Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Den Země

Den ZeměDatum konání:
4.5.2023

Den Země je každoroční světová událost, která si klade za cíl připomenout důležitost ochrany naší planety a povzbudit všechny lidi k udržitelnému životnímu stylu. Každý rok si tak celý svět 22. dubna připomíná, že každý z nás má zodpovědnost za budoucnost naší planety a může přijmout konkrétní kroky k ochraně životního prostředí.

Proto jsme pro naše žáky v rámci Dne Země připravili netradiční vyučovací den, během kterého byla zvláštní pozornost věnována environmentálním tématům. Žáci byli rozděleni do ročníkově smíšených skupin a v těchto týmech vyrazili na cestu, během které plnili různé úkoly zaměřené například na šetrné nakupování, udržitelnou spotřebu (vody, energie, …), zacházení s odpady nebo biodiverzitu. Cestou se tak nejen dozvěděli spoustu informací o ochraně planety Země, ale také rozvíjeli empatii a porozumění, zlepšovali své komunikační dovednosti a učili se navzájem. Žáci z vyšších ročníků se své role průvodců zodpovědných za zbytek skupiny zhostili na výbornou.

Chtěla bych touto cestou poděkovat všem, kteří se na průběhu celé akce podíleli. Všichni můžeme přispět svými malými činy, které dohromady tvoří velký rozdíl pro náš společný domov – planetu Zemi. Fotky si můžete prohlédnout zde v galerii.