Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Cyklistický kurz 2023

Cyklistický kurz 2023Datum konání:
7.9.2023
Datum ukončení:
8.9.2023

Nedávno se naší školou nesla vůně dobrodružství a nových zkušeností, když se konal cyklistický kurz pro žáky 4. - 9. ročníku. Akce probíhala 7. a 8. září, byla tedy rozdělena do dvou dnů, během kterých se naši žáci zaměřili na bezpečnost na silnicích a dovednosti v cyklistice.

Žáci byli rozděleni do dvou skupin. První skupina zůstala ve škole a učila se o dopravních značkách, dopravních situacích a první pomoci. Po teoretické části následovala praktická jízda na kole, kdy se žáci pokoušeli zdolat různé překážky. Tato jízda zručnosti byla nejen zábavná, ale také pomohla žákům získat důvěru ve své cyklistické dovednosti.

První skupina, která minulý den zůstala ve škole, se vydala na výlet do Žďáru nad Sázavou. Během cesty měli možnost aplikovat vše, co se naučili o bezpečné jízdě a respektování dopravních značek.

Celý cyklistický kurz byl zážitkem, který naši žáci určitě nezapomenou. Získali nejen nové dovednosti v cyklistice, ale také se stali obezřetnějšími a bezpečnějšími cyklisty na silnicích. Důležitou součástí kurzu bylo zdůraznění pravidel silničního provozu a důležitosti dodržování dopravních značek.

Fotografie z cyklistického kurzu naleznete zde.