Drobečková navigace

Úvod > Škola > Školní sportovní klub Draci

 

Školní sportovní klub Draci 

Základní škola Nížkov vstoupila jako jedna z prvních do Asociace školních sportovních klubů České republiky v rámci okresu Žďár nad Sázavou. Školní sportovní klub působil při základní škole od školního roku 2006/2007. Účastnil se mnoha sportovních soutěží v rámci Okresní rady ve Žďáru nad Sázavou. Mezi nejvíce osazované turnaje našimi žáky - sportovci patřily turnaje ve stolním tenise, ve florbalu, ve vybíjené, v lehké atletice, malé kopané, házené a ostatních.

Ve školním roce 2016/2017 si žáci naší školy mohli vybrat název pro svůj sportovní klub. Po skončení ankety byl vybrán název DRACI. Od tohoto okamžiku se jmenujeme Školní sportovní klub DRACI při Základní škole Nížkov. Nechali jsme si vyrobit razítko podle loga, které náš klub má a na kterém jsou vyobrazeny všechny sporty, které v rámci klubu provozujeme. Školní sportovní klub je založen na příspěvcích, které se odvádějí do centra asociace. Na základě přepočtu jsou klubům vraceny peníze na činnost a různé sportovní pomůcky a aktivity. příspěvek z asociace je vyšší než vložená částka. Za obdržené peníze jsme nakoupili různé sportovní potřeby, jako např. míče na vybíjenou, košíkovou, florbal, hokejky na florbal, vaky na míče a také třeba dresy.

V současné době má náš školní sportovní klub 55 členů a 3 pedagogické pracovníky, kteří se snaží o chod klubu. Všechny sportovní soutěže jsou od letošního školního roku pořádány pod hlavičkou našeho sportovního klubu. Největší úspěchy za posledních několik let dosáhli naši sportovci v házené, kdy se už třikrát za sebou probojovali do národního finále, kde se utkali nejlepší týmy z České republiky. Naši házenkáři se utkali s týmy z házenkářských bašt jako je Karviná, Frýdek Místek, Praha, Brno a další. Vždy na těchto turnajích dosáhli velmi dobrých výsledků.

Abychom mohli reprezentovat naši školu na soutěžích, zakoupili jsme florbalové brankářské oblečení a teplákové bundy, na které jsme nechali potisknou název našeho klubu.

Nevybíráme od členů klubu žádné příspěvky, vše si hradíme z peněz asociace. Obracíme se tímto na soukromé podnikatele a firmy v naší obci a spádových obcích, zda by mohli nějakým způsobem podpořit činnost našich školních sportovců a našeho klubu. Předem děkujeme za pomoc a podporu sportovců při jejich aktivitách, které upevňují a posilují nejenom ducha, ale i fyzickou stránku každého z nás.

 

Logo našeho klubu a fotografie z několika soutěží najdete níže ve fotogalerii.

 

 

 

Za obsah této stránky zodpovídá Mgr. Alena Šorfová Uttendorfská.