Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Cesta do historie inovací

Cesta do historie inovacíDatum konání:
15.5.2024

Dne 15. května 6. ročník navštívil výstavu elektrotechniky, která se nachází na Průmyslové škole ve Žďáře nad Sázavou. Tato fascinující prohlídka nám otevřela dveře do světa elektroniky a technologických inovací, které formovaly naši minulost i současnost.

Prohlídka muzea byla nejenom poučná, ale také velmi zábavná. Naši žáci měli možnost vidět historické počítače, kalkulačky, telefony a další elektrotechnické vybavení, které hrálo klíčovou roli ve vývoji moderní technologie. Nejzajímavější však bylo, že si všechno mohli vyzkoušet na vlastní kůži. 

Děti se s nadšením ponořily do experimentování s historickými předměty. Psaní na starých psacích strojích, telefonování pomocí starých telefonů nebo dokonce hraní retro her na počítači - to všechno byly zážitky, které si budou dlouho pamatovat. Pro některé to byla první zkušenost s takovou starou technologií. Tato návštěva nejenom poskytla našim žákům nové poznatky o historii elektrotechniky, ale také je inspirovala k zamyšlení nad tím, jak daleko jsme za posledních pár desetiletí technologicky pokročili.