Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > IPS Žďár nad Sázavou

IPS Žďár nad SázavouV pondělí 2. 12. 2019 se žáci 8. ročníku vypravili na IPS ÚP do Žďáru nad Sázavou. Zde se měli možnost v rámci předmětu Pracovní činnosti – volba povolání seznámit s činností úřadu práce a IPS, zajímavostmi týkajícími se volby povolání nebo rekvalifikačních kurzů, s největšími zaměstnavateli na Vysočině, dále také s aktuální mírou nezaměstnanosti a délkou podpory v nezaměstnanosti nebo s typickými znaky některých povolání. Jak samotnou návštěvu hodnotí sami žáci, si můžete přečíst v jejich příspěvku do zprávičky níže.

Při návštěvě IPS ÚP ve Žďáru nad Sázavou jsme se dozvěděli nové věci ohledně volby povolání v okolí našeho bydliště, některé informace byly pro nás nové, jiné jsme si pouze zopakovali. Zjistili jsme, kdo nám v těžkých chvílích pomůže a některé zajímavosti, jako například že máme v České republice nejnižší nezaměstnanost v rámci celé Evropy. Dále nám řekli, že v roce 2018 se poprvé v historii střetla křivka poptávky po práci s nabídkou pracovních míst. Celý program se nám velmi líbil, i když udržet po celou dobu pozornost bylo chvílemi náročné.

Kolektiv žáků 8. ročníku

Já bych již jen doplnila, že účelem návštěvy je pomoci žákům v jejich rozhodování, kterým směrem se vydat po základní škole.