Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Soutěžím, soutěžíš, soutěžíme!

Soutěžím, soutěžíš, soutěžíme!Zeměpisná olympiáda je oborovou soutěží pro žáky a studenty zeměpisu (geografie).

Do soutěže se prostřednictvím školního kola mohou zapojit všichni žáci druhých stupňů základních škol (6.–9. tříd). Soutěž je určena pro všechny, které ve škole zajímá zeměpis, mají znalosti o přírodě i lidské společnosti a baví je sledovat dění ve světě i kolem sebe.
V letošním roce se školního kola zúčastnili žáci 6. ročníku. Zadání olympiády bylo pro tento rok orientováno hlavně na praktické úkoly, měření na mapách, práci s atlasem. Účast v Zeměpisné olympiádě přináší možnost získat nové zkušenosti nad rámec běžné výuky zeměpisu, změřit síly s ostatními soutěžícími.

Všem děkuji za účast.

Mgr. Martina Klímová

 

Rekordních 28 žáků se sešlo 19. ledna 2021, aby předvedli své recitátorské schopnosti. Soutěžilo se ve třech věkových kategoriích, z každé pak porota složena z vyučujících českého jazyka vybrala tři, jejichž básně zaujaly nejvíce. Výběr i přednes básní byl povětšinou velice zdařilý, proto měla porota nelehký úkol, a došlo dokonce i na hlasování o konečném umístění. I to nasvědčuje tomu, že se letošní ročník skutečně vydařil. Každý ze zúčastněných si odnesl malou pozornost a věřím, že i dobrý pocit z příjemně stráveného odpoledne.

 

1. kategorie (1. a 2. třída)

1. místo Sobotková Amálie (2.)

2. místo Chlubnová Amálie (1.)

3. místo Stehlík Filip (1.)

 

2. kategorie (3. až 5. třída)

1. místo – Koumar Jan (3.)

2. místo – Škarydová Leontyna (5.)

3. místo – Dvořáková Neli (3.)

 

3. kategorie (2. stupeň)

1. místo Velínová Lucie (7.)

2. místo Neubauer Matěj (7.)

3. místo – Šimková Barbora (7.)

 

Všem přihlášeným žákům děkuji za jejich aktivitu, porotě za spolupráci a vítězům gratuluji!

Bc. Barbora Valentová

 

Kraj Vysočina vyhlásil pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina již dvanáctý ročník vědomostní soutěže pro druhý stupeň základních škol a žáky víceletých gymnázií v kraji s názvem Poznej Vysočinu. I letos se naše škola, konkrétně žáci 8. a 9. ročníku, soutěže zúčastnila. Cílem soutěže bylo podpořit zájem žáků o krásy a bohatství našeho kraje. 24.2.2022 proběhlo školní kolo. Vítězi tohoto kola jsou Marta Dočekalová a Jakub Němec. Oba zástupci 8. ročníku postupují do dalšího kola, které se uskuteční 25.3. 2022 v Jihlavě. Vítězům školního kola gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v soutěži. Mgr. Martina Klímová

V letošním školním roce se konala soutěž Zemědělství a lesnictví na Vysočině. Soutěž probíhá pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina Mgr. Vítězslava Schreka a je určena pro žáky 7. a 8. ročníků. Jejím cílem je zvýšit povědomí žáků základních škol o zemědělství a lesnictví v našem kraji. Znalosti žáků prověřilo 25 různorodých otázek. Nejlepšími řešiteli se stali Julie Musilová, která získala 37 bodů z 48 možných a David Dočekal s 31 body. Tito naši dva zástupci postupují do druhého kola soutěže, které se uskuteční 27. 5 2022 v Jihlavě.

Mgr. Eva Jarošová