Drobečková navigace

Úvod > Škola > Další aktivity > Projekt Zdravé zuby

Projekt Zdravé zuby

Již několik let je tradicí, že se 1. stupeň ZŠ zapojuje do projektu „Zdravé zuby“. Jak sám název vypovídá, cílem je důkladná péče o chrup a správná zubní hygiena od dětství do dospělosti. Projekt je podporován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvem zdravotnictví, kanceláří WHO v ČR a odborným garantem je Výbor České společnosti pro dětskou stomatologii.

Učitelé tento program zařadili zejména do předmětů prvouka, přírodověda a do tematických celků týkajících se zdraví člověka. Žáci mají k dispozici pracovní listy, které jsou přiměřeně náročné k jejich věku. Za splnění projektu je pro ně připraven také diplom. Jako motivace slouží i kartičky, které jsou při návštěvě zubaře potvrzeny, a děti tak mohou získat plno zajímavých cen. Pro někoho však zubní kontrola bude znamenat najít hodně odvahy a statečnosti, pro menší skupinku žáků to bude samozřejmost.

Je důležité apelovat a vzdělávat naše žáky o tomto problému, protože se na pravidelnou prevenční prohlídku zapomíná a mnozí žáci si myslí, že zubního lékaře mají lidé navštívit pouze v případě, že je něco bolí. 

Za obsah této stránky zodpovídá slečna Mgr. Miluše Chalupová.