Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Dopravní výchova pro žáky 4. ročníku

Dopravní výchova pro žáky 4. ročníkuDatum konání:
29.9.2020

V úterý 29. 9. se žáci 4. třídy vydali do centra BESIP ve Žďáru nad Sázavou, aby se zdokonalili ve znalosti dopravních značek a především předpisů, které musí jako účastníci silničního provozu dodržovat.

Teoretická část probíhala v pohodlí vyhřáté učebny. Žáci si zopakovali dopravní značky, které už znali z prvouky 2. a 3. ročníku. Výklad paní magistry Plockové byl vhodně doplněn o výuková videa společnosti BESIP. Pro některé bylo novinkou řešení záludných situací na nejrůznějších typech křižovatek. Všichni jsme museli pořádně rozhýbat své mozkové závity.

Když si čtvrťáci ujasnili teoretické zásady, bylo na čase přejít k praxi. Ačkoliv jim počasí vůbec nepřálo, vybaveni teplým nepromokavým oblečením, se vydali na dopravní hřiště. Paní magistra bedlivě dohlížela, jak obezřetně se žáci na dopravním hřišti chovali a na závěr jejich počínání také zhodnotila.

Doufejme, že na jaře budeme moci dopravní hřiště navštívit ještě jednou a  čtvrťáci budou mít příležitost prokázat své teoretické i praktické znalosti z dopravní výchovy. V případě úspěchu si vyslouží řidičský průkaz na kolo.