Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Putování po planetách s Meďanem a Koumenem

Putování po planetách s Meďanem a KoumenemDatum konání:
16.3.2023
Datum ukončení:
17.4.2023

Po delší době měli žáci opět možnost zažít projekt Dobrou noc s pohádkou, který má na naší škole již dlouholetou tradici. Na žácích bylo vidět nadšení nejen před zahájením, ale i v průběhu celého projektu. Díky tomuto projektu žáci zjišťují, že kniha není jejich nepřítel, ale kamarád, který jim může pomáhat v nelehkých situacích, může jim navodit pocity štěstí a radosti - a občas jím knížka umožní putovat na velké vzdálenosti z pohodlí domova.

Tento rok se žáci vydali na putování po planetách s Meďanem a Koumenem - dvěma kamarády, kteří vytvořili teleportační přístroj, s nímž mohou cestovat po různých planetách. Žáci cestovali s postavičkami a pomáhali jim s plněním úkolů. Za svoji snahu na každé planetě dostali cestovatelé odměnu, kterou si schovali do své rakety. Žáci měli možnost setkat i se samotným spisovatelem, který postavy Meďana a Koumena stvořil. Během besedy s ním mohli žáci také vidět, jak kniha o jejich putování po planetě vznikala a součástí byla i možnost zhlédnutí videa o tvorbě ilustrací.

Po úspěšném splnění odpolední části programu následoval program večerní, který se uskutečnil v budově sokolovny. Zde žáci obdrželi průkaz vesmírného cestovatele za své půldenní snažení a odvahu putovat vesmírem. Kromě toho byla součástí večerního programu tradičně diskotéka s doprovodnými soutěžemi, které si pro děti připravili žáci pátého ročníku.

Druhá část projektu se uskutečnila v pátek v rámci vyučování. Žáci měli za úkol vytvořit vlastní knihu, kde budou společně s Meďanem a Koumenem putovat po jimi vytvořených planetách. Závěrem je potřeba dodat, že některé planety a jejich příběhy by mohly být inspirací pro samotného spisovatele těchto postav. Vytvořené knihy i vytvořené planety krásně doplňují výzdobu naší školy.

Poděkování za vydařený projekt si zaslouží nejen samotní účastníci, ale také organizátoři z řad dospělých a žáci pátého ročníku. Ti všichni se zasloužili o to, že jsme se nejen skvěle bavili, ale také se mnoho nového dozvěděli.

Fotky si můžete prohlédnout zde: Fotky Dobrou noc s pohádkou