Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Liga miniházené základních škol

Liga miniházené základních školDatum konání:
12.12.2018

Další turnaj v miniházené základních škol se uskutečnil na ZŠ Švermova ve Žďáře n. S. za účasti 19 družstev. Naše škola postavila tři družstva, kterým se nad očekávání dařilo. Nejstarší, většinou žáci páté třídy, obsadili 5. místo, družstva mladších obsadila 3. a 1. místo ve své kategorii. Obě umístění družstev mladších byla malou senzací turnaje. Družstvo starších - Nížkov A porazilo Bobrovou A 4 : 3 a Švermovu B 3 : 2, prohrálo s Novým Veselím A 6 : 1 a se Sázavou A 4 : 1. V souboji o 5. a 6. místo dokázali naši hráči porazit Švermovu A 6 : 3 a obsadili celkové 5. místo. Družstvo nejmladších - Nížkov C prohrálo s družstvem Hamrů B 6: 1 a s družstvem Švermova D 0 : 4. Dokázali však porazit Sázavu C 5 : 3 a remizovali s družstvem 3. ZŠ Žďár 2 : 2. V souboji o umístění se utkala obě naše družstva s výsledkem 13 : 0 pro družstvo B. V závěrečném zápase o 3. místo dokázali remizovat s družstvem Švermova D a obsadili celkové třetí místo.

Naše B družstvo zvítězilo ve všech svých zápasech. Porazilo Nové Veselí C 18 : 0, Švermovu D 8 : 1, Sázavu B 5 : 1, Bobrovou B 6 : 1, Nížkov C 13 : 0 a ve finále Švermovu C 5 : 1. Poprvé v letošním roce zvítězili ve své kategorii.

Naši školu reprezentovali v družstvu C - Tadeáš Vlček, Dominik Jaroš, Martin Pernička, Miloslav Šorf, Justýna Šorfová, Jan Henzl. V brance vypomohl družstvu Matěj Neubauer a David Dočekal. Nejlepším hráčem družstva byla Justýna Šorfová, která vstřelila většinu branek svého družstva a bojovala jako pravý nížkovský drak. V družstvu B hráli - Šimon Sobotka, Tomáš Izrael, Matěj Doležal, David Dočekal a Matěj Neubauer. Nejlepším hráčem i střelcem byl David Dočekal, velmi dobře zahrál i Šimon Sobotka a v brance Matěj Neubauer. V družstvu A bojovali - Matyáš Navrátil, František Rosecký, David Vlček, Patrik Dvořák a Julie Musilová. V brance obstál Ondřej Štohanzl. Turnaj skončil velkým úspěchem našich hráčů. Podíl na úspěchu měl i doprovod asistentů - Antonína Doležala a Jana Chvátala. Další turnaj odehrajeme až na jaře. A všichni se již nyní těšíme.