Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Den otevřených dveří žďárských firem

Den otevřených dveří žďárských firemDatum konání:
9.11.2023

Jak vypadají žďárské firmy zevnitř, prozkoumali žáci 7. a 8. ročníku v rámci dne otevřených dveří. Sedmáci se nejprve vydali do Vamafilu, kde si vyzkoušeli práci se stroji a dozvěděli se spoustu zajímavých informací o jejich výrobě. Osmáci mezitím absolvovali exkurzi v Enpece a dozvěděli se, jak se připravuje pečivo, které každý den jedí. Bonusem pro všechny byl čerstvě upečený rohlík přímo z pece. Další naše cesta vedla do Teleflexu, kde nám nejprve představili jejich výrobky, následně jsme se rozdělili podle našich preferencí na dvě skupinky. První skupinka prozkoumala zázemí a vzduchotechniku. Druhá skupinka se vydala přímo do výroby, samozřejmostí bylo i použití ochranných pomůcek, což se žákům velmi líbilo. A jak exkurze hodnotí žáci?

"Exkurze byla super, moc se mi líbila čistá zóna na Teleflexu. V Enpece mě zaujalo, jak se pečou rohlíky a vyrábí kvásek."

"Nejvíce mě bavil Teleflex, mohli jsme si prohlédnout všechny stroje a na konci jsme dostali menší dárek."

"Líbilo se mi, že nás provedli po celé Enpece a mohli jsme si dát čerstvý rohlík. V Teleflexu se mi líbilo, že jsme na sobě měli pláště a čepičky."

"V Teleflexu se mi moc líbilo, přišlo mi to hodně profesionální a celkově moc hezké."

"Exkurze se mi moc líbily. Doufám, že pojedeme znovu."

"Na Teleflexu to bylo moc zajímavé, byli tam moc příjemní lidé a zajímavé stroje."

"Těchto exkurzí by se mohlo pořádat více, moc jsem si to užil."

https://rajce.net/album/cawLWN5uPhjQH27A