Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Lyžařský kurz v Čenkovicích

Lyžařský kurz v ČenkovicíchDatum konání:
24.1.2020
Datum ukončení:
30.1.2020

Rok utekl jako voda a nastal opět konec pololetí. Mimo vysvědčení, na které se všichni žáci těšili tak, že nemohli dospat, na nás čekal pobyt v Čenkovicích na lyžařském kurzu. Letos jsme nejprve absolvovali teoretickou část ve škole, kde jsme si v pátek dopoledne povídali, jak se chovat na sjezdovkách i mimo ně, aby vše proběhlo v pořádku.

Po příjezdu do Čenkovic jsme se ubytovali, vybalili zásoby z domova a vyrazili jsme obhlédnout „terén“ pod sjezdovky.

První den byl pro všechny nejtěžší. Začátečníci trávili většinu času padáním na zadek a pokročilí jezdci pátrali v paměti, jak že se „to“ vlastně ovládá. Kdo nic nedělá, nic nezkazí… Ale to neplatilo pro naše lyžaře a snowboardisty, kteří pilovali svoji techniku celý týden, aby své dovednosti předvedli na konci kurzu v jízdě zručnosti. Nebyli bychom to my, abychom průběžně nenavštěvovali naše staré známé na horské službě.

Nikoho případná zranění snad neodradila a budeme se těšit, že příští rok s námi vyrazí znovu. Chválím všechny žáky, že si pro nás dokázali připravit pěkné večerní programy. Chtěla bych všech zúčastněným poděkovat za společně strávený týden plný legrace, sportovních výkonů a za bezproblémový průběh celého pobytu a zároveň popřát mnoho najetých kilometrů na lyžích či snowboardu bez zranění.