Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Významná výročí

Významná výročíV pondělí 31. 1. 2022 proběhl na naší škole Tematický den. Jednotliví vyučující si mohli vybrat, jakému výročí se budou ve svých hodinách věnovat. Někteří si vybrali 100 let od narození Emila Zátopka – sportovce, olympijského vítěze na OH v Londýně 1948 a Helsinkách 1952, jiní raději zvolili 730 let od narození Elišky Přemyslovny - české královny a matky Karla IV. Nebo 740 let od smrti Anežky České – české světice, princezny a abatyše. Forma, kterou bylo výročí zařazeno do výuky, se lišila podle věku žáků a předmětu. Zhodnocení v rámci vybraných ročníků si můžete pročíst níže.


6. třída – S žáky jsme začali hodinu písničkou od Mirai – Když nemůžeš, tak přidej. Následně jsme se podívali na video a zjišťovali jsme si další informace ze života Dany a Emila Zátopkových. Vedli jsme diskuzi a hledali odpovědi na různé otázky, které žáky napadly. Na závěr jsme se vrátili k písničce od skupiny Mirai a žákům došlo, že tato písnička odkazuje právě na Emila Zátopka

Zikmundová (dějepis)

 

5. třída – Žáci místo úvodní pětiminutovky napsali cvičný diktát s informacemi o životě Elišky Přemyslovny. Na základě zjištěných informací a návaznosti textu bylo cílem skupin žáků, aby správně seřadily obrázky z komiksu, jak se události v Eliščiným životě chronologicky odehrávaly. Komiks jsme slepili na jednu společnou čtvrtku a vykreslili. Finální komiks si žáci přečetli. Na stejný papír žáci uvedli nejdůležitější body, které vypovídají o tom, proč je svatá Anežka česká naše významná světice. Výstup žákovské práce visí na magnetické tabuli v kmenové třídě.

 

Valentová (český jazyk)

 

7. třída – Emilu Zátopkovi jsme se věnovali v hodině P i F. V přírodopise jsme se seznámili s tímto významným sportovcem prostřednictvím krátkého dokumentu, ve fyzice jsme počítali jeho průměrné rychlosti na tratích 5, 10 a 20 km.

Jarošová ( P, F)