Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Vítejte ve škole

Vítejte ve školeDatum konání:
22.4.2023

Mají u nás ve škole dceru, syna, vnučku nebo vnuka. Chtěli zavzpomínat na léta strávená ve školních lavicích. Nebo je prostě jen zajímalo, jak to u nás ve škole vypadá. Ti všichni a mnozí další se v sobotu 22. 4. 2023 vypravili na prohlídku nížkovské školy.          V rámci Dne otevřených dveří si návštěvníci mohli prohlédnout  nejen učebny a jejich vybavení, ale také šatnu, jídelnu, třídu Mateřské školy Nížkov a relaxační místnost s knihovnou.

V učebnách byly připraveny ke zhlédnutí práce žáků školy, promítal se film “Vánoční čas ve škole” a video z projektu “Zdraví nás baví”.

Mnozí s úsměvem zavzpomínali při prohlížení starých fotografií a kronik školy. Vrátili se tak v čase někdy jen o pár, někdy o hodně let zpátky.

Aktivnější z návštěvníků měli možnost vyzkoušet si programování “robotů” – “Emičky” si každého ihned získaly. Do virtuální reality nahlíželi zájemci pomocí VR brýlí, něco nového se mohli dozvědět s využitím výukového programu a seznámit se mohli také s prací s 3D tiskárnou.

Ti, kteří měli chuť tvořit, také nepřišli zkrátka  – malovaly se sádrové odlitky, vyráběly se sovičky ze dřeva a  zrcátka dle vlastního návrhu, unikátní stavby vznikaly ze stavebnice Teifoc a zajímavé objekty zase při práci s 3D perem.

Velkému zájmu se těšily “minipřednášky” a prezentace zaměřené na téma bezpečnost na internetu. Ty byly určeny dospělým návštěvníkům, mnozí získali spoustu nových informací a podnětů k zamyšlení.

Naši malí pěstitelé udělali také radost zahrádkářům, kteří si mohli vybrat z  množství vypěstovaných sazenic.

Vlastní výrobky, sazenice, mnoho dojmů, nové informace, vzpomínky a často i milá setkání – ze Dne otevřených dveří naší školy  nikdo neodcházel s prázdnou!

 fotografie si můžete prohlédnout zde: https://zsnizkov.rajce.idnes.cz/Den_otevrenych_dveri_22._4._2023/