Drobečková navigace

Úvod > Škola > Zprávičky > Přírodovědná soutěž Jeřabinka

Přírodovědná soutěž JeřabinkaDatum konání:
21.9.2016

Konec Slavností Jeřabin zvěstuje příchod přírodovědné a regionální soutěže JEŘABINKA, která se konala 20. září 2016. V letošním roce naši školu reprezentovala dvě družstva. Do skupiny mladších byli vybráni žáci z 5. a 4. ročníku: Perničková Tereza, Hošková Nikola, Klímová Anna, Bartoníček Zdeněk. Do družstva starších žáků byli nominováni zástupci 9. ročníku – Frühbauer Filip, Doležalová Eliška, Sekničková Erika, Rosecká Gabriela.

Ve skupinách putovali po vytyčené trase naučné stezky kolem Zelené hory a plnili na jednotlivých stanovištích úkoly. Žáci dokazovali své znalosti z mnoha tematických okruhů jako např. meteorologie, ryby, region, léčivé rostliny, ptáci atd. V zámeckém nádvoří byly připravené různé doprovodné akce pro soutěžící. Mohli si vyzkoušet aktivity jako skládání origami, tvoření slunečních hodin, výrobu indiánského lapače snů aj. Překvapivě byla vyhodnocena i jedna z doprovodných soutěžních aktivit a družstvo starších žáků zvítězilo.

I přes velkou konkurenci ostatních základních škol naši žáci svými nabytými znalostmi nezklamali. V celkových výsledcích rozhodovaly minimální bodové rozptyly. Nakonec starší žáci obsadili krásné 6. místo. Mladší žáci nás napínali do poslední chvíle. Nakonec se čekání vyplatilo. Je to nejlepší výsledek za celou éru našich účastí v soutěži Jeřabinka. Získali krásnou stříbrnou příčku a pouhé dva body je dělily od samotného zlata.

Našim přírodovědným talentům děkujeme za reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších úspěchů.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.