Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Exkurze

ExkurzeDatum konání:
7.5.2018

Den před státním svátkem 8. května jsme vyrazili na exkurzi. Cílem byla přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně na úpatí Jeseníků. Toto monumentální dílo v horách umístěné téměř celé pod zemí vznikalo skoro dvacet let. Jeho  provoz byl zahájen už  po sedmi letech. Elektrárna má vysoký výkon a řadí se k těm více šetrným k životnímu prostředí.

Exkurze byla rozdělena na dvě části,  první se odehrála celá v přednáškovém sále a dále pak návštěvou kaverny a přístupových tunelů. Druhá, zajímavější část, byla věnována návštěvě horní přečerpávací nádrže. Tu jsme měli možnost celou obejít, a pokochat se tak  i dechberoucími výhledy na Hrubý Jeseník s dominantou Pradědu.

Při cestě zpět jsme se ještě stavili v Šumperku na oběd a pak už nás autobus zase odvezl domů na Vysočinu.

Každá taková cesta přináší žákům vlastní prožitek, a dává jim tak větší možnost si něco zapamatovat. Bohužel přístup některých našich žáků je opravdu velmi povrchní a moc mě mrzí, že dva dny po návratu už někteří ani nevěděli, jak se místo jmenovalo. To je smutné. Pokud žáci nemají sami zájem, může být učivo podáno sebezajímavější formou a přesto učitel nemá šanci. Většina účastníků exkurze byla pozorná a věřím, že si také něco odnesli.