Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Dopravní hřiště

Dopravní hřištěNaši žáci ze 3. a 4. třídy nedávno prožili vzrušující den plný dobrodružství a učení na dopravním hřišti ve Žďáru nad Sázavou. Tato akce, která se konala dne 14. května, nabídla našim dětem jedinečnou možnost učit se o provozu na cestách a bezpečnosti v dopravě.

Na hřišti se naši žáci nejenom bavili, ale také se učili zásadní dovednosti, které budou klíčové pro jejich bezpečnost na cestách. Během jízdy na kole si vyzkoušeli, jak se chovat na křižovatkách či kruhových objezdech a u toho museli sledovat dopravní značky. Tato praktická zkušenost jim poskytla cenné poznatky a pomohla jim lépe porozumět provozu v reálném světě.

Na závěr na ně čekal test dopravních znalostí. Žáci, kteří v testu uspěli, si odnesli řidičský průkaz na kolo. Všem, kteří jsou majiteli těchto průkazů gratulujeme.

Na dopravním hřišti nechybělo ani družstvo, které se připravuje na dopravní soutěž. Pro ně byla tato akce skvělou příležitostí, jak si vyzkoušet terén a překážky, které je čekají na soutěži, a zlepšit  si tak své dovednosti a taktiku.

Fotografie z akce naleznete zde