Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Úspěšní řešitelé dějepisné olympiády

Úspěšní řešitelé dějepisné olympiádyDatum konání:
16.1.2020

V listopadu proběhlo školní kolo dějepisné olympiády a z naší školy jsme měli hned 3 úspěšné řešitele, kteří pokořili 60-ti % hranici úspěšnosti a zdárně se poprali s tématem zaměřeným na přelom 19. a 20. století. Bohužel se do vyššího okresního kola probojovala pouze Alžběta Jarošová společně s Petrem Štěpánem, oba z 9. ročníku. Petr potvrdil své kvality a skončil na krásném 8. místě. Musím říct, že konkurence byla obrovská a úroveň jednotlivých soutěžících velmi vyrovnaná. Důkazem toho je, že Petra od 3. místa dělily pouhé dva body. Svoje znalosti tak může zúročit v krajském kole, které se koná v půlce března v Pelhřimově. Alžběta odcházela se smíšenými pocity, ale určitě si zaslouží velkou pochvalu, protože se dokázala zařadit mezi úspěšné ředitele. Oba dva si zaslouží ohromnou pochvalu za úspěšnou reprezentaci naší školy.