Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Den pro školu

Den pro školuDatum konání:
22.4.2024

I v letošním školním roce jsme využili možnost pozvat si odborníka z praxe v rámci projektu Den pro školu. V pondělí 22.4. k nám přijela paní Mgr. Jitka Coufalová Ph.D., která se zabývá správou geografických IT systémů, ale také výcvikem vodících psů.. Proto zavítala do 2. ročníku, aby je s výcvikem pejsků seznámila. Nejdříve si s dětmi pověděla několik obecných informací, které se týkají všech psů. Pak se s dětmi více bavila o výcviku – co vše výcvik obnáší, pro jaké situace jsou psi vycvičeni. Děti se učily, jak se zachovat v situaci, kdy narazí na slepého člověka. Jak daného člověka převést přes přechod, na nějaké místo. Následovala ukázka základních povelů. Pejsek Kuba, který nás s paní cvičitelkou navštívil byl velmi vzorný a šikovný, i když je na začátku svého výcviku.

 Další dvě vyučovací hodiny strávila paní Coufalová společně s žáky 8. ročníku a seznamovala je s geografickými IT systémy. A jak se žákům přednáška líbila?

"Přednáška se mi líbila a dozvěděla jsem se hodně nových informací o Nížkově."

"Přednáška se mi líbila. Naučila jsem se hodně věcí nejen o Nížkově, ale také jak fungují mapy a kde co hledat. Paní to přednesla tak, že jsem všemu rozuměla."

"Přednáška byla super. Toto téma mě osobně moc nezajímá, ale ozvěděla jsem se mnoho nových informací, které by se mi mohli hodit.

Přednáška by mohla být klidně delší. Paní byla velice příjemná a celkem dost mě to bavilo."

"Paní to vzala hodně zajímavým způsobem, který určitě nebyl nudný. Spíše mě překvapilo, že si připravila takhle i papír o našem „okolím“. Také se určitě spousta z nás dozvěděla nové funkce map, které do teď neznali. Určitě jsem se nenudil, tím že jsme byli na počítačích, tak to určitě bylo lepší, než abychom byli, někde ve třídě, a seděli, a poslouchali. Takže z mé strany super zážitek."