Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Dopravní výchova 2019

Dopravní výchova 2019Datum konání:
26.9.2019
Datum ukončení:
27.9.2019

Ve dnech 26. 9. a 27. 9. přihlášení žáci naší školy absolvovali v rámci dopravní výchovy cyklistický kurz. Kurzu se zúčastnilo 45 žáků ze čtvrtého až devátého ročníku. Převážnou většinu žáků tvořili žáci nižších ročníků, u žáků druhého stupně byl již zájem menší.

Cyklistický kurz se skládal z praktické a teoretické části. V rámci praktické části žáci vyrazili na svých kolech do Žďáru nad Sázavou, kde si na dopravním hřišti pod vedením zkušených lektorů vyzkoušeli pravidla silničního provozu v praxi. Výjezd proběhl i přes páteční nepřízeň počasí bez větších problémů a všichni v pořádku dojeli zpět do Nížkova.

Druhou část dopravní výuky absolvovali žáci přímo ve škole. Každý žák si ověřil své znalosti  dopravních přepisů pomocí testu, společnými silami si oživili  orientaci v důležitých dopravních značkách, prakticky řešili různé dopravní situace, ošetřování různých zranění si pak procvičili v lekci první pomoci. Ani v letošním roce nechyběla jízda zručnosti. Vybraní žáci budou školu reprezentovat 21. 5. 2020 na Dopravní soutěži mladých cyklistů konané ve Žďáře nad Sázavou.

Kurz se velmi vydařil a my doufáme, že žákům pomůže k bezpečnějšímu pohybu na našich silnicích. Všichni organizátoři, jak z řad učitelů, tak z řad žáků, si zaslouží velké poděkování.