Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Startujeme

StartujemeDatum konání:
10.10.2018

Program „Startujeme“, který absolvovali žáci šestého ročníky, byl zaměřen především na změny týkající se přechodu z prvního na druhý stupeň a na podporu pozitivní atmosféry v kolektivu třídy. Žáci se učili spolupracovat v týmu, naslouchat druhým, vzájemně si pomoci. Důležitou roli přitom hrála také tolerance a vzájemný respekt v třídním kolektivu.

Tříhodinový program byl vyplněn mnoha aktivitami, do kterých se žáci s chutí zapojovali. Při řešení zajímavých úkolů zjistili, že bez vzájemné komunikace, tolerance a dodržování základních pravidel není možné jako tým fungovat. Kreativitu a týmového ducha mohli žáci ukázat například při aktivitě s názvem „Architekt“, kdy ve tříčlenných skupinkách stavěli věže. Předvedli schopnost domluvit se a spolupracovat. Všechny úkoly nakonec zdárně splnili, za což si zaslouží velkou pochvalu.

Velmi pozitivně hodnotím také zpětnou vazbu od lektorů, kteří se žáky všechny aktivity probrali, reflektovali s nimi mimo jiné průběh, přínos cvičení, chování ve skupině. Žáci se do diskuze zapojovali také pomocí sebereflexe a hodnocení vzájemné spolupráce.