Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Stavíme z Merkuru

Stavíme z MerkuruDatum konání:
23.5.2018
Datum ukončení:
24.5.2018

Stejně jako v minulých letech i letos se naši žáci domluvili a složili čtyřčlenný tým, který se rozhodl poměřit své síly s ostatními v soutěži ve stavění z Merkuru. Složení týmu bylo stejné jako loni – Lucie Poulová, Tomáš Vlček, Lukáš Vlček a Lukáš Prchal. Letošním tématem byl vrtulník, který uveze co nejvíce závaží a zároveň se prověřovala i jeho technická stránka. Musel vyjet po rampě nahoru a sjet zase dolů, co nejrychleji zajet do čerpací stanice a z ní zacouvat do hangáru. Soutěž byla tematicky zasazena na 22. základnu vrtulníkového letectva Náměšť nad Oslavou, kde soutěžící skládali své modely pod lopatkami vrtulí bojových vrtulníků. Celé soutěži předcházelo několik týdnů pečlivé přípravy, kdy se tým snažil vytvořit co nejvěrohodnější model vybraného vrtulníku. Odměnou pro všechny soutěžící byl doprovodný program na základně, kdy měli účastníci možnost vidět nástup Čestné stráže AČR, práci armádních psů či dravců a nahlédnout i do vrtulníků či hasičského auta. I přesto, že náš tým odjížděl s mírným zklamáním ze svého výkonu, chtěla bych poděkovat všem čtyřem za nadšení, se kterým se do soutěže pustili, a především za velmi slušnou reprezentaci naší školy.