Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality

Aktuality


Štítky:Turnaj v malé kopané pro II. stupeň

Datum konání: 23. 6. 2023

V pátek 23. 6. 2023 proběhl na hřišti u koupaliště v Nížkově 19. ročník turnaje v male kopané pro žáky 6. – 9. ročníku. Turnaje se zúčastnilo celkem 7 týmů a to 2 týmy ZŠ Nížkov, 2 týmy ZŠ a MŠ Česká Bělá,  ZŠ a MŠ Polnička, ZŠ Nové Veselí a ZŠ a MŠ Bohdalov. Turnaje se zúčastnilo o dívčí mužstvo ZŠ a MŠ Česká Bělá. Týmy byly rozlosovány do dvou skupin, kde se utkal každý s každým. Na základě výsledků byl určen poslení tým turnaje. První dva týmy s každé skupiny se utkali křížem, poražení pak nastoupili o 3. místo a vítězové se utkali ve finále. Všechny týmy obdržely diplomy. První tři pak ještě pohár. Vítěz, a tím byl tým ZŠ Nížkov “A”, obdržel putovní pohár, jehož bude celý rok držitelem a který bude příští rok obhajovat. Zároveň byl vyhlášen i nejlepší střelec turnaje.

Všichni hráči bojovali statečně a v rámci fair play. Nikomu se nic nestalo a všichni si tento turnaj užili.

 

V Nížkově: 26. 6. 2023                                 Zapsal: Mgr. Miroslav Hromádka


Publikováno 4. 7. 2023 12:58

Turnaj v malé kopané pro I. stupeň

Datum konání: 16. 6. 2023

V pátek 16. 6. 2023 proběhl na hřišti u koupaliště v Nížkově 19. ročník turnaje v malé kopané pro žáky 1. – 5. ročníku. Turnaje se zúčastnilo celkem 6 týmů a to 2 týmy ZŠ Nížkov, 2 týmy ZŠ a MŠ Sázava, po jednom týmu ze ZŠ a MŠ Polnička, ZŠ a MŠ Nové Veselí a ZŠ a MŠ Bohdalov. V turnaji se utkal každý s každým. Na základě výsledků se vzájemných utkání bylo stanoveno konečné pořadí. Všechny týmy obdržely diplomy. První tři pak ještě pohár a také byl vyhlášen nejlepší střelec turnaje. Mužstvo ZŠ Nížkov “A” obsadilo 4. místo.

Všichni hráči bojovali statečně a v rámci fair play. Nikomu se nic nestalo a všichni si tento turnaj užili.

 

V Nížkově: 19. 6. 2023                                 Zapsal: Mgr. Miroslav Hromádka


Publikováno 4. 7. 2023 12:57

Sportovní dopoledne I. stupně

Datum konání: 1. 6. 2023

Ve čtvrtek 1. 6. 2023 proběhlo na hřišti za sokolovnou v Nížkově v rámci Dne dětí sportovní dopoledne pro žáky 1. – 5. ročníku. Na turnaj ve vybíjené byli žáci rozděleni do 6 týmů. Týmy byly dále rozděleny na dvě skupiny. Ve skupinách se utkal každý s každým. Třetí ve skupinách se utkali o 5. – 6. místo. První dva ve skupinách pak křížem. Poražení nastoupili k utkání o 3. – 4. místo, vítězové pak ve finále o 1. – 2. místo.

Všechny týmy bojovaly statečně a v rámci fair play. I počasí se ten den vydařilo, všichni si turnaj užili a hlavně pohybem udělali něco pro své zdraví.

 

V Nížkově: 2. 6. 2023                                   Zapsal: Mgr. Miroslav Hromádka


Publikováno 4. 7. 2023 12:55

Sportovní dopoledne II. stupně

Datum konání: 24. 5. 2023

Ve středu 24. 5. 2023 proběhlo na hřišti za sokolovnou v Nížkově sportovní dopoledne pro žáky 6. – 9. ročníku. Na turnaj v bumbácballu byli žáci rozděleni do 6 týmů. Týmy byly dále rozděleny na dvě skupiny. Ve skupinách se utkal každý s každým. Třetí ve skupinách se utkali o 5. – 6. místo. První dva ve skupinách pak křížem. Poražení nastoupili k utkání o 3. – 4. místo, vítězové pak ve finále o 1. – 2. místo.

Všechny týmy bojovaly statečně a v rámci fair play. I přesto, že ten den počasí příliš nepřálo, všichni si turnaj užili a hlavně pohybem udělali něco pro své zdraví.

 

V Nížkově: 26. 5. 2023                                 Zapsal: Mgr. Miroslav Hromádka


Publikováno 4. 7. 2023 12:53

Vyřazení absolventů 2023

Datum konání: 29. 6. 2023

Ve čtvrteční odpoledne jsme se slavnostně rozloučili s našimi deváťáky. Vyřazení předcházel pestrý program, který si pro nás připravili žáci 3. ročníku společně s paní učitelkou Ivanou Junovou. Deváťáci si pro všechny přítomné připravili překvapení v podobě krátké prezentace z fotek, které vtipně vystihovali jejich společnou cestu základkou. Rodiče, příbuzní, kamarádi žáků a další hostě tak mohli vidět vyřazení 17 absolventů ZŠ a dozvědět se, kam směřují jejich kroky v dalším vzdělávání. Všichni absolventi dostali od zástupců obce upomínkové předměty. Slavnostní vyřazení bylo ukončeno společným fotografováním a následným rautem, který byl připraven v rámci akce - Den plný aktivit.

Všem teď už bývalým deváťákům přejeme hodně štěstí v budoucím životě.

Fotky si můžete prohlédnout zde. Zbylé fotky máte, naši milí absolventi, na odkaze v emailu. ;) 


Autor: Mgr. Šárka Sládková Publikováno 3. 7. 2023 10:05

Kdo je připraven, není zaskočen!

Datum konání: 27. 6. 2023

V naší škole každoročně probíhá projekt Ochrana člověka za běžných rizik a mimořádných událostí, který jsme letos přesunuli na konec školního roku, abychom využili pěkného počasí a mohli ho realizovat venku a pěkně prakticky. Hned ráno nás zaskočila první mimořádnost, a to déšť. Počasí se ale brzy umoudřilo, a tak jsme mohli vyrazit do terénu.

Den jsme zahájili evakuací školy, která některé sedmáky velice překvapila, takže mají pro příště co zlepšovat. ???? Deváťáci pověření vedením skupin s mladšími žáky si rozebrali své členy a mohli se tak vydat na trasu. Pro některé byl velkým oříškem první úkol, orientace v mapě a v terénu, protože nám zabloudili hned po prvních metrech. ???? Poté, co se vypořádali s počátečními nástrahami, začali prakticky plnit jednotlivé úkoly:

  • Museli si zabalit evakuační zavazadlo rozlišit, co do něj patří a co je naopak zbytečné.
  • Zkusili si poskytnout 1. pomoc v různých situacích – ošetření různých druhů zranění, transport raněného v terénu, nepřímá masáž srdce…
  • Volali na tísňovou linku a poté probrali, co udělali správně a co tam mělo ještě zaznít.
  • Zopakovali si telefonní čísla IZS a kam je nejvhodnější volat v daných situacích.
  • Rozeznávali různé druhy varovných signálů, a co dělat, když se rozezní daným tónem siréna.
  • Orientovali se v přírodě pomocí buzoly, ale také bez ní a bez dalších moderních technologií.
  • Seznámili se s chemikáliemi v domácnosti a s významem obrázků/piktogramů na nich uvedených. Ukázali si různé druhy uzávěrů, které mají přispět k zabezpečení nebezpečných látek.
  • Otestovali své znalosti v testu o mimořádných situacích.
  • Třešničkou na dortu byla střelba na cíl ze vzduchové pistole a použití vodního hasícího přístroje.

 

Posledním úkolem, který žáci plnili po celou cestu, bylo maskování osob v přírodě a musím říct, že se to všem náramně zdařilo. Celkově byli žáci velmi šikovní a aktivní, takže si zaslouží velkou pochvalu. Zároveň bych chtěla poděkovat učitelům za moc pěkně připravená stanoviště a asistenty za pomoc při realizaci projektu.

Blíží se kritická část školního roku, letní prázdniny, kdy dle statistik dochází k nejvíce úrazům. Proto doufám, že žáci nebudou muset nabyté zkušenosti využít v praxi. Kdyby bohužel k takové události došlo, tak doufám, že jim znalosti nabyté v tomto projektu pomůžou vhodně a rychle zareagovat.

Na fotky z celého dne se můžete podívat ZDE.


Autor: Mgr. Petra Zikmundová Publikováno 28. 6. 2023 14:59

V Praze je blaze, ale draze!

Datum konání: 19. 6. 2023 - 20. 6. 2023

Že je toto rčení pravdivé se ve dnech 19. a 20. června přesvědčili šesťáci, kteří se do hlavního města vydali na třídní výlet.

Jak celá výprava probíhala, co všechno zažili a jaké byly jejich dojmy? To vše se dozvíte z poskládaných úryvků  zúčastněných žáků.

 

Výlet začal už brzo ráno. Do autobusu každý nastupoval jinde – v Poděšíně, Nížkově, Špinově, v Bukové. Společně jsme takto dorazili do Přibyslavi, odkud jsme pokračovali vlakem na Prahu. (Miloslav Šorf)

Cesta byla dost dlouhá, ale zpříjemnili jsme si ji hudbou. (Justýna Šorfová)

Po dvou a půl hodinách jsme přijeli na Hlavní nádraží v Praze. (Miloslav Šorf)

Prvně jsme šli do Muzea fantastických iluzí. Bylo to tam super! (Denisa Bartoňová)

V Muzeu iluzí jsme nafotili mnoho fotek, některé jsou dost srandovní. (Lukáš Velín)

Vyfotili jsme tam všichni hodně fotek, a ještě víc jsme se nasmáli. (Jan Henzl)

Pak jsme se vydali na výšlap na Petřín. Cesta byla sice náročná, ale za ten nádherný výhled na Prahu rozhodně stála. Nahoře jsme si koupili zmrzku a bylo fajn. (Petra Rosecká)

Někteří zůstali v 1. patře rozhledny, ale většina se odvážila až na vrchol. (Justýna Šorfová)

Hned vedle rozhledny se nachází zrcadlové bludiště. (Patrik Jaroš)

Pak už jsme se pomalu vydali ke Klášteru Kapucínů, kde jsme si odložili své věci a na chvíli si odpočinuli. Navečer jsme se vydali k Pražskému hradu. Vyfotili jsme se s hradní stráží. (Jiří Němec)

Po procházce přes Karlův most a Malou stranu jsme se vrátili do ubytovny mnichů Kapucínů. (Matěj Václavík)

Ubytování bylo sice skromné, ale moc pěkné. (Petra Rosecká)

Večer jsme se všichni sešli na největším pokoji, povídali si a hráli hry. Následující den ráno jsme v 7:30 vyrazili na Malostranské náměstí a čekali na tramvaj číslo 12. (Denisa Bartoňová)

Celý druhý den jsme strávili v zoo. Ta byla výborná! (Patrik Jaroš)

V pražské zoo jsme viděli nespočet zvířat a celý areál je vážně obrovský. (Justýna Šorfová)

Metrem jsme se dopravili do stanice Hlavní nádraží a o pár hodin později vlakem do Přibyslavi. (Matěj Václavík)

Výlet se mi líbil a těším se na příští! (Justýna Šorfová)

 

No a jaké byly ty vůbec nejlepší zážitky?

Nejlepší bylo Muzeum fantastických iluzí. (Lukáš Velín)

Můj největší zážitek bylo přespání u mnichů. (Matěj Němec)

Na výletě se mi líbilo, když Pepa řekl nějakou zajímavost nebo vtip. Hodně se mi líbil čas strávený se spolužáky. (David Chvátal)

 


Autor: Bc. Barbora Valentová Publikováno 27. 6. 2023 10:41

Francie "in ingliš" :D

Datum konání: 22. 5. 2023 - 26. 5. 2023

Julča Musilová si připravila v anglickém jazyce video, ve kterém představuje Paříž a její památky. Blízkým spolupracovníkem byl Maty Navrátil, který se ujal hned několika funkcí - režisér, producent, kameraman a zvukař.

Na jejich práci se můžete podívat zde: Odkaz na video

 


Autor: Julie Musilová, Matyáš Navrátil Publikováno 23. 6. 2023 9:09

Pasování prvňáčků na čtenáře

Datum konání: 13. 6. 2023

Žáci první třídy měli možnost stát se skutečnými čtenáři. V knihovně Matěje Josefa Sychry ve Žďáře nad Sázavou byli žáci pasováni na čtenáře Krtečkem ve spolupráci s třídní paní učitelkou :-), poté, co měli možnost si celé dětské oddělení v knihovně prohlédnout. Knihovnou je provedla zkušená paní knihovnice, která dětem vysvětlila, jak to v knihovně funguje, jak knihy v knihovně hledat, a také dětem několik knih představila a ukázala. 

Pasování na čtenáře bylo jednou ze součástí školního výletu první třídy. Žáci mohli vidět výstavu lega v Domě kultury a následně měli možnost si i něco drobného z lega postavit. Poté již následoval odpočinek na hřišti na Farských humnech, kde si děti mohly zakoupit něco studeného k pití a zároveň měly možnost vyzkoušet své dovednosti z počítání. 

Fotky z pasování a pár dalších: FOTO

 

 

 

 


Autor: Mgr. Jana Ivana Peňázová Publikováno 20. 6. 2023 20:14

Do Jihlavy a zase zpátky

Datum konání: 8. 6. 2023 - 9. 6. 2023

ŠKOLNÍ VÝLET 5. ROČNÍKU

S žáky pátého ročníku jsme v letošním roce vyrazili objevovat krásy našeho krajského města. A co na to říkají samotní žáci?

Zprávu o našem výletu sepsali: Melánie Bártová, Jana Koukalová, Andrea Lacinová, Laura Pešáková a Tadeáš Vlček.

Ve čtvrtek 8. 6. jsme se vydali odpoledne do školy. Ve škole jsme si nachystali postele a šli jsme spát. Akorát, že vůbec. Měli jsme kostýmovou přehlídku. Potom jsme po škole hledali Kinder vajíčka. Po chvilce jsme měli večeři. Najedli jsme se a šli jsme na počítače. Hráli jsme hru Gartic. Dohráli jsme a ve čtvrt na 10 jsme si ještě zahráli schovku potmě. Pak jsme šli chrápat.

A je ráno. Nasnídali jsme se a vyrazili jsme do Poděšína na autobus. Když jsme vystoupili v Jihlavě, šli jsme do WOLF areny na laser game. Moc nás to bavilo. Po laser game nás čekal výšlap na náměstí a pak jsme se vydali do jihlavského podzemí. Vyšli jsme z podzemí a šli jsme po hradbách z 15. století. Zastavili jsme se na vyhlídce u Brány Matky Boží. Potom začalo pršet a měli jsme rozchod v City Parku. Potom jsme šli na autobusové nádraží, kde jsme uskutečnili fotosoutěž a potom jsme jeli domů.

Myslím, že jsme si všichni výlet moc užili. Děkuji všem účastníkům za spoustu zážitků, kopec legrace a skvělou atmosféru!


Autor: Mgr. Jana Bruknerová Publikováno 16. 6. 2023 14:19