Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Young PEople in Forests – Mladí lidé v lese

Young PEople in Forests – Mladí lidé v leseDatum konání:
10.3.2023

V pátek 10. 3. vyrazili hoši z osmého ročníku (Jiří Jaroš, Petr Kuba a Matěj Neubauer) na místní kolo soutěže YPEF do Nového Města na Moravě. Cílem této soutěže je zlepšit povědomí mládeže o významu lesů a zdůraznit význam lesnictví v současné době. Jedná se o mezinárodní soutěž, do které jsou aktivně zapojeny lesnické instituce z asi 10 zemí Evropy.

Kluci se na soutěž aktivně připravovali – procházeli materiály ze stránek soutěže a učili se poznávat různé lesní druhy rostlin i živočichů. Když nastal den D, v tříčlenném týmu nejprve psali písemný test, který obsahoval otázky o lesnictví, rostlinách a živočiších vyskytujících se v lese a v jeho blízkosti. V praktické části potom poznávali různé přírodniny.

Našemu týmu se nakonec podařilo vybojovat 3. místo a navíc obdrželi krásnou ptačí budku, která už čeká na své nájemníky na jírovci maďalu před budovou školy. Klukům moc gratuluji ke krásnému výsledku a věřím, že se v příštím ročníku opět rozhodnou naši školu reprezentovat a třeba své umístění ještě vylepší.