Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Pythagoriáda - okresní kolo

Pythagoriáda - okresní koloDatum konání:
28.5.2019

Cílem Pythagoriády je zvýšit zájem o matematiku u žáků, kteří úlohy řeší díky svým znalostem odpovídajícím danému ročníku základní školy. Příklady jsou zaměřeny především na prostorovou představivost a logické uvažování. Školní kolo této matematické soutěže proběhlo na začátku dubna a účastnilo se ho 39 žáků 5. - 8. ročníku. Do okresního kola, které se konalo v úterý 28. 5. 2019 ve Žďáře nad Sázavou, postoupili z naší školy 4 žáci – ze sedmého ročníku Tereza Perničková, z osmého ročníku Antonín Doležal, Jana Chvátalová a Tereza Marková.

Žáci řešili celkem 15 úloh. Za úspěšného řešitele je považován řešitel, který získá alespoň 10 bodů (tzn. správně vyřeší 10 úloh). V okresním kole se utkalo celkem 48 řešitelů, úspěšných z tohoto počtu bylo 23. Patřila mezi ně také Tereza Perničková se 12 body, která se tak umístila na děleném 4. - 8. místě. Řešitelů z osmých ročníků bylo celkem 62, úspěšných z nich bylo 5. I přesto, že žáci naší školy mezi ně nepatří, někteří obsadili přední příčky tabulky. Na děleném 14. - 22. místě se umístila Tereza Marková s 8 body, s 6 body na 35. - 47. místo dosáhl Antonín Doležal a 5 bodů získala Jana Chvátalová, která tak obsadila 48. - 57. místo.

Všichni zúčastnění si zaslouží pochvalu za aktivitu a chuť, se kterou se do soutěže pustili, a za výborné výsledky, kterých dosáhli ve velké konkurenci ostatních žáků.