Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Návštěva SOŠ Nové Město na Moravě

Návštěva SOŠ Nové Město na MoravěDatum konání:
14.11.2017

V polovině listopadu jsme už podruhé využili nabídky Střední odborné školy v Novém městě na Moravě a se žáky devátého ročníku jsme absolvovali prohlídku školních dílen a pracovišť v Petrovicích. Ráno pro nás přijel minibus vypravený přímo touto školou.

V Petrovicích nejdříve žáci obdrželi základní informace o možném studiu na škole a pak se rozdělili do dvou skupinek. Jedna část vyráběla dřevěný držák na tužky v truhlářské dílně (zde se potkali s bývalým žákem a byla to velká legrace) a druhá část si prošla všechny ostatní dílny, kde si žáci mohli vyzkoušet i svařovat. Jako největší lákadlo zapůsobila možnost řídit traktor. To si vyzkoušeli úplně všichni. Před výměnou skupin následovala malá svačinka jako pozornost školy.

Vzhledem ke studijním výsledkům v devátém ročníku považuji dopoledne strávené v Petrovicích za velmi přínosné, neboť letos se na tuto školu (speciálně na učební obory) bude hlásit minimálně pět žáků. Ti si tak mohli vyzkoušet, co jednotlivé obory obnášejí a dále se pak snadněji rozhodovat.