Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Krajské kolo soutěže o zemědělství a lesnictví

Krajské kolo soutěže o zemědělství a lesnictvíDatum konání:
27.5.2022

V letošním školním roce měli naši žáci opět možnost zapojit se do soutěže Zemědělství a lesnictví na Vysočině. Soutěž je zajímavá především svým zaměřením, které cílí na zvýšení povědomí mladých žáků o současné situaci v zemědělství a lesnictví v našem kraji. Snaží se také vzbudit v žácích zájem
o studium oborů v této oblasti.

Ze školního kola nám vyplynuli dva vítězové – nejlepší žákyní byla Julie Musilová a nejúspěšnějším žákem Zdeněk Dobrovolný. Oba následně v doprovodu pedagogického dohledu odjeli reprezentovat naši školu v rámci krajského kola. Jejich zhodnocení celé soutěže si můžete pročíst níže.

Dne 27. 5. jsme se zúčastnili zemědělské a lesnické soutěže v sídle Krajského úřadu v Jihlavě. Hned
po příjezdu jsme dostali uvítací vak, ve kterém byly malé propagační dárečky. Poté jsme se šli usadit, vyčkali jsme na zbylé školy a začali jsme psát test. Po dopsání testu se odehrávaly okolo budovy volnočasové aktivity. Občerstvení bylo též zajištěné. Okolo jedné hodiny bylo vyhlášení vítězů. Prvních dvacet soutěžících vyhrálo výlet po kraji Vysočina. My jsme skončili na 15. a 16. místě z 50 zúčastněných.

Děkuji všem žákům, kteří se aktivně zúčastnili školního kola soutěže a zejména pak našim zástupcům z krajského kola.