Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Den Země 2019

Den Země 2019Datum konání:
22.4.2019

Den Země je projekt organizovaný každoročně po celém světě. Koná se 22. dubna a zaměřuje se na podporu ekologie a ochranu životního prostředí. Akce Den Země na naší škole proběhla z organizačních důvodů v několika termínech.

Počasí nám přálo, proto se první část projektu konala ve středu 17. 4. Žáci prvního až pátého ročníku pod vedením svých třídních učitelů a asistentů sbírali po okolí Nížkova odpadky. Prvňáčci uklidili od odpadků obec Nížkov, druháci vyrazili na trasu Buková – Špinov – Nížkov. Druhou stranu této silnice vyčistili žáci třetí třídy. Ti se vydali stejnou trasou, ale v opačném směru. Žáci čtvrté třídy vyrazili z Nížkova směrem na Kopaniny, páťáci se ze školy vydali na Poděšín. V tento den do terénu vyšli také žáci sedmého ročníku, ke kterým se přidali také dva šesťáci. Jejich úkolem bylo shrabat listí, uklidit větve v parčíku u DPŽ a zamést silnici mezi DPŽ a rybníkem.

Druhý termín akce se týkal pouze žáků šesté třídy. Ti se 25. 4. pustili do úklidu arboreta buků u Bukové, kde shrabali trávu a vypleli kolem buků.

Deváťáci zajistili úklid po pouti.

Žáci osmého ročníku mají projekt ještě před sebou, čeká na ně čistění místního koupaliště.

Všem žákům děkujeme za pomoc při zvelebování okolí a chválíme za elán, s jakým se do svých úkolů pustili.