Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Zahraniční exkurze Paříž

Zahraniční exkurze PařížFotky? Máme! 

GALERIE

 

DEN PRVNÍ - Vyrážíme!

Po splnění všech povinností ve škole jsme se v pondělí 22. 5. přesně v 16:50:00 shromáždili na nížkovské návsi plni očekávání a natěšeni na náš dlouhý výlet. Společně s našimi rodinnými příslušníky jsme však dlouho marně vyhlíželi náš autobus. Na cestu jsme tedy vyráželi se značným zpožděním, které se ale na naší náladě vůbec neprojevilo!

Humor nás postupně začal přecházet, když jsme na vlastní kůži pocítili rozdíl mezi našimi postýlkami a autobusovou sedačkou. S pondělím jsme se rozloučili někde za německo-českými hranicemi... Pokračování níže :)

 

DEN DRUHÝ - Paříž!

Dálkové cestování není žádný med - pořád se kolem vás někdo vrtí, nebo vydává vtipné zvuky, budí vás při povinných přestávkách, všechny polohy jste vystřídali a o vyspání do růžova si můžete nechat možná tak zdát. Celé rozlámané nás vysadili u čerpací stanice, kde proběhla ranní hygiena (čtěte přeměna zpět na lidi). Od této chvíle se začala probouzet také dobrá nálada, protože cíl naší cesty byl již na dohled.

Naše první kroky vedly na dominantu Paříže - Eiffelovu věž, na které hned několik z nás překonalo své "výškové limity". Byla to pěkná rozcvička: kdy jste si naposled dali takhle po snídani 704 schodů? Odměnou nám byl pohled na mírně zamračená pařížská panoramata. Dále jsme se vydali prozkoumat vše, co jsme si prohlédli z ptačí perspektivy: Vítězný oblouk, bulvár Champs-Élysées, Invalidovna a Louvre. Zlatým hřebem byla projížďka lodí po Seině, během které jsme se nejen na tyto památky podívali zase z jiného úhlu. 

Hlásíme se vám z hotelu Ibis u letiště Charlese de Gaulla a jdeme spát za zvuků letadel. ✈

 

DEN TŘETÍ - Nej den!

Naštěstí mají na druhém největším letišti v Evropě od 23 hodin noční klid, takže jsme se na snídani trousili již vyspinkaní do růžova. Většina z nás si pochutnala na nejlepších francouzských bagetkách, croissantech a (belgických) vaflích. Posilněni jsme vyrazili směr Versailles a opět okusili pravou pařížskou dopravní zácpu (bouchon, čti bušon). Program v největším zámeckém komplexu na světě jsme si zpestřili výzvou Let me take a selfie challenge. Úkolem bylo oslovit co nejvíce lidí, kteří nepatří k naší výpravě, a požádat je o fotku. Nejodvážnější byla naše děvčata z šestky - Denča Bartoňová, Peťa Rosecká a Leon Škarydová, kterým se povedlo shromáždit neskutečných 49 fotek! Žáci si výzvu docela užili a pomohla jim zbavit se ostychu při komunikaci v angličtině.

Po prohlídce komnat Ludvíka XIV., zrcadlového sálu a muzea bitev nastal čas oběda, takže jsme zašli na versailleskou tržnici a do přilehlých uliček schrastit něco na zub. Protože jsme dnešní den chtěli pojmout trošku odpočinkově, nechali jsme se pak po nejmodernější čtvrti La Défense povozit autobusem, abychom se podívali na mrakodrapy navržené nejlepšími současnými architekty a na Grande Arche. To nám ušetřilo spoustu času, a tak jsme mohli zajet do třetího největšího nákupního centra ve Francii a sehnat... Nechte se překvapit! :)

Středeční program jsme zakončili malým společným piknikem a pozorováním letového provozu. Nad hlavou nám tak proletělo nejvíce letadel za celý den. Pro některé z nás to bylo také nejbližší setkání s letadlem. 

 

Den čtvrtý - A zase zpátky!

Poslední den v Paříži jsme zahájili v místním stylu, a to asi dvouhodinovým popojížděním v dopravní zácpě směrem k proslulé čtvrti umělců - Montmartre. Protože jsme potřebovali protáhnout ztuhlé svaly, vyběhli jsme si v rámci rozcvičky schody k místní dominantě Sacré Coeur. Pokořili jsme tak nejvyšší bod Paříže, který se nachází v úctyhodné výšce 130,5 m n. m. Další naše kroky vedly křivolakými uličkami až k místu, kde se zrodil tanec kankán - Moulin Rouge.

Když nastal čas oběda, rozhodli se někteří odvážlivci vyzkoušet pravou místní kuchyni. Pochutnali si (více či méně) na cibulačce, šnecích a žabích stehýnkách. S plnými žaludky jsme vyšli vstříc největší výzvě celého výletu, a to neztratit se v pařížském metru... s přestupem. Pro některé žáky to byla první jízda metrem a všichni to zvládli na výbornou.

Ve zbytku odpoledne nás čekala příjemná procházka kolem dalších pařížských skvostů. Centrum Pompidou nám nabídlo unikátní pohled na moderní architekturu, prošli jsme kolem ohořelé katedrály Notre Dame, přes univerzitu Sorbonna, až k Pantheonu. Odtud to nebylo daleko do Lucemburských zahrad, kde část z nás nasávala atmosféru líného francouzského odpoledne běžných Pařížanů. Někteří si chtěli zkrátit čekání před odjezdem a vyrazili k mrakodrapu Montparnasse, kde vystoupali do 56. patra. Zakončili tak náš pobyt pohledem na fascinující pařížská panoramata.

Zmoženi a plni dojmů jsme naskákali do autobusu a vydali se na dlouho cestu k domovu. 

 

DEN PÁTÝ - Domove, sladký domove!

Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu! Zpáteční cesta nám docela rychle utekla a je na čase předat slovo našim účastníkům. Podívejte se, co vaše děti nejvíce zaujalo a omluvte prosím roztřesený rukopis, protože tyto vzkazy vznikaly během zpáteční cesty v autobuse. Všem účastníkům moc děkujeme nejen za zpětnou vazbu, ale hlavně za příjemně strávený čas a neopakovatelné zážitky.

HODNOCENÍ ŽÁKŮ - soubor .pdf se otevře v novém okně

Fotky? Máme! 

GALERIE