Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Znovu na kolech

Znovu na kolechDatum konání:
7.9.2021
Datum ukončení:
8.9.2021

Ve dnech 7. 9. a 8. 9. 2021 se uskutečnil již tradiční cyklistický kurz, který si klade za cíl rozvíjet u přihlášených žáků dovednosti  precizního ovládání jízdního kola, seznamovat je s pravidly silničního provozu a připravovat je na různé situace, které na kole mohou zažít - třeba i cestou do školy. Kurzu se letos zúčastnilo 58 žáků ze čtvrtého až devátého ročníku. 

Program kurzu sestával z teoretické a praktické  části. Teoretickou část absolvovali žáci přímo ve škole. Společnými silami si zopakovali nejdůležitější dopravní značky, otestovali své znalosti pravidel silničního provozu, řešili, jak se orientovat v různých dopravních situacích a připomněli si základy první pomoci. Ve škole plnili také část praktickou .- jízdu zručnosti.

Hlavní částí praktické přípravy je samozřejmě výjezd na dopravní hřiště. Proto žáci pořádně šlápli do pedálů a vyrazili do Žďáru nad Sázavou, aby si pod vedením zkušených lektorů vyzkoušeli silniční provoz v kontrolovaných a bezpečných podmínkách. Počasí nám v letošním roce přálo a obě skupiny cestu zvládly bez větších karambolů.

Vybraní žáci se zúčastní Dopravní soutěže mladých cyklistů, která se koná 19. 5. 2022 ve Žďáře nad Sázavou. Kurz se opravdu vydařil,  a doufáme, že žáky nejen bavil,  ale že si také odnášejí soustu informací a dovedností, které jim pomohou k bezpečnějšímu pohybu na našich silnicích.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů