Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality

Aktuality


Štítky:Přesun kroužku Mladý kutil

Datum konání: 12. 12. 2017

Kroužek Mladý kutil 12. 12. 2017 nebude. Náhradní termín kroužku je středa 17. 1. 2018 (13,30 – 15 hodin).


Autor: Mgr. Marta Novotná Publikováno 28. 11. 2017 8:11

Festival vzdělávání

Datum konání: 9. 11. 2017

Ve čtvrtek 9. 11. 2017 navštívili naši žáci 22. ročník Festivalu vzdělávání ve Žďáru nad Sázavou. Přehlídku vzdělávacích možností a pracovního uplatnění měli možnost si v doprovodu Mgr. Evy Jarošové a Radky Satrapové prohlédnout žáci 8. ročníku. Před osmou hodinou ranní nás vyzvedl zajištěný autobus, který nás dopravil na exkurzi do firmy Vamafil, která nabízí specializované služby v oblasti úpravy vláken. Žáci tak získali reálnou představu o tom, o jaké pracovní pozice je ve firmě zájem a v jakých podmínkách její zaměstnanci pracují. Následně jsme navštívili Dům kultury, v jehož prostorách se nacházely prezentace více jak osmi desítek středních škol a učilišť. Žáci se mohli zástupců jednotlivých škol ptát na doplňující informace nebo si vzít informační letáček. Věřím, že byla tato akce všem žákům přínosná a pomohla jim v jejich rozhodování, jakou cestou se dát po základní škole.


Autor: Mgr. Eva Jarošová Publikováno 26. 11. 2017 9:40

Návštěva SOŠ Nové Město na Moravě

Datum konání: 14. 11. 2017

V polovině listopadu jsme už podruhé využili nabídky Střední odborné školy v Novém městě na Moravě a se žáky devátého ročníku jsme absolvovali prohlídku školních dílen a pracovišť v Petrovicích. Ráno pro nás přijel minibus vypravený přímo touto školou.

V Petrovicích nejdříve žáci obdrželi základní informace o možném studiu na škole a pak se rozdělili do dvou skupinek. Jedna část vyráběla dřevěný držák na tužky v truhlářské dílně (zde se potkali s bývalým žákem a byla to velká legrace) a druhá část si prošla všechny ostatní dílny, kde si žáci mohli vyzkoušet i svařovat. Jako největší lákadlo zapůsobila možnost řídit traktor. To si vyzkoušeli úplně všichni. Před výměnou skupin následovala malá svačinka jako pozornost školy.

Vzhledem ke studijním výsledkům v devátém ročníku považuji dopoledne strávené v Petrovicích za velmi přínosné, neboť letos se na tuto školu (speciálně na učební obory) bude hlásit minimálně pět žáků. Ti si tak mohli vyzkoušet, co jednotlivé obory obnášejí a dále se pak snadněji rozhodovat.


Autor: Mgr. Lucie Zezulová Publikováno 26. 11. 2017 9:36

Kouzla pod pokličkou

Datum konání: 16. 11. 2017

16.11 jsme s dětmi z 3. - 5. třídy, které mají předplacené Kulturní minimum, navštívili komponovaný program „Kouzla pod pokličkou…..aneb Poodhalení tajemství kouzelnické kuchyně“.

Přikládám dojmy žáků 3. ročníku:

- Nejvíce mě zaujala chvilka, kdy se asistentka kouzelníka držela jenom kytary. Vypadalo to, jako když létá….a já vím, že létat není jednoduché. (Nina)

- Líbily se mi písničky a elektrická paní. (Jirka)

- Líbilo se mi, jak mu zmizela asistentka. (Filip)

- Nejvíc se mi líbilo, že měla ty svítící šaty a potom, jak se jí točila jenom hlava. (Jana)

 


Autor: Ivana Junová Publikováno 26. 11. 2017 9:28

Táhneme za jeden provaz

Datum konání: 21. 11. 2017

Program centra Ponorka, který v 1. třídě proběhl dne 21. 11. 2017, se zaměřil na vzájemné vztahy ve třídě a snažil se utužit přátelskou a kamarádskou atmosféru ve třídě. Žáci si prošli červeným a modrým královstvím, sbírali kapky vody, snažili se odvalit balvan ze stezky, aby se dostali ke královstvím. Nakonec  si udělali tlapky přátelství, které jsme si ve třídě pověsili.


Autor: Mgr. Šárka Sládková Publikováno 26. 11. 2017 9:12

Zelený balíček - Tonda obal na cestách

Projekt Zelený balíček proběhl letos 20. listopadu na téma třídění odpadů. Z Prahy k nám dorazily 2 lektorky společnosti EKO-KOM a.s. se svým programem Tonda obal na cestách. V letošním roce se k nám připojila i místní mateřská školka se staršími dětmi. Celkem bylo realizováno 9 besed přizpůsobených věku dětí, při kterých probíhala krátká videoprojekce, výklad lektora a pro nejmenší Tondova třídící hra. Nechyběla ani ukázka recyklovaných materiálů, které si všichni mohli osahat. Děti se dozvěděly nové informace a teď už bude jenom na nich, jak je využijí a přenesou do svých domovů.


Autor: Ivana Junová Publikováno 24. 11. 2017 11:19

Den otevřených dveří žďárských firem - soutěž

Na základě nabídky pracovníků firmy Tokoz se žáci 8. ročníku zúčastnili soutěže pořádané v rámci Dne otevřených dveří žďárských firem. Porotu se snažili zaujmout kreativně pojatým videospotem, který měl Žďár nad Sázavou představit jako „super“ město. Podmínkou bylo, aby se v soutěžní práci objevila loga všech firem, jež otevřely své dveře návštěvníkům Festivalu vzdělávání ve Žďáře nad Sázavou.

Téměř celé video bylo natáčeno před budovami jednotlivých firem za dohledu Mgr. Petry Zikmundové a jeho součástí byla také anketa, v rámci které žáci oslovovali náhodné kolemjdoucí. Natočený materiál žáci samostatně sestříhali a upravili.  O výsledcích soutěže jsme byli informováni s časovým předstihem, a tak jsme mohli jako první poblahopřát našim vítězům. Vyhlášení proběhlo 9. 11. 2017 v 15:30 v budově Domu kultury ve Žďáře nad Sázavou, kde byla celé třídě předána odměna v podobě finančního příspěvku na třídní výlet v hodnotě 15 000 Kč. Na místě jsme zjistili, že si odměnu odnáší  i další tři školy. Našim vítězům odměnu předaly firmy Teleflex a Tokoz.


Autor: Mgr. Eva Jarošová, Mgr. Petra Zikmundová Publikováno 24. 11. 2017 9:10

Ďáblíci a andílci - preventivní program

Jak zlepšovat vzájemné vztahy dětí ve třídě? Jednou z cest jsou účelně vybírané preventivní programy. Program vybraný pro 7. ročník byl zaměřen na uvědomování si rozdílů mezi lidmi, na toleranci, schopnost se vzájemně domluvit a přitom se neurážet. Vysledované závěry o spolupráci dětí ze třídy jsou vždy velkým přínosem i pro třídní učitelku, která pak může s třídou lépe pracovat.

Lektorky byly velmi dobře připravené a jimi zvolené aktivity byly smysluplné a organizačně dobře zvládnuté. Důležitá je i následná zpětná vazba směrem od třídní učitelky k dětem. Děti si tak uvědomí silné a slabé stránky kolektivu, kterého jsou součástí. Díky patří jak lektorkám z Centra prevence ve Žďáru nad Sázavou, tak dětem, které zadané úkoly plnily,  jak nejlépe dovedly.


Autor: Mgr. Martina Klímová Publikováno 24. 11. 2017 8:59

FLORBAL II. stupeň

Turnaje se zúčastnilo 6 týmů (6. roč. - Tomáš Bořil, Matyáš Sommer, 7. roč. - Tereza Marková, Jakub Dočekal, Jana Chvátalová, Jakub Rosecký, Karolína Kasalová, Kateřina Špačková, Jaroslav Pokorný, Jan Chvátal, Filip Chvátal, 8. roč. - Lukáš Prchal, Lukáš Vlček, 9. roč. - Mojmír Chvátal, Stanislav Černý, Marek Chvátal, Petra Pejchalová, Jindřich Pernička, Kateřina Marková, Petr Pokorný, Lucie Filová, Jiří Landa, Tomáš Vlček, Jan Vlček, David Vlček, Nikola Pojmonová), které se 15. 11. 2017 utkaly systémem každý s každým. Po odehrání všech zápasů ve skupině byly odehrány další tři zápasy o konečné pořadí. První  místo  obsadil tým Tučňáků, 2. místo patří Lachtaňatům a 3. místo vybojoval tým Golden Knights.

Byla odehrána velmi kvalitní utkání. Všichni bojovali fair play a turnaj se celkově velmi vydařil. Vítězové obdrželi medaile a diplom.


Autor: Mgr. Miroslav Hromádka Publikováno 24. 11. 2017 8:53

FLORBAL ČEPS CUP I. stupeň

Florbalového turnaje se 9. 11. 2017 zúčastnilo celkem sedm týmů. Každý se utkal s každým. Nejlepší tým postoupil do krajského kola.

Náš tým si vedl celkem úspěšně. Tři utkání vyhrál a tři utkání prohrál. Tým ve složení  - 3. roč. - David Dočekal, 4. roč. - Patrik Dvořák, Josef Pernička, David Vlček, 5. roč. - Matouš Sobotka, Radim Němec, Richard Marek -  skončil nakonec na velmi pěkném 4. místě.

Turnaj byl velice dobře organizačně zvládnut a sponzor akce poskytuje každému přihlášenému týmu florbalové vybavení v hodnotě 3 000,- Kč.


Autor: Mgr. Miroslav Hromádka Publikováno 24. 11. 2017 7:56