Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Proč se nebát cestovat a poznávat svět?

Proč se nebát cestovat a poznávat svět?Datum konání:
28.3.2018

Proč studovat cizí jazyky? Proč zkusit studovat v zahraničí? Proč se nebát cestovat, poznávat svět? Na tyto a mnohé jiné otázky nám odpovídal náš host David Beránek.

David je člověk, který se nebojí překonávat překážky, stavět si před sebe nové cíle, bojovat za své sny. Proto jsem se rozhodla ho pozvat i k nám do školy, konkrétně do 7. ročníku. Náš host vyprávěl dětem o své životní cestě. Na základní škole nijak nevynikal, nešly mu cizí jazyky, byl průměrný až podprůměrný žák. Svojí pílí a vytrvalostí to dotáhl k získání magisterského titulu na vysoké škole v Dánsku. Cestuje po celém světě. Střídavě žil a žije v Anglii, Norsku a Dánsku.

Cílem jeho návštěvy bylo motivovat děti ke studiu jazyků, i když si t tuto chvíli myslí, že jim jazyky nikdy nepůjdou, motivovat je ke stanovování reálných cílů a vytrvat v jejich naplňování, nebát se chyb a proher.

Během besedy bylo vidět, že některé děti o mnohých věcech přemýšlí a některé děti to naopak moc nezajímá… To je realita. Mým záměrem bylo, aby si alespoň některé děti uvědomily, čeho mohou v životě dosáhnout.

David jim povyprávěl i o svých zážitcích ze života v Norsku a Dánsku, neboť nás ve výuce čeká právě severní Evropa. K tomuto tématu jsme se kvůli Davidově „upovídanosti“ a vyhrazenému času nedostali v takovém rozsahu, jak jsem původně zamýšlela. Ale i tak jsem ráda, že děti mohly slyšet mnohé inspirativní rady a postřehy ze života lidí žijících za našimi hranicemi.

Nenechat se omezit limity nejbližších lidí - to byla hlavní myšlenka, která se táhla celým vyprávěním. Děkuji tímto Davidovi a děkuji i dětem za vzorné chování a ochotu naslouchat.