Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > III. třída

III. třída

Vážení žáci, vážení rodiče,

na následující webové adrese naleznete album s třídními fotkami z posledního týdne školy. https://barboravalentova.rajce.idnes.cz/

Album je záměrně zaheslované. Údaje pro přístup jsem Vám zaslala do školních e-mailů.

Teď už přeji krásné prožití letních prázdnin a v září se těším na shledanou.

Barbora Valentová

_______________________________________________________________________________________________________

Vážení žáci, vážení rodiče,

vzhledem k vyhlášení ředitelského volna, je tento týden tím posledním v tomto školním roce. V jeho průběhu mi odevzdáte veškeré učebnice a vyklidíte skříňku v šatně.

Na e-mail jsem Vám odeslala informace ohledně organizace tohoto týdne. Je možnost účasti Vašich dětí na mimovzdělávacích aktivitách spojených s ukončením školního roku.

K tomu je vždy nutné odevzdat ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ. Najdete ho na webu školy - pro rodiče - formuláře ke stažení)

Pokud se budete účastnit aktivit od středy do pátku, pohodlně to vše stihneme vyřešit právě v tyto dny. Ti, kteří se účastnit nebudou si se mnou osobně, nebo v zastoupení rodičů, sjednají osobní schůzku v pondělí, nebo ve středu čase mezi 12:00 – 13:00, případně v pátek v 9:00, kdy Vám také předám vysvědčení. Pouze prosím berte v úvahu, že na dva dny tohoto pracovního týdne je ještě zadaná práce s učebnicí. Potřebné stránky si můžete předem vyfotit, či nakopírovat.

Všem aktivním žákům, rodičům, případně dalším rodinným příslušníkům chci velice poděkovat za spolupráci. Tato nezvyklá situace nebyla snadná pro nikoho z nás, ale Vy jste se toho zhostili na výbornou. Ještě jednou velké díky!

Přeji krásné nadcházející dny a týdny, užijte si zaslouženého volna od školních povinností. Budu se na Vás těšit v novém školním roce.

Barbora Valentová (e-mail: barbora.valentova@zs.nizkov.cz, tel.: 608067432)

 

STŘEDA

Výlet

Vážení, žáci, vážení rodiče,

pokud se nijak významně nezmění počasí, vyrazíme ve středu ráno na třídní výlet. Putovat budeme pěšky a to pouze po blízkém okolí. Sejdeme se v 7:30 ve třídě zeměpisu (1. patro). Seznámíme se s programem, řekneme si nějaká pravidla a vyrazíme do přírody.

Plánovaný návrat k budově školy je v 11:00. Poté půjdeme společně na oběd.

Pokud se budou účastnit žáci, kteří i po znovuotevření škol zůstali na distanční výuce, je nutné hned ráno odevzdat vyplněné čestné prohlášení. Zároveň Vás prosím o vzkaz, zda mohu Vaše dítě po skončení programu pustit domů samotné. Případně mě v této věci individuálně kontaktujte, prosím.

Co s sebou: Sportovní obuv, vhodné oblečení dle aktuálního počasí, svačinu, pití, tužku a blok na psaní.

ČTVRTEK

I čtvrteční den se ponese v uvolněném předprázdninovém režimu. Uspořádáme si den her a zábavných aktivit. Podle počasí a okolností si zahrajeme deskové i jiné zábavné hry, podíváme se na zajímavá dětská videa, vyrazíme na hřiště či do přírody.

Účastnit se opět mohou i žáci z distanční výuky. V případě, že se žák neúčastnil středeční akce a nemá odevzdané čestné prohlášení, je nezbytné jej odevzdat, včetně vyjádření, zda mohu po vyučování dítě poslat samotné ze školy. Program opět bude trvat od 7:30 do 11:00, s tím, že pak se odchází na oběd. Rodiče žáků z distanční výuky opět prosím o informaci kdy a jak (samostatně či v doprovodu) budou odcházet.

PÁTEK

Tento den si předáme vysvědčení a v případě příznivého počasí paní ředitelka slavnostně ukončí školní rok 2019/2020. Trvání od 7:30 do přibližně 9:00. Žáci si s sebou přinesou desky na vysvědčení. Také pro tento den platí, že všichni žáci musí mít odevzdané čestné prohlášení. To platí pro ty žáky, kteří se neúčastnili žádných předchozích aktivit.

Český jazyk

Anglický jazyk

Matematika

Prvouka

Předměty výchovného charakteru

Náboženství římskokatolické

Týden 13. 4. - 17. 4. 2020

MATEMATIKA

Ve středu v 9:00 po Velikonocích (15. 4. 2020) by jsem s dětmi ráda vyzkoušela online výuku. Zatím by jsme si jen zkusili, jak nám to půjde a řekneme si, jak se každému daří. Prosím zkuste si otevřít tento odkaz https://meetingsemea11.webex.com/meet/katerina.bartova . Nainstalujte si ho dopředu, aby jste se potom už jen přihlásili. Pokud budete potřebovat pomoci, neváhejte zavolat: 720 507 114 jsem Vám k dispozici.

 

OPAKOVÁNÍ

učivo v tabulce zde: M-v tabulce .dot

Popros někoho z rodičů, aby ti diktoval čísla od 0 do 100. Vezmi si papír a vždy zapisuj nejnižší společný násobek daného čísla. Postupně si procvič co nejvíce násobků čísel 2-9 (př. Procvičujete násobky pěti. Maminka ti řekne číslo 16. Nejnižší společný násobek je 5x5=15 zb. 1)

1) zopakuj si dělení se zbytkem: početníček str. 37, 38 (celá)

2) V souboru naleznete 3 pracovní listy, které si můžete vytisknout nebo úkoly plnit do sešitu. Prosím snažte se pracovat co nejvíce sami bez pomoci rodičů. V 1. pracovním listě převeďte pouze jednotky délky. (PROSÍM VYFOTIT A POSLAT) soubor zde: opakování 9.4..dot

 

GEOMETRIE

 • uč. str. 131 zopakuj si jednotky délky ve cv. 1 a 2
 • uč. str. 131 cv. 3, 4 ústně
 • do sešitu na geometrii narýsuj: 1) úsečku OP tak, že /OP/= 54 mm     

                                                           2) narýsuj 4 další úsečky shodné s úsečkou OP (úsečky přenes pomocí kružítka a pojmenuj je)

                                                            3) překontroluj si přesnost své práce pomocí pravítka

 

PRACOVNÍ ČINNOSTI

Milé děti, tento týden vytvoříme na papír přáníčko nebo obrázek, který poté věnujeme babičkám a dědečkům, kteří jsou nyní izolováni na pokojích v domovech pro seniory. Určitě najdete doma čistý papír, může být i barevný. Vytvořte cokoli - může to být Velikonoční obrázek, jarní kytičky, zvířátka, která se na jaře probouzí, kvetoucí stromy..... Připojte k tomu třeba dopis, vzkaz, básničku, citát nebo jen milý pozdrav, který vykouzlí úsměv na tváři. Malovat můžete pastelkami nebo voskovkami. Básničku atd. napište prosím perem na předem narýsované řádky (tak jak jsme tvořili Vánoční přání). Hotová přáníčka mi vyfoťte a pošlete prosím na email: katerina.bartova@zs.nizkov.cz Všechny je potom pošlu paní, která je vytiskne a předá seniorům. 

Můžete se inspirovat: thumb.jpgdeda1cdf89730b8456d5bee9d6fd8f4e.jpgunnamed.pngjarni_wellness.jpg

 

Anglický jazyk 14. 4. - 17. 4. 2020

1. den

Opakování z minulého týdne

 • přelož si tyto slovíčka do sešitu aj procvičování
 • stůl, židle, knihovna, skříňka, postel, skříň na šaty

Kontrola pro rodiče

a table, a chair, a bookcase, a cupboard, a bed, a wardrobe

Slova rodičům přečti. Kontrola pro rodiče:

/tejbl,čér,bukejs, kapbórd, bed, vórdroub/

Napiš si slovíčka do slovníčku:

vase /váz/

washing machine /vošing mešín/

wear /vér/

Where…? /ver/

 

Zapiš si do sešitu aj školní

Rooms /růmz/ - pokoje

bedroom - ložnice

kitchen -kuchyně

sitting room - obývací pokoj

bathroom - koupelna

 

2. den

Prac. sešit str. 54/2 - popiš pokoje - cvičení ofoť a pošli na email nebo messenger sarka.sladkova@zs.nizkov.cz  do 17. 4. 2020

 

Zapiš si to sešitu aj procvičování

Předložky

In /in/ - v

on /on/ - na

under /andr/ - pod

Prac. sešit str. 55/1 - nakresli dané obrázky /např. hrušku na židli, loď pod stůl.../ - prosím, pomozte dětem, aby předměty kreslili buď v, na nebo pod

Prac. sešit str. 55/2

Teď se ptej Where´s your….? Kde je tvůj....?

 • každá otázka bude začínat Where´s your…. - místo teček doplníš předmět, který je nakreslený
 • v odpovědi použiješ správnou předložku in -v, on - na, under - pod
 • odpovídáš podle obrázku ve cv. 1

Např. Nakreslila jsem hrušku pod židli

Where´s your pear? under a chair - jen nezapomeň na člen před podstatným jménem

 

str. 55 ofoť a pošli na email nebo messenger sarka.sladkova@zs.nizkov.cz do 17. 4. 2020

Příští týden bych ráda realizovala online výuku. Zkus si stáhnout můj link - vyplň pouze jméno, příjmení, email adresu, join the meeting. Pokud si nevíš rady, kontaktuj mě přes messenger nebo email.

https://meetingsemea6.webex.com/meet/sarka.sladkova

 

ČESKÝ JAZYK – 14. - 17. 4. 2020

ČJ rozvrh od 14. 4..odt

Milí žáci,

věřím, že jste si naplno užili velikonočních prázdnin a načerpali jste nové síly.

Moc vás chválím za Vaše deníky. Moc ráda si je čtu. Aspoň tak vím, jak se Vám daří. Kdybyste měli čas a chuť, můžete mi zavolat a sdělit mi, jak se máte, co se vám jak daří a podobně. Ráda Vás uslyším. : )

Nezapomínejte opakovat a procvičovat vyjmenovaná slova po B, L, M a P. Využívejte online procvičování na internetu.

 

V případě jakýchkoliv dotazů a nejasností mě prosím kontaktujte ve všední dny mezi 8:00 a 16:00 na emailu barbora.valentova@zs.nizkov.cz, telefonním čísle 608067432, či přes aplikace WhatsApp a Messenger.

 

 

Povinné

Nepovinné

PONDĚLÍ

Velikonoce

 

ÚTERÝ

Český jazyk

Opakování vyjmenovaných slov po P

UČ str. 78, cv. 4 – Zkus napsat jako diktát. Popros rodiče, aby ti první 4 věty nadiktovali. Pak si je podle učebnice zkontroluj a barevnou tužkou oprav chyby.

Vyjmenovaná slova po S

UČ str. 80, cv. 1. Ústně. Přečti si vyjmenovaná slova a věty. Doplň i/y a zdůvodni.

Vyrob si doma podobné kartičky s vyjmenovanými slovy, jako máme ve škole. Každé vyjmenované slovo po S bude na jedné kartičce. Slova opiš z učebnice (str. 80). Pozor, ať slova napíšeš správně.

Čtení

Deník – Pěkné počasí láká k procházkám a sportovním aktivitám. Napiš mi, jakému sportu ses v posledních dnech věnoval, kdy, kde, s kým a tak dále. Napiš alespoň 5 vět.

Napsaný deník prosím vyfotit a v průběhu týdne poslat na e-mail, Messenger nebo WhatsApp.

Procvičuj vyjmenovaná slova po B, L, M a P na internetu.

STŘEDA

Český jazyk

Vyjmenovaná slova po S

Několikrát si nahlas přečti řadu vyjmenovaných slov. Zkus si je zapamatovat. Pracuj s vyrobenými kartičkami. Zkus třikrát karty promíchat a správně sestavit řadu. V případě nejistoty nahlédni do učebnice str. 80.

PS str. 20, cv. 1 – Vyjmenovaná slova po S. Doplň řadu vyjmenovaných slov.

 

Čtení

Vlastní četba. Čti někomu nahlas.

Zkus odpovědět na otázky.

Kolik vyjmenovaných slov po S jsou podstatná jména?

Která z nich jsou rodu ženského?

Používají se některá z nich jako příjmení?

 

ČTVRTEK

Český jazyk

UČ str. 81, cv. 1. Přečti si vyjmenovaná slova a k nim slova příbuzná. Zapamatuj si, že ve všech těchto slovech píšeme y, ý.

UČ str. 81, cv. 2. Ústně. Doplň do vět slova z nabídky.

Modrou tabulku v UČ na str. 81 – si zapiš do školního sešitu. Barevně si zvýrazni, jaké i, í, y, ý v daném slově píšeme.

UčíTelka

PÁTEK

Český jazyk

Už umíš řadu vyjmenovaných slov po S? Zkus z kartiček sestavit řadu.

Zkontroluj si to podle učebnice.

PS str. 21, cv. 1, 2 a 3. (Syn, sytý, sýr). Pracuj podle zadání.

Tato cvičení prosím vyfotit a poslat ke kontrole. Děkuji.

 

Čtení

Zkus doma v knížkách nebo na internetu najít nějakou básničku, která se týká jara. Zkus ji nahlas zarecitovat. Nemusíš se ji učit zpaměti, stačí ji pěkně odrecitovat s textem.

 

Nauč se básničku

 

Další nepovinné tipy na opakování a procvičování:

 

 

 

PRVOUKA 14. - 17. 4. 2020

 

Podívej se na video: https://www.youtube.com/watch?v=nFvjeX3nzqk

Přečti si text. UČ str. 55 a 56.

Zápis do sešitu:

Společné znaky rostlin

1. dýchání

- pomocí listů

- spotřebovávají kyslík

2. příjem vody a živin

- pomocí kořenů

3. vylučování

- vylučují oxid uhličitý

4. růst

- ze semen

- kvetou

- po opylení nová semena

5. rozmnožování

- semeny, řízky, odnožemi…

 

PS str. 48 – Pracuj podle zadání. Při nejastnostech nahlédni do učebnice nebo na video.

Po vypracovnání prosím tuto stránku z PS poslat ke kontrole. Děkuji.

 

Týden 6. 4. - 10. 4. 2020

MATEMATIKA

Milí žáci, podle úkolů, které posíláte vidím, že se vám vše daří. Všechny vás velmi chválím za to, že své úkoly plníte a zasíláte je ke kontrole. Tento týden máte ve čtvrtek a v pátek prázdniny, proto bude učiva trochu méně. Odpočiňte si a načerpejte síly! Kromě níže zadaných úkolů procvičujte stále v početníčku do str. 29 (každý svým tempem). Nejlépe 1-3 stránky za týden. Pokud spočítáte víc, je to jedině dobře :-) 

Učivo v tabulce naleznete zde: tabulka 6.4..odt

 • str. 78 cv. 1,3 – příklady si nejdříve vypočítej ústně (ukazuj si na číselné ose, kterou máš z minulého týdne), potom si obě cvičení vypočítej do školního sešitu.

 • str. 78 cv. 2,4 si zodpověz ústně

 • PS – str. 21 – ve cv. 1 (můžeš si stopnout, zda ho zvládneš za 5 minut), cv. 2 (poctivě si u každého příkladu řekni, jak by zněl zápis a odpověď), cv. 3, cv. 4 (utvoř otázky ke slovním úlohám a připiš, jak je vypočítáš), cv. 6

 

NÁSOBENÍ NÁSOBKŮ DESETI

 • – str. 93 cv. 5,6 ústně

 • PS – násobení si procvič na str. 30. cv. 1, 2, 3, 4, 5, 7 POZOR!!!!! Ve cv. 1 a 2 nezapomeň na zápis, výpočet, odpověď a zkoušku. Také připomínám, že podtrháváme zápis a výsledek! Ve cv. 7 nezapomeň, že závorka má přednost.

 

DĚLENÍ NÁSOBKŮ DESETI

 • UČ – str. 94 cv. 1 – pozoruj, jak dělíme násobky deseti jednociferným číslem. Pokus se vysvětlit, jak budeš postupovat. Cv. 2 vypočítej pomocí rozkladu do školního sešitu. (PROSÍM VYFOTIT A POSLAT na katerina.bartova@zs.nizkov.cz nebo na messenger (Kateřina Bártová)

 

DOBROVOLNÉ PROCVIČOVÁNÍ PRO RYCHLÍKY:

Na těchto odkazech můžeš shlédnout zajímavé díly UčíTelka: https://www.ceskatelevize.cz/porady/13394657013-ucitelka/220553114000015/

https://www.ceskatelevize.cz/porady/13394657013-ucitelka/220553114000012/video/759597

http://www.onlinecviceni.cz/exc/list_topic_mat1.php      

https://skolakov.eu/matematika-3-trida

odčítání pod sebou.docx

 

 

 

ČESKÝ JAZYK 6. - 8. 4. 2020

 

Velice děkuji všem žákům, jejich rodičům, případně i sourozencům, za spolupráci, komunikaci a odesílání vypracovaných cvičení ke kontrole.

Následující předvelikonoční týden je zkrácený, proto bude pouze opakovací a procvičovací. Snad si alespoň trochu odpočinete od nesnadných povinností a úkolů posledních dnů a týdnů.

Žáci, nezapomínejte ani na tělocvik, výtvarnou výchovu nebo pracovní činnosti.

Najdi si, co z toho tě nejvíce baví a alespoň chvíli denně se té činnosti věnuj.

Všem svým žákům přeji příjemné prázdniny ! : )

 

V případě jakýchkoliv dotazů a nejasností mě prosím kontaktujte na emailu barbora.valentova@zs.nizkov.cz, telefonním čísle 608067432, či přes aplikace WhatsApp a Messenger (Bára Valentová).

 ČJ rozvrh od 6. 4..odt

 PL Velikonoce ODF.odt

 

 

Povinné

Nepovinné

PONDĚLÍ

Český jazyk

Opakování vyjmenovaných slov

Do školního sešitu napiš věty s následujícími slovy: blízká, být, slepíš, pykat, bít, líčí.

S každým slovem napiš 1 větu. Celkem jich tedy bude 6.

 

Čtení

Deník - Ve čtvrtek, v pátek ani o velikonočním podnělí by se za běžných podmínek nešlo do školy. Byly by velikonoční prázdniny. Ani teď o ně nepřijdeš a budeš mít čas na své koníčky. Jaké máš plány na tyto dny? Jak si plánuješ užít velikonoční prázdniny?

Napsaný deník prosím vyfotit a v průběhu týdne poslat na e-mail, Messenger nebo WhatsApp.

Pracuj do sešitu na čtení, případně si založ nový deník. Napiš minimálně 5 vět.

UčíTelka ČJ

 

Opakování tvrdých a měkkých souhlásek - https://www.mojecestina.cz/article/2012121701-test-mekke-a-tvrde-souhlasky-1

ÚTERÝ

Český jazyk

Opakování podstatných jmen

PS str. 16, cv. 1 – Pracuj podle zadání. Podstatná jména rodu mužského podtrhni modře, rodu ženského červeně a rodu středního zeleně.

 

Čtení

ČJ str. 79, cv. 1 – ústně

Přečti si text a ústně splň cvičení a, b, c, d.

Zopakuj si, jak se píše adresa.

Opakování jmen vlastních a obecných - https://www.onlinecviceni.cz/exc/test_exc.php

 

STŘEDA

Český jazyk + čtení

Pracovní list Velikonoce

Soubor ke stažení zde: PL Velikonoce ODF.odt

Nemáš-li možnost tisku, zkus cvičení vypracovat na samostatný papír.

 

http://skolicka6.sweb.cz/PODSTATNAJMENA/PODSTATNAJMENA.htm

http://skolicka6.sweb.cz/PODSTATNAJMENA/PODSTATNAJMENA1.htm

http://skolicka6.sweb.cz/PODSTATNAJMENA/PODSTATNAJMENA3.htm

 

ČTVRTEK

Velikonoční prázdniny

 

PÁTEK

Státní svátek

 

 

Další nepovinné tipy na opakování a procvičování:

 

 

PRVOUKA 6. - 8. 4. 2020

str. 54

Přečti si úvodní text.

Přečti si tabulku „Víš, že...“

Zápis do sešitu:

 

Velikonoce

- svátky jara

- křesťanský svátek

- připomínka ukřižování Ježíše Krista

- nemají pevný termín

- dodržují se lidové tradice

- Velký pátek a Velikonoční pondělí = státní svátky

 

PS str. 47 – Vypracuj cv. 1, 2 a 3 podle zadání. Cvičení 4 není povinné.

Pokračuj v pozorování jarní přírody.

Pokud budeš mít čas a chuť, můžeš si zasít velikononoční osení. Jednoduchý návod najdeš na internetu, např. zde

https://www.youtube.com/watch?v=5gJ-s1y_UO0

 

 

 

Anglický jazyk 6. 4. - 8. 4. 2020

 • chtěla bych Vás všechny pochválit, že jste mi zaslali své vypracované úkoly, velice si to také cením práce, Vás rodičů, bez které by to nešlo
 1. den
 • krátké opakování 5. lekce

Přelož slova do sešitu aj procvičování - pak je rodičům přečti /slova česky psát nemusíš, piš je hned anglicky/

letadlo, kolo, míč, drak, loď, skateboard

Kontrola pro rodiče:

plane /plejn/, bike /bajk/, ball /ból/, kite /kajt/, boat /bout/, skateboard /skejtbórd/

Přelož do sešitu aj  procvičování tyto číslovky - číslovky napiš pod sebe, vypiš je slovem anglicky a přečti je rodičům

20,12,18,15,16,14,11,8,4,13

Kontrola pro rodiče:

twenty /tventy/, twelve /tvelf/, eighteen /ejtýn/, fifteen /fiftýn/, sixteen /sikstýn/, fourteen /fótýn/, eleven /ilevn/, eight /ejt/, four /fór/, thirteen /srtýn/

Zapiš si do slovníčku tato slovíčka 6. lekce

bathroom /básrům/

bed/bed/

bookcase /bukkejs/

bridge /bridž/

bunk bed /bank bed/

castle /kásl/

cat /ket/

chair /čér/

computer /kompjůtr/

cupboard /kapbórd/

dog /dog/

table /tejbl/

wardrobe /vódroub/

 

Učebnice str. 40/cv. 2

 • přečti rodičům druhy nábytku
 • nábytek, buď nakresli do sešitu aj procvičování nebo si ho vystříhej z novin nebo časopisu a nelep do sešitu, nábytek anglicky popiš
 • toto cvičení mi do 10. 4. 2020 pošli na email nebo messenger

2. den

Napiš si slovíčka do sešitu

feathers /fedrs/

fireplace /fajrlejs/

fish /fiš/

globe /gloub/

gold /gold/

hamster /hemstr/

He´s /híz/

in /in/

kitchen /kičin/

magnet /megnt/

under /andr/

 

Prac. sešit str. 51/2 - vyber správný druh nábytku a doplň ho

Prac. sešit str. 52/3 - přečti a vybarvi

Překlad pro rodiče, pokud by si žáci nevěděli rady

Hnědý křeček je pod stolem a černý křeček je na židli. Růžový penál je na stole a oranžový penál je ve školní aktovce. Zelená tužka je pod stolem a  modrá tužka je v růžovém penále. Červené jablko je na stole a zelené jablko je pod židlí.

- obě cvičení ofoť a zašli na email nebo messenger do 10. 4. 2020

 

 

 

 

Týden 30. 3. - 3. 4. 2020

V případě jakýchkoliv dotazů a nejasností mě prosím kontaktujte mezi 8:00 a 16:00 na emailu barbora.valentova@zs.nizkov.cz, telefonním čísle 608067432, či přes aplikace WhatsApp a Messenger. Jestliže budete mít dotazy na další vyučující, obraťte se prosím přímo na ně. Děkuji všem, kteří mi posílají zprávy o průběhu domácí výuky. Vážím si vaší spolupráce. Všechny své žáky srdečně zdravím. Myslím na vás! :-) Barbora Valentová

 

ČESKÝ JAZYK 30. 3. - 3. 4. 2020

Rozvrh se zadáním ČJ 30. 3. - 3. 4. k tisku najdete také zde: ČJ rozvrh od 30. 3..odt

Zadání úkolů je rozepsáno podle jednotlivých dnů. Přesné dodržování není nutné, je to pouze doporučení a nástin, jak zhruba by nejspíše probíhala výuka ve škole.

Každý z vás pracuje jiným tempem. Jestliže se ti cvičení příliš nedaří, zkus vypracovat alespoň polovinu. Jestli se ti daří a máš rychle hotovo, můžeš splnit také nepovinné úkoly a procvičování.

Využij k tomu online odkazy na procvičování nebo další sešity a pomůcky, které máš doma k dispozici.

Pro zpestření výuky a pobavení v tomto týdnu doporučuji videa na Youtube „O babičce ve všech pádech“ a „Hurvínek skloňuje kočku“.

V rámci čtení a psaní bych ráda zkusila psát „deník“. Každý týden mi napíšeš svůj vlastní krátký text a pošleš mi ho. Procvičíš si psaní, tvoření a skládání vět a já díky tomu budu vědět, jak se ti daří a co je u tebe nového.

 

V případě jakýchkoliv dotazů a nejasností mě prosím kontaktujte mezi 8:00 a 16:00 na emailu barbora.valentova@zs.nizkov.cz, telefonním čísle 608067432, či přes aplikace WhatsApp a Messenger (Bára Valentová).

 

 

 

Povinné

Nepovinné

PONDĚLÍ

Český jazyk

Opakování vyjmenovaných slov – Vyjmenuj řady vyjmenovaných slov po B, L, M, P.

Jestli se ti náhodou nedaří, dohledej si vyjmenovaná slova v učebnici a douč se to.

Opakování podstatných jmen ústně - Najdi v místnosti 3 podstatná jména rodu mužského, 3 rodu ženského, 3 rodu středního.

str. 70, cv. 1ústně, všímej si zvýrazněných tvarů slova kamarád, ústně také úkoly a, b, c.

Zápis do sešitu podle žluté tabulky s vykřičníkem v str. 70

 

Čtení

Deník – Pracuj do sešitu na čtení, případně si založ nový deník. Napiš mi krátké vyprávění o tom, jak se teď učíš doma. Minimálně 5 vět, maximum není omezeno.

 

Napsaný deník prosím vyfotit a v průběhu týdne poslat na e-mail, Messenger nebo WhatsApp.

Podstatná jména - http://rysava.websnadno.cz/ceskyjazyk_3.roc/pod_jm1.htm

 

Vyjmenovaná slova - https://skolakov.eu/cesky-jazyk-3-trida

 

UčíTelka ČJ – denně pro žáky 1. stupně od 9:00 do 12:00 na ČT 2.

ÚTERÝ

Český jazyk

Do sešitu zapnebo nalep pádové otázky.

(Soubor „mluvnické kat. podst. jmen.“ nebo podle UČ str. 70, cv. 2.)

str. 70, cv. 2Přečti si tabulku, skloňuj nahlas auto i auta.

str. 70, cv. 3ústně

 

Čtení

Vlastní četba, písanka

O babičce ve všech pádech -

https://www.youtube.com/watch?v=gkVmAv0XLgk

 

 

 

 

 

 

STŘEDA

Český jazyk

Nahlas si opakuj pádové otázky – uč se je odříkat zpaměti.

Ústně skloňujt slova pán, žena, město.

PS str. 16, cv. 1 – Podtrhni všechny tvary slova fretka, urči pád a číslo (např. fretka 1.p., č. j.), můžeš koukat do učebnice nebo do sešitu

 

Čtení

Vlastní četba, písanka

 

 

ČTVRTEK

Český jazyk

Nahlas si opakuj pádové otázky – uč se je odříkat zpaměti.

Ústně skloňuj slova hrad, hrady

PS str. 16, cv. 2 - Podtrhni všechny tvary slova tučňák, urči pád a číslo (např. tučňáci 1.p., č. mn.), můžeš koukat do učebnice nebo do sešitu

 

PS str. 16, cv. 1 a 2 prosím vyfotit a v průběhu týdne poslat na e-mail, Messenger nebo WhatsApp.

Vyjmenovaná slova - https://skolakov.eu/cesky-jazyk-3-trida

UčíTelka ČJ – denně pro žáky 1. stupně od 9:00 do 12:00 na ČT 2.

 

PÁTEK

Český jazyk

Nahlas si opakuj pádové otázky – uč se je odříkat zpaměti.

str. 70, cv. 4 – Doplnit i/y, přepsat do sešitu. Modře podtrhni rod mužský, červeně rod ženský, zeleně rod střední. Nad prvních 5 podstatných jmen napiš pád ve tvaru 1. p. apod.

 

Čtení

Vlastní četba

str. 70, cv. 4 celé – Urči rod, číslo a pád u všech podstatných jmen.

Hurvínek skloňuje kočku

https://www.youtube.com/watch?v=aKtAX_wDL-c

 

Zábavná videa k učivu pády

O babičce ve všech pádech -

https://www.youtube.com/watch?v=gkVmAv0XLgk

Hurvínek skloňuje kočku -

https://www.youtube.com/watch?v=aKtAX_wDL-c

 

Další nepovinné tipy na opakování a procvičování:

https://www.onlinecviceni.cz/exc/list_topic_cj1.php

http://www.rysava.websnadno.cz/Cesky-jazyk-3rocnik.html

https://skolakov.eu/cesky-jazyk-3-trida

ÚčíTelka – denně pro žáky 1. stupně od 9:00 do 12:00 na ČT 2.

 

Tabulka mluvnických kategorií podstatných jmen

Mluv kat podst jm.jpg

 

 

 

MATEMATIKA

 Rozvrh se zadáním M 30. 3. - 3. 4. k tisku najdete také zde: tabulka odt

katerina.bartova@zs.nizkov.cz   

 messenger: Kateřina Bártová

 

OPAKOVÁNÍ

 • zopakuj si násobky čísel 2-9
 • popros maminku nebo tatínka, aby si pro tebe vymyslel na papír 20 příkladů (na násobení i na dělení - vezmi si kousek papíru a pero, maminka nebo tatínek ti budou diktovat příklady – ty zapisuješ pouze výsledky na papír (dělali jsme ve škole) – potom si zkontroluješ, zda jsi počítal dobře 😊 cvičení si ohodnoť usměvavým nebo zamračeným smajlíkem
 • Během týdne pracujte i nadále v početníčku do str. 28/29. Každý pracuje svým tempem, proto si myslím, že by každý měl spočítat alespoň 1-3 stránky za týden. Pokud máš hotovo můžeš pokračovat str. 37,38,39.

 

POZOR NOVÉ TYPY PŘÍKLADŮ SČÍTÁNÍ/ ODČÍTÁNÍ DO 1000!!!

 • VYTVOŘTE SI NA PAPÍR ČÍSELNOU OSU 0-1000 -pracujte s ní při řešení nových příkladů (někteří nebudou potřebovat)
 • uč. Str. 75 - ústně si řekni všechna cvičení
 • PS str. 19 – dodělejte si všechna cvičení – cv. 6 si stopněte, zda ho stihnete za 5 minut 😊 pokud ne, neustále trénujte počty (početníček)
 • Uč. Str. 76 – ve cv. 1 pozoruj, cv. 2 vypočítej do školního sešitu
 • Uč. Str 77 cv. 1,2 pozoruj, do školního sešitu vypočítej tyto příklady pomocí rozkladu (stejně jako v uč. 77 cv. 1):

107-8=                   404-6=

503-7=                   902-5=

305-9=                    604- 6=

 • PS – příklady si procvič na str. 20 cv. 1-5 (PROSÍM CELOU STRANU VYFOTIT A POSLAT + PROSÍM NAPIŠTE MI, JAK JSTE POKROČILI V POČETNÍČKU)

 

 !!!! NÁSOBENÍ NÁSOBKŮ DESETI jednociferným číslem !!!!!

 • Uč. Str. 92 cv. 2 – nauč se, jak násobíme násobky 10.
 • Uč . str. 92 cv. 3 – úlohu vyřeš do školního sešitu, nezapomeň na zápis, výpočet, odpověď a zkoušku ( nápověda – za 8 týdnů = 8 krát více)
 • Uč. Str. 92 cv 4. procvičuj ústně

 

GEOMETRIE - PL přenášení úseček.jpg

PL si vytiskněte, vypracujte a následně mi ho ofocený pošlete prosím ke kontrole - cv 5 a 6 VYNECHEJTE. Pokud nemáte možnost tisku, cvičení vypracujte na papír a vyfocené pošlete. Budete potřebovat pravítko, dobře seřízené kružítko a ořezanou tužku! 

 

PRO RYCHLÍKY (nepovinné procvičování)   

dělení-se-zbytkem.odt

 

PRVOUKA 30. 3. - 3. 4. 2020

Opakování voda:

https://www.youtube.com/watch?v=iTbL1N-k_3Y&list=PLjBkFgk6uyxM-2nzPOpD-MhTg6adxY3ow&index=11&t=0s

http://rysava.websnadno.cz/prvouka_3.roc/skupenstvi1.htm

http://rysava.websnadno.cz/prvouka_3.roc/voda.htm

http://rysava.websnadno.cz/prvouka_3.roc/kolobeh_vody.htm

 

Opakování vzduch:

http://rysava.websnadno.cz/prvouka_3.roc/vzduch.htm

 

Světlo a teplo

str. 53

Přečti si celou stránku.

Zamysli se nad obrázkem vlevo dole. Dokážeš vysvětlit, co znázorňuje?

 

Udělej zápis do sešitu a překresli si obrázek. Zápis zde: zápis světlo a teplo.odt

 

PS str. 45, cv. 1 – Doplň slova do textu.

PS str. 45, cv. 2, 3 – Pracuj podle zadání.

PS str. 45, cv. 4 nepovinné

 

Procvičování světlo a teplo:

http://rysava.websnadno.cz/prvouka_3.roc/slunce.htm

 

PS str. 46 Já to hravě zvládnu – pokus se vypracovat samostatně, cv. 2 nepovinné

 

 V případě pěkného počasí jdi ven, prohlédni si rostliny na zahradě a v blízkém tvého okolí domu. Sleduj, co se s nimi na jaře děje.

 

Anglický jazyk 30.3. - 3. 4. 202

1. Den

Opakování z minulého týdne

 • prosím, o nadiktování slov, děti si je zapisují do sešitu aj procvičování, píší hned anglicky, po napsání je přečtou
 • kontrola pro rodiče v závorce máte výslovnost

tělo - body/body/, hlava - head/hed/,ruka - hand /hend/, noha - leg/leg/, paže - arm/árm/, chodidlo - foot/fůt/

prac. sešit str. 49/1 - přečti říkanku a vybarvi obrázek

 • prosím, ať Vám děti říkanku přečtou a podle ní vybarví obrázek

Výslovnost:

/fajf vajt majs rajding bajks fajf vajt majs flajing kajts/

Překlad:

Pět bílých myší jede na kole, pět bílých myší pouští draka

 

Přelož do sešitu aj procvičování

-prosím, ať si děti zapíší tyto věty do sešitu a přeloží je

 1. Já mám skateboard.
 2. Já nemám kolo.
 3. Ona má míč. 
 4. On nemá loď.
 • prosím ofotit a zaslat na email nebo messenger do 3. 4. 2020

prac. sešit str. 49/2

 • najdi, zakroužkuj, vybarvi
 • děti hledají jednotlivé předměty v učebnici, tyto předměty jsou natištěné ve spodní části dané lekce, tj. lekce č. 
 • např. yo-yo - najdou v učebnici na str. 34

 

2. den

Opakování lekce č. 5

prac. sešit str. 50

Can you say these numbers?

 • děti Vám řeknou napsané číslovky

Kontrola pro rodiče /výslovnost/

/sevntýn, fiftýn, ilevn, srtýn, tvelf, tventy/

Can you find and colour four objects?

 • děti přečtou a vybarví

Kontrola pro rodiče /česky a výslovnost/

fialový drak /prpl kajt/

oranžová loď /orindž bout/

zelené letadlo /grýn plejn/

růžové kolo /pink bajk/

Can you make sentences?

- děti utvoří věty a přečtou Vám je

 1. I´ve got a small ball.
 2. I´ve got a big boat.
 3. I´ve got a big ball.
 4. I´ve got a small boat.

Kontrola pro rodiče /výslovnost/

 1. /ajf got a smól ból/
 2. /ajf got a big bout/
 3. /ajf got a big ból/
 4. /ajf got a smól bout/

 

3. den

 • prosím, aby si děti práci psaly do sešitu aj procvičování - práci jim ohodnotím
 1. Číslovky
 • napiš si číslice pod sebe do sešitu a vedle je napiš anglicky slovem

11,20,12,19,13,18,14,17,15,16

     2. Přelož tyto věty /opiš si tyto věty a přelož je/

Já mám psa.

To je růžové a bílé.

Ona má kolo.

To je červené a černé.

My máme auta.

    3. Odpověz na otázky /otázku opiš a odpověz na ni/

Have you got a dog?

Have you got a plane?

Have you got an apple?

Have you got a kite?

Have you got a bike?

     4. Nakresli jednoduchou postavu a popiš ji slovíčky, které umíš

 • prosím rodiče, aby práci ofotili a odeslali na email nebo messenger do 3. 4. 2020

V případě, že nevíš nebo nerozumíš se na mě obrať - email sarka.sladkova@zs.nizkov.cz nebo messenger Šárka Sládková

 

 

Týden 23. - 27. 3. 2020

 

V případě jakýchkoliv dotazů a nejasností mě prosím kontaktujte mezi 8:00 a 16:00 na emailu barbora.valentova@zs.nizkov.cz, telefonním čísle 608067432, či přes aplikace WhatsApp a Messenger.

Jestliže budete mít dotazy na další vyučující, obraťte se prosím přímo na ně.

Zároveň Vás prosím jedenkrát týdně za krátkou zprávu, jak se žákům domácí práce daří, jestli nemáte nějaké dotazy apod.

Děkuji

Valentová

 

ČESKÝ JAZYK

Možné rozvržení učiva dle rozvhu zde --> ČJ rozvrh od 23. 3..odt

Jistě se všichni shodneme na důležitosti čtení a psaní, rozsah však nechávám na žácích, potažmo jejich rodičích. Mé doporučení: písanka u žáků, kteří mají neúhledné písmo, zhruba jedna stránka týdně, čtení – čím více, tím lépe. Jak známo, čtením rozšiřujeme slovní zásobu, rozvíjíme schopnost porozumění psanému textu, dokonce „nakoukáváme“ správnou gramatiku, pravopisné a další zákonitosti. Také je důležité, aby děti četly nahlas.

 

Opakování – UČ.

Str. 78, cv. 1 ústně

Str. 78, cv. 2 ústně, zdůvodňovat pravopis

Str. 78, cv. 3 písemně do školního sešitu (nezapomeňte napsat datum, stranu, cvičení)

Str. 78, cv. 4 doporučuji zkusit dětem nadiktovat jako diktát.

 

Opakování – PS

Str. 20, cv. 1

 

Nové učivo

ROD

Zápis do sešitu dle učebnice na st. 68, žlutá tabulka.

Pak si narýsovat do sešitu 3 sloupce – mužský, ženský, střední.

Str. 68, cv. 1 – přečíst, podstatná jména podle rodu vypsat do sloupečků ve školním sešitu.

Str. 68, cv. 2 – písemně, stačí 2 řádky (můžete i více), přepsat takto v řadě za sebou do sešitu, následně podtrhat mužský rod modře, ženský rod červeně, střední rod zeleně.

 

PS – celá strana 14

 

ČÍSLO

Str. 69, cv. 1 – Víte jaký je rozdíl mezi obrázky? Děti zkusí samy přijít na následující učivo.

Zápis do sešitu dle učebnice na str. 69, žlutá tabulka.

Str. 69, cv. 2 ústně

Str. 69, cv. 3 ústně

Str. 69, cv. 4 písemně, stačí 1 řádek (můžete i více), ale vždy k danému podstatnému jménu napsat i tvar v jednotném čísle. Např. býložravci – býložravec, příbytky – příbytek…

PS – celá strana 15

 

Další nepovinné tipy na opakování a procvičování:

Kostky – K mnohým aktivitám můžete využít hrací kostky. Hodit a rychle říct slovo v příslušném slovním druhu, vymýšlet slovo o tolika písmenech, větu o tolika slovech atd.

Pracovní listy – Přikládám pracovní listy, které se nám aktuálně hodí pro zopakování a upevnění již známého učiva.

PL opakování pp jména.jpg , PL vyjmenovaná slova P.jpg

Omalovánky dle zadání – přikládám obrázek na vykreslení a ke zopakování

PL slovní druhy.jpg

ÚčíTelka – denně pro žáky 1. stupně od 9:00 do 12:00 na ČT 2. Na webových stránkách mají předem rozvrh (po, čt - ČJ, út, pá - M, st PRV), píší tam pomůcky, které je dobré , aby měli žáci připravené k procvičování a také tam vkládají soubory s tipy na domácí prosvičování, používané prezentace, pracovní listy apod.

 

Online procvičování:

https://www.onlinecviceni.cz/exc/list_topic_cj1.php

https://skolakov.eu/cesky-jazyk-3-trida

 

Interaktivní učebnice a sešity:

Mnohá nakladatelství v současnosti nabízí zdarma své učebnie a pracovní sešity online. Vybírám pro vás například nakladatelství TakTik. Stačí kliknout na následující odkaz, jednoduše se registrovat a vše by vám mělo fungovat.

https://interaktivita.etaktik.cz/novy-student/57074/2dc5ee78f07b31bf18fbcd7d36bebaff

 

V případě jakýchkoliv dotazů a nejasností mě prosím kontaktujte mezi 8:00 a 16:00 na emailu barbora.valentova@zs.nizkov.cz, telefonním čísle 608067432, či přes aplikace WhatsApp a Messenger.

Zároveň Vás prosím alespoň 1x týdně za krátkou zprávu, jak se žákům domácí práce daří, jestli nemáte nějaké dotazy apod.

Děkuji

Valentová

 

 

PRVOUKA

 

Tip na online opakování

https://skolakov.eu/prvouka-3-trida

 

Učivo: VODA

Zopakovat skupenství vody.

 

Možnost online prezentace - https://skolakov.eu/prvouka/3-trida/neziva-priroda/voda/prezentace.html

s. 51

Zápis do sešitu a obrázek k překreslení zde → zápis voda, vzduch, půda.odt

PS s. 43

Koloběh vody v přírodě – video: https://www.youtube.com/watch?v=Zm_lqw4ui2M&t=414s

 

Učivo: VZDUCH A PŮDA

s. 52

Zápis do sešitu dle souboru výše (zápis voda, vzduch, půda).

PS s. 44


 

 MATEMATIKA 

Možné rozvržení dle rozvrhu zde --> M rozvrh od 23. 3..odt

Během tohoto týdne budeme dále pracovat s učebnicí, pracovním sešitem, početníčkem i školním sešitem – nezapomeňte uvádět datum + číslo stránky a cvičení. Budu sem opět vkládat videa, která vám mohou pomoci s vysvětlením látky. Doporučuji je sledovat! Pokud by někdo chtěl další procvičování, napište mi na e-mail. Pokud máte nějaké dotazy nebo připomínky určitě neváhejte napsat. 

Také bych byla ráda, kdybych viděla zpětnou vazbu od dětí. Proto prosím, kdo máte možnost, abyste mi vyfotili jejich práci a zaslali jakýmkoliv způsobem do konce týdne (stačí vyfotit na mobil a poslat na messenger). U úkolů, které bych ráda viděla Vám to napíši.

katerina.bartova@zs.nizkov.cz   

 messenger: Kateřina Bártová

 • učebnice ústně – str. 70, 73 všechna cvičení ústně
 • učebnice str. 74 cv. 1, 2, 3 ústně 
 • vypracujte si cvičení v PS – str. 19 cv. 1 + str. 36 cv 1, 2 

NOVÁ LÁTKA!!!!!

GEOMETRIE

Do sešitu na geometrii narýsuj:

 • úsečku EF tak, aby /EF/= 5 cm
 • vyznač bod C, který na této úsečce neleží
 • narýsuj libovolný trojúhelník KLM
 • narýsuj kružnici k se středem S a poloměrem r= 4cm

 

 • dále pracuj samostatně s učebnicí na str. 125 + PS str. 40 cv. 1,2,3 (k některý cvičením je třeba mít otevřenou učebnici str.125)
 • v učebnici na str. 129 si zopakuj, jak zapisujeme shodné úsečky, poté pracuj v PS na str. 43 cv. 2, 3
 • porovnávání úseček - https://www.youtube.com/watch?v=U0Sb5rQBoc8

https://www.youtube.com/watch?v=XaLGndDRMjo

https://www.youtube.com/watch?v=lujil94oPq8

 • porovnávání úseček – připrav si dobře seřízené kružítko a pracuj v učebnici na str. 130 cv 2,3,4

 

PRO RYCHLÍKY (nepovinné procvičování)   

Děti se mohou také dívat na pořad UčíTelka. Zde najdete díl, který se věnuje dělení se zbytkem https://www.ceskatelevize.cz/porady/13394657013-ucitelka/220553114000005/video/757415

http://www.onlinecviceni.cz/exc/list_topic_mat1.php    

https://skolakov.eu/matematika-3-trida

 

Priklady_pro_3._rocnik_–_pl3.doc

Priklady_pro_3._rocnik_–_pl4 (1).odt

 

 

Anglický jazyk 23. 3. - 27. 3. 2020

 

1.den

Kontrola zadané práce prac. sešit str. 46/ 1 napiš email

From:jméno žáka, od kterého je email

Hello again, Greg!

Thank you for your email.

I like playing in the park, too.

I´ve got a skateboard and 

I´ve got a název věci, která je tvá např. oblíbená nebo kterou máš.

I haven´t got a název věci, kterou nemáš.

Do you like this skateboard?

It´s popis nakresleného skateboardu - 2 slova např. big and red. /podle nakresleného obrázku/.

 • prosím rodiče o kontrolu

 

Do sešitu aj procvičování opiš tabulku a doplň ji:

anglicky česky anglicky česky
We have got     já nemám
I am     oni jsou
They haven´t got     my nemáme
you aren´t     ona je
he has got     vy máte
she hasn´t got     já nejsem
you are     ty máš
 • prosím rodiče, vyfoťte tuto tabulku a zašlete mi ji na email sarka.sladkova@zs.nizkov.cz nebo přes messenger Šárka Sládková, děkuji Vám

 2. den

sešit aj procvičování - nakresli si jednoduchý obrázek postavy podle učebnice str. 39, tuto postavu popiš, tak jak je na obrázku

Popis:

head - hed - hlava

arm - árm - paže

body - body - tělo

hand - hend - ruka

leg - leg - noha

foot - fůt - chodidlo

 

prac. sešit str. 48/ cv. 1 místo psaní čísel, popiš části těla, samozřejmě, že si Ti do rámečku nevejde celé slovo, piš tedy mimo rámeček

 

prac. sešit str. 48/cv. 2 popiš, co je na obrázku

Kontrola pro rodiče:

 1. a foot
 2. an arm
 3. a hand
 4. a body
 5. a head
 6. a leg

3.den

Přelož tyto věty do sešitu aj procvičování:

 1. Já mám malý míč.
 2. Já mám velkou loď.
 3. Já mám velký míč. 
 4. Já mám malou loď.
 • prosím rodiče, aby toto cvičení ofotili a zaslali na email sarka.sladkova@zs.nizkov.cz nebo přes messenger
 • nezapomeň používat členy a/an, slovíčka, která si nepamatuješ najdeš ve slovníčku

V případě problémů mě kontaktuje na email sarka.sladkova@zs.nizkov.cz nebo přes messenger.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Týden 16. - 20. 3. 2020

MATEMATIKA 

POKUD VÁM NEBUDE NĚCO JASNÉ, NEVÁHEJTE MNE KONTAKTOVAT katerina.bartova@zs.nizkov.cz   

  messenger: Kateřina Bártová

uč = učebnice, PS = pracovní sešit =>při řešení úkolů do školního sešitu uvádějte vždy číslo strany a číslo cvičení !!!!!!!!! V pracovním sešitě a početníčku dělejte pouze úkoly, které Vám napíši.

Zopakujte si násobky 2, 3, 4 a 5. Dále pokračujte v procvičování v pracovním sešitě na str. 15 cv. 1- 6. Ve cvičení 5 si zopakujte: 5 (činitel) x 5 (činitel) = 25 (součin)

+ pracovní sešit str. 17 cv. 1, 2, 4, 5 a pokud nemáte hotovou str. 18, dodělejte si ji.

Dělení se zbytkem

https://www.youtube.com/watch?v=5rtcKBuoHEM  

 •  dělení šesti uč. Str. 99 cv. 15 ústně + cv. 18 do školního sešitu
 •  dělení sedmi uč. Str. 100 cv. 20, 23 ústně
 •  Zopakujte si násobky osmi a devíti. Poté si ústně nebo na folii vypracujte úkol v uč str. 101 cv. 27, 28
 • Na str. 102 v učebnici si zopakujte násobky devíti a příklady si ústně vypočítejte (102 cv. 32). Na poslední příklad ve cv. 32 vymyslete slovní úlohu, kterou zapíšete do školního sešitu. Nezapomeňte na zápis, výpočet, odpověď a zkoušku.
 •  Dělení se zbytkem si dále procvičujte v PS: dokončit str. 32 + str. 33 cv. 1-5.
 • Ve cv. 2 a 3 si zopakujte: 6 (dělenec) : 2 (dělitel) = 3 (podíl)

Geometrie

1) Zopakujte si v učebnici na str. 127 poloměr a průměr kružnice. Poloměr se nejčastěji značí malým písmenem r. Ústně si vypracujte str. 127 cv. 6,7 (budete potřebovat pravítko).

2) Trénujte si rýsování kružnice. Zaměřte se na správné uchopení kružítka (pomoci vám může uč. Str. 128). Vždy si zvolte kdekoliv na papíře libovolný bod S a poté narýsujte kružnice:

 • k se středem S a poloměrem r = 3 cm

 • k se středem S a poloměrem r = 5 cm

 • k se středem S a poloměrem r = 7 cm

3) PS: na str. 41 si dodělejte cv. 4, 5 a 6. Ve cv. 6 si nejdříve vyznačte body C,D

4) Na str. 42 pracujte samostatně, práce bude později oznámkována. Nejdříve si ujasněte, jaký je rozdíl mezi kruhem a kružnicí. Pečlivě si čtěte zadání!!!

5) Seznamte se s novou látkou – PŘENÁŠENÍ ÚSEČEK uč. Str 129

Přikládám odkaz na ilustrační video, které pomůže s vysvětlením látky. https://www.youtube.com/watch?v=goF9szHavMY

Vyzkoušejte si přenášení úseček v PS na str. 43 cv. 1 – úsečky přenášejte pomocí kružítka.

+POČETNÍČEK - pracujte kdekoliv do str. 29 

ONLINE PROCVIČOVÁNÍ http://www.onlinecviceni.cz/exc/list_topic_mat1.php    

(procvičujte cokoliv na násobení, dělení, dělení se zbytkem, písemné sčítání a odčítání, zaokrouhlování, počty do 1000 a slovní úlohy)

PRO KOUMÁKY A RYCHLÍKY :) Bobri_ulohy_-_pl.doc

 

 

ČESKÝ JAZYK

Bc. Barbora Valentová,

email barbora.valentova@zs.nizkov.cz.

telefon 608067432

messenger Bára Valentová.

 

Po celou dobu domácího vyučování budou žáci pracovat především s pracovním sešitem, učebnicí a školním sešitem.

Sešity na diktáty a domácí úkoly není nebudou potřebovat.

V případě dopsání školního sešitu prosím o založení nového.

Při vypracovávání do školního sešitu prosím uvádějte datum a také stranu a cvičení (ve formátu str. 76, cv. 3).

Možná jste si všimli, že jsem odložila výuku mluvnických kategorií podstatných jmen. Chtěla jsem se jim věnovat právě v čase po prázdninách. Toto učivo bude tedy následovat příští týden. Jestliže bude v zadání následujících cvičení, plnění není povinné.

 

Zároveň doporučuji sledovat dopolední vysílání UčíTelka na ČT 2 denně od 9.00. Více informací na https://www.ceskatelevize.cz/porady/13394657013-ucitelka/220553114000001-cesky-jazyk/ (nepovinné)

 

K online procvičování na tento týden doporučuji následující odkaz https://skolakov.eu/cesky-jazyk-3-trida/vyjmenovana-slova-po-p

(nepovinné)

 

Ústně

na str. 74, 75, 76 a 77. Vždy přečíst slova příbuzná k vyjmenovaným slovům po P.

Cvičení na každé ze stránek ústně doplnit (s. 74, cv. 2, s. 75 cv. 2, s. 76, cv. 2, s. 77, cv. 3).

PS na str. 18 přečíst tabulku „Pamatuj si psaní některých slov s i, í po P.“

 

Písemně do školního sešitu

Písemně do školního sešitu UČ. str. 76, cv. 3.

Písemně do školního sešitu UČ. Str. 76, cv. 4 (přepsat a doplnit i, í, y, ý, pouze 3 řádky).

Modrou tabulku ze str. 77 přepsat do školního sešitu.

Písemně do školního sešitu UČ str. 77, cv. 4, vypsat slovní spojení, kde bude vždy přídavné a podstatné jméno, např. blyštivý prstýnek, pykající vězeň…

 

Pracovní sešit

Na konci týdne budou mít žáci vypracovaná všechna cvičení na stranách 17 a 18.

Na str. 19 vypracovat cv. 1, 2, 3, 5.

Na str. 20, cv. 1. a 2.

 

 Na závěr chci zdůraznit nutnost čtení a psaní. V této oblasti je mezi některými žáky značný rozdíl, proto se to obtížně specifikuje. Domluvme se prosím na psaní 1 stránky písanky týdně. Může se stát, že někdo během domácího vyučování písanku dopíše. Jako nejjednodušší řešení se mi jeví "výroba vlastní písanky". Zkrátka narýsovat řádky na čistý papír a předepsat žákům vzor. Já tento ani příští týden ve škole fyzicky přítomna nebudu, tak ani nemohu zaručit možnost individuálního předání pomůcek. Třeťáci jsou naštěstí poměrně nadšení čtenáři, věřím tedy, že číst budou. Výběr nechávám na žácích a rodičích, jen bych chtěla apelovat na nutnost čtení nahlas

V případě nejasností mě lze kdykoliv kontaktovat na školním e-mailu barbora.valentova@zs.nizkov.cz, případně na telefonním čísle 608067432.

 

 

PRVOUKA

 

Učivo horniny a nerosty jsem se rozhodla odsunout až po období návratu do školy. Pokračovat budeme kapitolou 9. Život na zemi.

Pracovat budeme s učebnicí, pracovním sešitem i sešitem na zápis.

V sešitu na zápis prosím o vynechání 1 stránky! Tam později dopíšeme půdu, horniny a nerosty.

 

Ústně

UČ str. 49, 50 přečíst.

 

Pracovní sešit

Str. 41 všechna cvičení.

Str. 42 všechna cvičení.

 

Zápis do sešitu

 

Uhlí

- hořlavá hornina

- palivo

- černé uhlí – starší, hluboko pod zemským

- hnědé uhlí – mladší, uložené hned pod povrchem

 

Ropa

- hořlavá kapalina

- těží se z vrtů

- palivo (benzín, nafta), výroba léků, plastů, hnojiv…

 

Zemní plyn

- hořlavý plyn

- palivo

 

V případě nejasností mě lze kdykoliv kontaktovat na školním e-mailu barbora.valentova@zs.nizkov.cz, případně na telefonním čísle 608067432.

 

 

Anglický jazyk 16. 3. - 20. 3. 2020

- zapiš /kdo ještě nemá/ a zopakuj slovíčka z 5. lekce a doplň si výslovnost do angličtina slovníček

arm - árm

ball - ból

ballet - belej

big - big

bike - bajk

body - body

cross - kros

dance - dáns

Don´t run! - dont ran

eighteen - ejtýn

eleven - ilevn

fifteen - fiftýn

foot - fut

football - futból

fourteen -fótýn

kite - kajt

leg - leg

listen - lisn

look - luk

nineteen - najntýn

plane - plejn

play - plej

racing car - rejsing kár

roller blades - roulr blejdz

seventeen - sevntýn

sixteen - sikstýn

skateboard - skejtbórd

small - smól

Stop! - stop

thirteen - srtýn

twelve - tvelf

twenty - tventy

zebra crossing - zebr krosing

 

 • přečti si a přelož - ústně uč. str. 36/cv. 1
 • zapiš si do sešitu aj procvičování slova, která neznáš

hold my hand - hold maj hend - drž se mě za ruku

let´s go to - lets gou tů - pojďme přes

Is it safe to croos? - iz it sejf to kros - je to bezpečné přejít

well done - vel dan - dobře uděláno

 

Přepiš a doplň tabulku do sešitu aj procvičování

anglicky česky anglicky česky
I am.     Já nemám.
You have got.     Ty nejsi.
She is not.     On je.
He has got.     Ona nemá.
It isn´t.     My nejsme.
We are.     Vy máte.
They have got.     Oni jsou.
 • zkontroluj si ji podle tabulek, které jsme již vyplňovali /děti je mají nalepené v sešitě/

Zopakuj si číslovky 1 - 20

 • opiš číslice pod sebe do sešitu aj procvičování a slovem je za ně napiš
 • 20, 17, 15, 12, 2, 16, 14, 10, 8, 5, 13, 11, 5, 9
 • zkontroluj si je podle sešitu

uč. str. 37/ cv. email

 • přečti si ho a zkus si ho písemně přeložit do sešitu aj školní /pouze text/ - všechny slovíčka znáš, pokud si je nepamatuješ, najdi si je ve slovníčku

prac. sešit str. 46/cv. 1 email

 • napiš Gregovi email, podle učebnice str. 37, doplň vhodná slova

prac. sešit str. 46/cv. 2 nakresli

- v případě, že nebudeš rozumět nějakému cvičení, mě kontaktuj na email sarka.sladkova@zs.nizkov.cz