Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Turnaje v malé kopané

Turnaje v malé kopanéDatum konání:
21.6.2024

I v letošním roce naše škola pořádala již 20. jubilejní ročník meziškolního turnaje v malé kopané. Turnaj byl tradičně rozdělen pro 1. a 2. stupeň. Hrálo se na travnatém hřišti u koupaliště v Nížkově a poměřit si své síly a dovednosti přijeli žáci ze 6 škol. Během obou turnajů nám počasí přálo a vše šlo podle plánu.

V pátek 14. června se konal turnaj pro žáky z 1. – 5. ročníku. Turnaje se zúčastnilo celkem 5 týmů – Bohdalov, Nížkov A + B, Nové Veselí, Polnička. Týmy byly velmi různorodé, hrála i děvčata a chlapci z nejnižších tříd. Na první příčce se umístil tým ze ZŠ a MŠ Bohdalov. Z téhož družstva byl oceněn i nejlepší střelec turnaje.

Následující pátek 21. června se uskutečnil turnaj pro starší žáky z 6. – 9. třídy. Týmů bylo 9 – Bohdalov, Česká Bělá A + B, Nížkov A + B, Nové Veselí, Polnička, Velká Losenice A + B. Ve finále se mezi sebou utkaly týmy z Polničky a Velké Losenice. V napínavém zápase si hlavní cenu – putovní pohár – zaslouženě vybojoval tým A z Velké Losenice. Nejlepším střelcem se stal hráč ze ZŠ a MŠ Bohdalov. Přestože se nám nepodařilo obhájit loňské vítězství, turnaj byl vydařený, plný hezkých a vyrovnaných zápasů.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci turnaje, i zúčastněným týmům. Hráči ze všech škol předvedli nejen skvělou techniku a taktiku, ale také odhodlání, týmového ducha a zásady fair play. Zapomenout nesmím ani na fanoušky, kteří vytvořili tu správnou sportovní atmosféru.

Vítězům ještě jednou gratulujeme a těšíme se na hojnou účast v dalších ročnících.

Na fotografie se můžete podívat zde.