Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Přivítali jsme nový školní rok i prvňáčky

Přivítali jsme nový školní rok i prvňáčkyDatum konání:
4.9.2023

 

Nový školní rok jsme letos zahájili až v pondělí 4. září, mnozí starší žáci se tak právem radovali z delších prázdnin. Našli se však i tací, kteří se skutečně těšili.

Prvním nesnadným úkolem o rok moudřejších žáků bylo najít svoji kmenovou učebnu a vybojovat si své místo v lavici. Prvňáčkům s tím ještě protentokrát pomohli rodiče. Ve třídách se žáci přivítali nejen se spolužáky, ale konečně i se svými třídními učiteli.

Po úvodní hodině následoval přesun na školní hřiště. Jak je zvykem, zde všechny žáky a zaměstnance přivítal pan starosta, pan farář a letos poprvé v nové roli paní ředitelka Petra Zikmundová. Speciální péče se zde dočkali naši nejmenší. Každého žáka 1. ročníku osobně přivítal jeho patron ze 7. třídy a zároveň byl do rukou paní učitelky Aleny Šorfové Uttendorfské svěřen maskot v podobě symbolu moudrosti, tedy sovy, která do těchto dnů sedmáky doprovázela na jejich cestě základního vzdělávání.

Hned druhý den se spřátelené třídy setkaly znovu, aby se malí a velcí kamarádi lépe poznali. Do budoucna budou spolupracovat na některých školních akcí, z nichž nejbližší bude školní projekt Náš kraj.

Jak to naše vítání nového školního roku i prvňáčků vypadalo, se můžete podívat zde:

https://www.rajce.idnes.cz/zsnizkov/album/zahajeni-skolniho-roku-23-24-a-vitani-prvnacku