Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Jsme divadelní diváci

Jsme divadelní diváciKulturní minimum II

Ve středu 3. 11. se žáci 2. stupně dočkali prvního divadelního představení v aktuálním školním roce.

Všichni zúčastnění se s pedagogy sešli na náměstí Republiky ve Žďáře nad Sázavou.

Od 8. hodiny ranní jsme měli domluvené programy v Knihovně Matěje Josefa Sychry. Část žáků si poslechla přednášku o osobnosti a díle Jaroslava Foglara, starší žáci o Karlu Čapkovi. Žáci se také museli aktivně zapojit a splnit bobříky a úkoly, které pro ně paní knihovnice připravily.

Na 9. hodinu jsme se přemístili do budovy Městského divadla, kde nás čekalo hudební představení s názvem Bubnování do škol. Budějovičtí členové kapely Wild Sticks nás seznámili s obvyklými i méně známými hudebními bicími nástroji a zahráli dokonce i na popelnice. Do představení mladí bubeníci aktivně zapojili také obecenstvo.

Jistě nebudu hovořit jen sama za sebe, když vám sdělím, že představení bylo velice příjemné a zábavné a už nyní se těšíme na další představení.

B. Valentová

 

 

Kulturní minimum I

Po dlouhém čekání jsme se 10. 2. znovu dostali do divadla. Žáci 3. - 5. třídy shlédli divadelní představení (Ne)bezpečná (ko)média speciálně zaměřené na mediální výchovu.

V současné době nás všechny obklopuje virtuální svět počítačů, internetu, televize a mobilních telefonů, který se řídí svými vlastními zákonitostmi. Tohle všechno by mělo člověku sloužit, pomáhat či ho alespoň pobavit. Někdy však média dokážou nepřipraveným lidem také dost ublížit.

O tom všem se přesvědčil i Radovan (a my s ním). Mohli jsme zažít, jak úžasný je virtuální svět, a zároveň se přesvědčit o tom, jak dokáže ublížit. Dočkali jsme se i rad, co je třeba dělat v případě, kdy s námi média manipulují.

Určitě toto představení nemůžeme řadit ke klasickým divadelním hrám. Proto i reakce dětí byly různé.

Ale věřím, že si každý našel moment, který ho pobavil, zaujal nebo poučil.

A. Šorfová Uttendorfská

 

Ronja, dcera loupežníka,
velmi známá pohádka od Astrid Lindgrenové byla uvedena jako divadelní představení ve Žďáře nad Sázavou. Zhlédli jsme ho s žáky 2. - 5. třídy. Podle reakce dětí jsme viděli úžasné představení v podání divadla Radost z Brna. Scéna plná tajemna a kouzel nás všechny doslova uchvátila.
Ronja a Bork jsou kamarádi, kteří pocházejí ze znepřátelených rodin. Učí se ohleduplnosti a respektu jednoho k druhému. Seznamují se zákonitostmi a řádem přírody a uvědomují si, že člověk musí mít někoho vedle sebe. Poznávají a chápou nesmírnou hodnotu přátelství.
Divadlo Radost uvádí více představení pro děti. Myslím, že by se dětem i dospělým některá mohla líbit a mohl by to být i pěkný nedělní rodinný výlet. 
                                                         A. Šorfová Uttendorfská