Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Vánoční besídka "žáků pro žáky"

Vánoční besídka "žáků pro žáky" 

Poslední den před vánočními prázdninami se nese již řadu let ve stejném duchu. Žáci devátého ročníku od listopadu chystají a organizují besídku v sokolovně. Ta je rozdělena na dvě části, aby bylo možné ji technicky zvládnout. První část dopoledne přijdou do sokolovny děti z 1.- 4. třídy. Ve druhé části dorazí ostatní čtyři ročníky.

Obě části jsou si velmi podobné a liší se pouze v drobnostech. Jednotlivé soutěže, které jsme se letos snažili volit tak, aby mohla co nejvíce soutěžit celá třída, střídají vystoupení samostatných tříd. Letos bylo zadání pro třídy velmi volné – Nacvičte si cokoli ve vánočním duchu. Všech osm krátkých vystoupení (zpěvohra, pantomima, tanec, scénka,…) bych ráda moc pochválila.

Po skončení programu se sečtou symbolické body a všechny třídy jsou odměněny drobnostmi.

Jak již bylo v názvu uvedeno, jedná se o besídku žáků žákům. Cílem je si zpříjemnit předvánoční čas, pobavit se, zasoutěžit si a podělit se o dovednosti, kterými většina dětí oplývá.

Pro žáky devátého ročníku je to jedna z akcí, kdy si vyzkouší, jak jim třída jako skupina funguje a jak dobří organizátoři jsou. Při realizaci takové akce se mnohé naučí. Letošní 9. ročník bych tak chtěla velmi pochválit za odvedenou práci a těm, co je čeká besídka v příštích letech, přeji hodně sil, nápadů a trpělivosti.