu, kam nechce nebo nemůže nastoupit, musí se vzdát přijetí na střední školu. 

Přihláška do 2. kola

2. kolo přijímacích zkoušek slouží výhradně pro uchazeče, kteří nebyli přijati v 1. kole, nebo se vzdali přijetí.

Pro druhé kolo přijímacího řízení můžete podat až 3 popř. 5 přihlášek na obory vzdělání maturitních i nematuritních oborů (s talentovou zkouškou i bez talentové zkoušky)

Střední školy musí ve 2. kole zohlednit výsledky z JPZ z 1. kola (opět s vlivem minimálně 60%).

Termíny 2. kola

19. května 2024 - zveřejnění kompletního seznamu škol vypisujících 2. kolo přijímacího řízení bude na stránkách systému i s volnou kapacitou na jednotlivých školách - oborech.

od 19. do 24. května 2024 - podání přihlášek do 2. kola

od 8. do 12. června 2024 - školní přijímací zkoušky i talentové zkoušky na všechny střední školy

18., 19. a 20. června 2024 - nahlížení do spisu

21. června 2024 - ředitel školy zveřejní výsledky

Uchazeč, který nekonal JPZ, nesmí ve druhém kole podat přihlášku do maturitního oboru!

Odvolání lze podat pouze v případě porušení práv uchazeče v průběhu zkoušek.

Pokud je uchazeč přijat na střední školu, kam nechce nebo nemůže nastoupit, musí se vzdát přijetí na střední školu. 

Přihláška do 3. kola

3. a další kolo přijímacích zkoušek slouží výhradně pro uchazeče, kteří nebyli přijati v 1. ani 2. kole, nebo se vzdali přijetí.

od 25. června - třetí a další kola již nejsou centrálně řízeny a jejich termíny a způsob konání jsou zcela na rozhodnutí škol.

Počet škol není omezen. Prioritizace se neaplikuje. Přihlášky se podávají přímo na jednotlivé školy a na každou přihlášku se vypíše pouze jedna konkrétní škola.

Uchazeč nemůže být přijat na školu v žádném kole, pokud je přijat na jiné škole a nevzdá se tam přijetí. 

 

Zdroj: Cermat

Štítky:



Co umím a dokážu II.

Po vyhlášení nápadu „ Ukaž, co umíš… dovedeš… zvládáš...“ jsem byla velmi mile překvapena. Děti začaly nosit své kresby, malby, krátké texty o svých sportovních zájmech, fotografie svých výrobků, které vyrábějí samy nebo s pomocí rodičů. Všechny přinesené práce byly velmi inspirativní a dobré, ne-li vynikající. Přála bych autorům „děl“, aby slyšeli krásné komentáře ostatních dětí naší školy směrem k jejich pracem. Mnohdy byli žáci překvapeni, čemu a na jaké úrovni se jejich spolužáci věnují ve svém volném čase. Doufám, že se některé děti inspirují, nadchnou a začnou svůj volný čas trávit smysluplněji. Prvními vlaštovkami, které se nebály ukázat své výtvory i ostatním,  byly: D. Šurnická- 8. ročník – krásné obrázky inspirované Asií, N. Sobotková- 7. ročník - dokonalé kresby inspirované komiksy, A. Marková- 7. ročník - dokonalé černobílé kresby inspirované fotografií, Š. Košáková - 8. ročník - krásný portrét dívky, L. Poulová - 8. ročník - perfektní kresby kreslené tužkou, M. Danko - 6. ročník- dokonale vyvedená kresba znázorňující stisk rukou, A. Klímová - 5. ročník - moc pěkná kresba panenky a medvídka, S. Vlčková - 6. ročník - krátké povídání o volejbalu -  sportu, kterému se věnuje, T. Bořil - 6. ročník - povídání o florbalu, který dělá velmi rád, A. Šimková - 6. ročník -  povedená kresba detailu oka. Všechny děti bych chtěla pochválit a moc bych si přála, aby ve svých zájmech i nadále pokračovaly a nebály se je ukázat i ostatním….

 


Autor: Mgr. Martina Klímová Publikováno 16. 3. 2018 16:09

Co umím, zvládám, dokážu

Datum konání: 12. 3. 2018

Každý člověk má spoustu rovin své osobnosti. Někteří lidé jsou obecně nadáni téměř na všechno a někteří musí bojovat za každý nepatrný úspěch. Stejné je to i s dětmi. U nich jsou tyto vrozené dispozice o to patrnější, že jsou velmi často hodnoceny. Rodiči, spolužáky, učiteli atd. Často jsou hodnoceny spíše negativně. Co jim nejde, v čem jsou „slabí“ atd. Přitom spousta dětí je velmi šikovná. Ale nemají možnost se projevit nebo se vlivem výchovy stydí a bojí. Rozhodla jsem se dát těmto dětem šanci „ ukázat se“. Mají možnost donést do školy cokoliv, čím se zabývají ve svém volném čase. Ať je to kresba, malování, skládání z papíru, práce se dřevem ….. Budou mít místo v učebně zeměpisu, kde mohou svá dílka vystavit a ukázat všem ostatním. Prvními vlaštovkami jsou dívky 7. ročníku- N. Sobotková a A. Marková, 8. ročníku- D. Šurnická. Děvčata přinesla do školy ukázat své kresby, kterým se věnují ve  volném čase. Jde o moc pěkné práce, které ostatní obdivují. Bude stačit, pokud např. kluci, kteří se věnují práci se dřevem, své výrobky pouze vyfotí a přinesou ukázat fotky svých děl. Problémem bývá velký ostych a strach, co tomu řeknou ti druzí. Proto prosím rodiče, aby své děti povzbudili a motivovali. Děkuji.


Autor: Mgr. Martina Klímová Publikováno 14. 3. 2018 14:00

Oblastní kolo recitační soutěže

Datum konání: 22. 2. 2018

Oblastní kolo recitační soutěže proběhlo 22. 2.  2018 v ZUŠ ve Žďáru nad Sázavou. Poděkování za účast v této soutěži si zaslouží Eliška Košáková, Matěj Neubauer a Jana Pejchalová, kteří úspěšně reprezentovali naši školu a v řadě již zkušených recitátorů se neztratili. V doprovodném programu se nám představil spisovatel Jan Opatřil se svými knihami z rybího světa. Celé dopoledne jsme si s dětmi velmi užili.

 


Autor: Ivana Junová Publikováno 26. 2. 2018 9:59

Okresní kolo zeměpisné olympiády

Datum konání: 20. 2. 2018

Okresního kola zeměpisné olympiády 20. 2. 2018 se zúčastnili dva žáci naší školy. Za 7. ročník Antonín Doležal a za 6. ročník Filip Křesťan. V první části žáci pracovali se Školním atlasem světa. Z bodového ohodnocení vyplynulo, že tuto dovednost je třeba i nadále posilovat. Ve druhé části měli žáci prokázat své znalosti bez opory v atlase. Zde žáci získali bodů nejvíce. Třetí a poslední část byla zaměřena na praktické úkoly. Tonda tyto úkoly zvládl velmi dobře z max. počtu 28 bodů získal bodů 22, Filip z max. počtu 30 bodů získal bodů 15. Oběma žákům bych chtěla poděkovat za účast, neboť to pro ně znamenalo práci navíc ve volném čase.


Autor: Mgr. Martina Klímová Publikováno 23. 2. 2018 8:49

Recitační soutěž

Datum konání: 9. 2. 2018

Dne 9. 2. 2018 se konalo školní kolo recitační soutěže. Žáci byli rozděleni do 4 kategorií. V 1. kategorii (1. třída) se na 3. místě umístila Justýna Šorfová, na 2. místě skončila Leontyna Škarydová a vítězem kategorie se stal Patrik Jaroš.  Ve 2. kategorii (2. - 3. třídy) se na 3. místě se umístila Lucie Velínová ze 3. třídy, na 2. místě skončil Matěj Neubauer ze 3. třídy a zvítězila Jana Pejchalová ze 3. třídy. Ve 3. kategorii (4. - 5. třídy) skončil na 3. místě Zdeněk Bartoníček z 5. třídy, na 2. místě Julie Musilová ze 4. třídy a na 1. místě byla Eliška Košáková z 5. třídy. V kategorii nejstarších žáků soutěžily 2 žákyně – na 2. místě se umístila Natálie Sobotková ze 7. třídy a na 1. místě skočila Andrea Sekničková ze 7. třídy.

Do oblastního kola byli vybráni a postoupili tito žáci – Eliška Košáková z 5. třídy, Jana Pejchalová ze 3. třídy a Matěj Neubauer ze 3. třídy.

Všem zúčastněným velice děkujeme za připravené básničky a skvěle odvedené výkony a budeme se těšit na setkání při dalších recitačních soutěžích.

 

 


Autor: Mgr. Šárka Sládková Publikováno 20. 2. 2018 9:10

Olympiáda v anglickém jazyce

Datum konání: 14. 2. 2018

Své znalosti anglického jazyka a schopnost konverzovat a reagovat na danou situaci si mohly 14. 2. 2018 otestovat žákyně 8. ročníku Ivana Chvátalová a žákyně 7. ročníku Jana Chvátalová. Okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce mělo dvě části – část poslechovou, která ověřuje porozumění mluvenému textu, a část konverzační, během níž účastníci mluví na vylosované téma a vedou rozhovor s komisí.

Jana Chvátalová v kategorii IA obsadila 4. místo (od 1. místa ji dělily pouhé 3 body), Ivana Chvátalová v kategorii IIA obsadila 12. místo.


Autor: Mgr. Petra Musilová Publikováno 20. 2. 2018 8:09

Třetí turnaj v miniházené

Datum konání: 16. 2. 2018

Třetí turnaj v miniházené mladších žáků se uskutečnil na ZŠ Švermova ve Žďáře n. S.  16. 2. 2018. Celkem se zúčastnilo 8 družstev starších a 12 družstev mladších z 10 škol. Naše škola vyslala do bojů 3 družstva - jedno družstvo starších, dvě mladších. Narozdíl od minulého kola, kde mladší zvítězili, se našim družstvům nedařilo. Mladší obsadili ve svých skupinách poslední místa a teprve v posledních zápasech se jim podařilo zvítězit, což stačilo pouze na 10. a 11. místo. Starší byli ve skupině druzí, ale v soubojích o umístění se jim nedařilo a obsadili nakonec 4. místo. Školu reprezentovali: Kryštof Bartoníček, Matěj Doležal, Šimon Sobotka, David Dočekal, Matěj Neubauer, Petr Kuba, Matyáš Navrátil, Ondřej Štohanzl, David Vlček, Patrik Dvořák, Julie Musilová, Matouš Sobotka, Radim Němec a Patrik Dvořák. Za mladší nastříleli většinu branek David Dočekal a Julie Musilová, mezi staršími nejlépe stříleli Matouš Sobotka a Radim Němec, neztratili se ani David Vlček a Patrik Dvořák. Všichni se těšíme na poslední turnaj, který patrně proběhne začátkem května v Novém Veselí.

 


Autor: Mgr. František Sládek Publikováno 20. 2. 2018 7:23

Den bezpečnějšího internetu

Datum konání: 8. 2. 2018

V rámci Dne bezpečnějšího internetu se žáci 1. - 4. ročníku  věnovali otázkám týkajícím se internetové bezpečnosti. Žáci prvního ročníku si ukázali, které stránky je bezpečné spouštět a které ne. Druháci se věnovali výhodám, které internet uživateli přináší a ujasnili si pravidla sdělování osobních informací, sdílení fotografií ad. Na nebezpečí internetu se zaměřili žáci 3. ročníku - komunikace s neznámými osobami, sdělování své adresy, otevírání zpráv od neznámého odesilatele. V rámci dvou hodin etické výchovy  se  internetovou bezpečností zabývali čtvrťáci. Povídali si o tom, k čemu děti nejčastěji používají počítač, jaké stránky a aplikace vyhledávají, kolik času denně/týdně tráví u PC. Většina dětí sedí u počítače každý den, někteří i několik hodin. Nejčastěji hrají různé hry, pouštějí si písničky, videa youtuberů, používají Skype, dva žáci již mají Facebook! Žáci diskutovali o tom,  že na internetu lze najít plno fajn věcí, které nás baví nebo se nám mohou hodit do školy. Mohou tam potkávat kamarády, spolužáky, ale samozřejmě i úplně cizí lidi. Ne vždy ale ví zcela jistě, s kým si píší a komu sdělují informace o sobě. Zdůraznili si, že je dobré být opatrný na osobní údaje. O tom, co děti dělají na internetu, by vždy měli vědět rodiče.

Tato aktivita je nejen součástí školního Minimálního preventivního programu, ale také jedna z cest, jak zvýšit bezpečnost našich žáků.

 


Autor: Mgr. Petra Musilová Publikováno 15. 2. 2018 13:38

Poznej Vysočinu - školní kolo

Datum konání: 6. 2. 2018

Poznej Vysočinu – název regionální soutěže a zároveň výzva pro starší žáky, aby prokázali své znalosti o kraji, kde žijí. Letos se školního kola soutěže zúčastnilo celkem 27 žáků 2. stupně. A tady jsou ti nejúspěšnější:

dívky: 1. Vlčková Soňa,  2. Šorfová Nikola,  3. Danková Simona – všechny žákyně 8. ročníku

chlapci: 1. Štěpán Petr,  2. Dočekal Jakub – oba ze 7. ročníku,  3. Pernička Jindřich – žák 9. roč.

Všem žákům děkujeme za účast a těm, kteří skončili na 1. místě, přejeme mnoho úspěchů při krajském kole 16. 3. v Jihlavě.


Autor: Mgr. Hana Kučerová Publikováno 13. 2. 2018 10:20

Soutěž ve šplhu

Datum konání: 9. 2. 2018

Soutěže ve šplhu se zúčastnilo celkem 23 žáků 1. stupně. Každý měl 3 pokusy, z nichž se počítal do celkových výsledků

ten nejlepší. Vítězem soutěže se stal Filip TOUFAR ze 3. ročníku časem 4,07 s, 2. místo obsadil David VLČEK

ze 4. ročníku časem 4,5 s a na 3. místě skončil Jiří JAROŠ ze 4. ročníku časem 4,5 s. O pořadí na druhém a třetím místě

rozhodl lepší druhý čas. Vítězové obdrželi diplomy a medaile, ostatní soutěžící malou

sladkou odměnu.


Autor: Mgr. Miroslav Hromádka Publikováno 9. 2. 2018 14:34