Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Školní recitační soutěž

Školní recitační soutěžVe čtvrtek 9. 2. 2023 se na naší škole uskutečnilo školní kolo recitační soutěže. Zájem o poezii projevil rekordní počet žáků, celkem 33 napříč všemi třídami školy. Soutěžící byli rozděleni do 3 kategorií, v každé z nich byli vyhlášeni tradiční stupně vítězů, navíc byl vyhlášen vždy ještě vítěz divácké kategorie a objevila se i další netradiční ocenění.

Kategorii nejmladších žáků ovládl David Starý (1. tř.), za ním se umístila Beáta Musilová (1. tř.) a třetí místo obsadil Filip Stehlík (2. tř.). Sami soutěžící udělili největší počet hlasů Adéle Eliášové (2. tř.).

Nejvíce soutěžících se utkalo v kategorii určené pro 3. až 5. ročník, a konkurence byla skutečně veliká. Nejvyšší ocenění bylo nakonec uděleno Lucii Šrámkové (3. tř.), druhou příčku obsadila Nicole Trinkmocová (5. tř.) a pomyslný bronz si odnesl Josef Šorf (3. tř.). Diváky v publiku nejvíce zaujala Nela Dvořáková (4. tř.). Speciálního ocenění se dostalo ještě Lukáši Hrubému (5. tř.) a Janě Enderlové (4. tř.).

Poslední skupinu tvořili žáci 2. stupně. Vítězkou kategorie se stala Leontyna Škarydová (6. tř.), po precizním výkonu si 2. příčku vysloužila Barbora Šimková (8. tř.) a velmi působivý výkon předvedla i třetí Natálie Dobrovolná (7. tř.). Nejvíce hlasů publika získala Eliška Navrátilová (7. tř.). Speciální cenou porota ocenila sebevědomý výkon a vtipnou báseň Františka Roseckého (9. tř.)

Tento ročník recitační soutěže patří jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Zájem žáků byl až překvapivý a vybrat z výkonů ty nejlepší bylo mnohdy velmi náročné. V případě konání okresního kola bude nejlepším oceněným nabídnuta účast na soutěžním klání ve Žďáře nad Sázavou.

Věřím, že si všichni přítomní a recitující žáci naše školní kolo užili, pobavili se a těšit se mohou i z drobných odměn. Všem těmto odvážným recitátorům patří poděkování. V závěru bych také ráda poděkovala svým kolegům, kteří spolu se mnou zasedli v porotě, případně jinak pomáhali s organizací soutěže.