Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Soutěž Cihla k cihle 2023

Soutěž Cihla k cihle 2023Datum konání:
26.4.2023

Žáci ZŠ Nížkov byli pozváni SOŠ Nové Město na Moravě na okresní soutěž škol pracujících se stavebnicemi TEIFOC. Konala se 26. 4. 2023 ve středisku Bělisko. Tématem soutěže Cihla k cihle 2023 bylo Gočár staví Baťovy domky ve Zlíně.

Po prezentaci, přivítání ředitelem školy a zástupci firmy PKS Žďár nad Sázavou bylo předáno staveniště jednotlivým družstvům. Po tříhodinové práci žáků nastalo hodnocení. Kritériem byla kvalita provedení stavby, kreativita, úprava okolí, využití materiálu i podobnost se skutečnými domky.

Naši žáci Petr Koukal a Filip Toufar zaslouženě vybojovali 1. místo a odvezli si domů jak samotnou stavbu, která je vystavena ve škole, tak i diplom a spoustu krásných cen. Gratuluji jim ke skvělému umístění a věřím, že se i příště rozhodnou reprezentovat naši školu.

Fotografie ze soutěže najdete zde.