Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Olympijský běh

Olympijský běh

Ve středu 16. 9. 2020 se uskutečnila již tradiční celorepubliková akce, a to Olympijský běh pro základní školy. Kvůli situaci s COVID – 19 byla tato akce posunuta až na zářijový termín. Naše škola se již tradičně této sportovní akce účastní. Běh proběhl v prostorách asfaltové cesty směrem ke koupališti a na prašné cestě směrem k rybníku pana Kuby. Běh byl rozdělen na tři kategorie. I. kategorii tvořili žáci 1. - 2. ročníku, druhou pak žáci 3. - 5. ročníku a třetí žáci 6. - 9. ročníku. Délka trasy se pohybovala pro všechny kategorie zhruba v délce do 1 kilometru. Nebylo důležité pořadí závodníků v cíli, ale podstatou akce bylo v pořádku doběhnout do cíle a udělat něco pro své zdraví. I přesto někteří účastníci pojali tuto akci jako závod a o konečné pořadí v cíli se sportovně poprali. Bohužel během startu prostřední kategorie došlo k hromadnému pádu některých běžců a následovala některá drobnější i větší poranění, a to hlavně odřeniny a poraněné kotníky. Všichni byli následně ošetřeni a po svých se vrátili zpět do školy. Poděkování patří všem účastníkům i pedagogickým pracovníkům za pomoc při organizaci.