Drobečková navigace

Úvod > Škola > Zprávičky > Vandal je barbar

Vandal je barbarDatum konání:
1.1.2017

Cílem preventivního programu pro žáky 4. třídy bylo ujasnit si hodnotu svých věcí a věcí ostatních. Tento blok je zacílen na to, aby nikdo nebyl lhostejný k okolí a dokázal reagovat, když se kolem něho něco děje.

Děti již lektory z Centra prevence znají a přistupují k programu velmi aktivně. Během programu se proměnily v módní návrháře nových aktovek. Každý si měl aktovku vymalovat dle svých představ, děti se s radostí pustily do práce a do aktovek kreslily, co mají rády. Objevoval se fotbal, parkour, oblíbený zpěvák nebo koně. V další části měly děti jako návrháři možnost vylepšit aktovky svých spolužáků. Aktovky se v krátkém intervalu posouvaly mezi dětmi, poté co se vrátily ke svým majitelům, panovalo mezi dětmi rozhořčení. Při následné reflexi vyjadřovaly emoce, nelíbilo se jim, že jim někdo další aktovku „vylepšil“. Na principu zážitkové pedagogiky chtěli lektoři dětem přímo ukázat, jaké to je, když jim samotným někdo něco poničí. Děti vymýšlely i další příklady takového chování, zmínily graffity na zdech nebo vysypávání odpadkových košů. Komu se takto vylepšená aktovka již nelíbila, směl ji roztrhat a vymalovat si novou. Pokračovala práce ve skupinách, děti třídily správné a nesprávné chování. Poté měly z lístečků špatného chování oddělit vandalství např. od nevychovanosti. Celá diskuse byla zakončena povídáním, co všechno může vandala potkat ( policie, pokuty, problémy,..). Blokem prolínaly i různé pohybové hry na podporu dobrých vztahů mezi dětmi a jejich spolupráci. Celý blok byl ze strany lektorů výborně připravený, moc jim děkujeme a těšíme se na další spolupráci.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.