Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Vandal je barbar

Datum konání: 5. 11. 2018

V druhém listopadovém týdnu jsme se dětmi 4. třídy zúčastnili preventivního programu Oblastní charity ve Žďáru nad Sázavou s názvem Vandal je barbar. V tříhodinovém bloku si žáci ujasnili hodnotu svých věcí a věcí ostatních. Program byl zaměřen na to, aby nikdo nebyl lhostejný k okolí a dokázal reagovat, když se nablízku něco špatného děje. Děti pracovaly se zaujetím, během programu si zahrály několik her, tvořily a diskutovaly na dané téma.


Autor: Ivana Junová Publikováno 9. 11. 2018 14:13

Festival vzdělávání 2018

Datum konání: 8. 11. 2018

Každoročně pořádaný Festival vzdělávání ve Žďáru nad Sázavou navštívili naši žáci 8. 11. 2018.Prezentační výstava možností studia a budoucího pracovního uplatnění byla opět rozšířena o možnost návštěvy některé z partnerských firem. My jsme využili příležitosti nahlédnout do provozu firmy Hettich vyrábějící nábytkové kování. Žáci během komentované exkurze viděli různé druhy výrobků a blíže poznali proces, jakým vznikají. Velmi zajímavá byla i nabídka stipendijního programu ve spolupráci se středními školami v regionu v oborech programátor, nástrojař, strojní inženýr, mechatronik nebo seřizovač.Následně jsme se přesunuli na Festival vzdělávání. Žáci si obešli jednotlivé stánky, u kterých jim zástupci středních škol předali informace a materiály týkající se různých oborů. Věřím, že se žáci dozvěděli užitečné informace, které se jim v budoucnu budou hodit.

 


Autor: Mgr. Eva Jarošová Publikováno 9. 11. 2018 14:11

Přírodopis v 6. ročníku

Datum konání: 5. 11. 2018

Žáci 6. ročníku se v rámci hodiny přírodopisu seznámili s možnostmi zkoumání přírody. Dozvěděli se, že některé děje můžeme pozorovat, aniž bychom do nich jakýmkoliv způsobem zasahovali. Nejčastěji pozorujeme pouhým okem, ale v našem případě také s využitím zvětšovacího přístroje zvaného mikroskop. S tím se žáci podrobně seznámili, nalepili si obrázek jednotlivých částí mikroskopu a zapsali si názvy pomůcek potřebných k mikroskopování. V následující hodině si práci s mikroskopem vyzkoušeli na vlastní kůži. Ve dvojicích museli vytvořit dočasný preparát pokožky z přeměněného listu cibule a ten následně pozorovat pod mikroskopem se zvětšením 10 x 4, 10 x 10 a také 10 x 40. Ve zbývajícím čase zapsali laboratorní protokol do sešitu, nakreslili nákresy pozorovaných buněk a vyvodili stručný závěr. V rámci hodiny byly jednotlivé aktivity zaměřené na rozvoj klíčových kompetencí, především kompetence k učení (samostatné pozorování a posuzování, vyvození závěru), komunikativní (práce ve dvojicích) a pracovní (výroba preparátu, práce s mikroskopem).

 


Autor: Mgr. Eva Jarošová Publikováno 9. 11. 2018 14:07

Minifotbal II. stupeň

Datum konání: 1. 11. 2018

Ve čtvrtek 1. 11. 2018 se uskutečnil na fotbalovém stadionu FC ŽĎAS ve Žďáru nad Sázavou

již tradiční turnaj v minifotbalu pro žáky II. stupně základních škol. Zápasy byly sehrány

na hřištích s umělým povrchem. Do soutěže se přihlásilo celkem 5 týmů, z nichž dva byly

z vesnických škol. Hrálo se systémem každý s každým na dva poločasy po 10 minutách hrubého času. V utkáních proti soupeřům ze žďárských škol jsme mnoho šancí neměli a utkání jsme prohráli. Soustředili jsme se na utkání s vesnickým protivníkem. V tom se nám podařilo zvítězit

a v turnaji jsme nakonec obsadili 5. místo.

Vyzkoušeli jsme si hrát proti soupeřům, kteří mají ve svých týmech registrované hráče fotbalu. Přestože se nám nad nimi nepodařilo zvítězit, podali jsme bojovný a statečný výkon.

Všem hráčům, kteří se turnaje zúčastnili, patří poděkování.

 

 


Autor: Mgr. Miroslav Hromádka Publikováno 5. 11. 2018 10:12

ČEPS CUP - turnaj ve florbalu

Datum konání: 1. 11. 2018

Okresní kolo turnaje proběhlo 1. 11. 2018 ve Žďáře n. S. Ve sportovní hale Na Bouchalkách za účasti sedmi škol z celého okresu. ZŠ Nížkov - Draci - reprezentovali žáci 5. třídy a jeden čtvrťák. Sehráli řadu vyrovnaných utkání, ale ve všech podlehli v koncovce. Pouze v jediném utkání dokázali remizovat a získali celkem jeden bod. Obsadili 7. místo, když remizovali s 2. ZŠ Žďár n. S. - Sokolíci 3 : 3 a prohráli se ZŠ Herálec 3: 4, se ZŠ Leandrova N. M. - Hejkalovci 1 : 8, s ZŠ Nové Veselí 0 : 3, se ZŠ Velká Losenice 2 : 4 a se ZŠ Měřín - Tygři 3 : 4. O branky naší školy se rozdělili : Patrik Dvořák 2, David Vlček 4, Jiří Jaroš 2, David Dočekal 1, Matyáš Navrátil 2, Julie Musilová 1. Školu dále reprezentovali Matyáš Sobotka, Josef Pernička /B/ a Zdeněk Dobrovolný /B/. Nejlepším hráčem byl David Dočekal. 

 


Autor: Mgr. František Sládek Publikováno 5. 11. 2018 10:08

Peníze a my - 3. ročník soutěže finanční gramotnosti

Datum konání: 24. 10. 2018

Dne 24. 10. se někteří žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili soutěže s názvem „Peníze a my“, která se týkala finanční gramotnosti. Akce se konala ve Žďáře nad Sázavou a byla pořádána Střední školou obchodní a služeb SČMSD. Svůj rozhled a orientaci na finančním poli si zde z naší školy ověřily dva týmy. První tým s názvem „Koráli“ vytvořili žáci osmého ročníku (Jakub Rosecký, Jana Chvátalová a Filip Chvátal), pod názvem „Étoile“ pak školu reprezentovaly žákyně devátého ročníku (Eliška Klímová, Natálie Slabá, Nikola Šorfová). Soutěže se celkem zúčastnilo 14 týmů ze 7 různých škol.

V první části soutěže žáci samostatně vyplnili test finanční gramotnosti, ve druhé potom již spolupracovali v rámci svého týmu. V této části měli žáci vytvořit prezentaci na zadané téma a tu později před ostatními přednést. Úkolem bylo vymyslet si vlastní cestovní kancelář, zvolit její název a naplánovat několikadenní zájezd na zajímavé místo. Kromě plánovaní programu pracovali žáci také s rozpočtem, který museli sestavit jak na celý zájezd, tak na osobu a na jednotlivé položky.

Po závěrečné prezentaci se tým „Étoile“ umístil na výborném druhém místě, za což si zaslouží obrovskou gratulaci.

Poděkovaní a velká pochvala za reprezentaci školy patří všem žákům, kteří se soutěže zúčastnili.

 


Autor: Mgr. Eva Halíková Publikováno 26. 10. 2018 16:31

Škoní turnaj v ping - pongu 6. - 9. ročník

Datum konání: 25. 10. 2018

 

Ve čtvrtek 25. 10. 2018 se uskutečnil již tradiční turnaj ve stolním tenisu pro žáky 6. - 9. ročníku. Školního turnaje se zúčastnilo celkem 9 chlapců a bohužel jenom 1 dívka. Hráči byli  rozděleni do dvou skupin. Po odehrání obou skupin systémem každý s každým byly rozehrány zápasy o konečné pořadí. Vítězové skupin se pak utkali křížem o postup do finále. Semifinálové boje a nakonec i finále měly velmi dobrou úroveň. K zhlédnutí byla velmi napínavá utkání. I finále skončilo tím nejtěsnějším rozdílem. 1. místo obsadil Lukáš PRCHAL z 9. ročníku, na 2. místě skončil Matouš SOBOTKA ze 6. ročníku a 3. místo vybojoval Radim NĚMEC ze 6. ročníku.Turnaj se vydařil, všichni hráči hráli s nasazením, ale bohužel letošní účast byla dost slabá.

 

 


Autor: Mgr. Miroslav Hromádka Publikováno 26. 10. 2018 16:27

Stolní tenis - okresní kolo

Datum konání: 24. 10. 2018

 

Ve středu 24. 10. 2018 se uskutečnil turnaj ve stolním tenisu pro chlapce 6. - 9. ročníku.

Jednalo se o okresní kolo této soutěže. Do turnaje se přihlásilo 6 družstev. Ta byla rozdělena do dvou skupin. Vítězové se utkali křížem o postup do finále. Náš tým se utkal o konečné pořadí. Skončil v turnaji na 5. místě.

Pro naše hráče  bylo vítanou zkušeností zahrát si proti stejně starým klukům z jiných škol.

Turnaj se vydařil, všichni hráči hráli s nasazením. I když neobsadili první místa, přesto se statečně prali o každý míček.


Autor: Mgr. Miroslav Hromádka Publikováno 26. 10. 2018 16:24

Výtvarná soutěž SUPŠ Helenín

Datum konání: 16. 10. 2018

V úterý 16. 10. 2018 se žákyně 9. ročníku Denisa Šurnická a Šárka Košáková zúčastnily výtvarné soutěže pořádané SUPŠ v Heleníně. Účastníci dostali na výběr ze dvou témat, která měli výtvarně ztvárnit. Letošní témata byla „Tajuplný ostrov“ a „Vynález zkázy“. Celé akce se zúčastnilo celkem 174 soutěžících.

Přestože dívky neobsadily vítězná místa, s průběhem soutěže byly spokojené. Ráda bych ocenila jejich zápal a nadšení, s jakým se do této soutěže zapojily.

 


Autor: Aneta Pokorná DiS. Publikováno 26. 10. 2018 16:18

Přespolní běh

Datum konání: 26. 9. 2018

 

Ve středu 26. 9. 2018 se vybraní žáci naší školy zúčastnili okresního kola v přespolním běhu Běháme s BK tour u Pilské nádrřže ve Žďáru nad Sázavou. Obsadili jsme dvě kategorie, a to dívky 8. a 9. ročník a chlapci 8. a 9. ročník. Tradičně se této sportovní akce účastní velký počet závodníků. Jinak tomu nebylo ani letos. Počasí závodům přálo, svítilo sluníčko, což bylo pro běh ideální. Dívky běžely trať dlouhou 1500 metrů, chlapci trať dlouhou 3000 metrů. Oba naše běžecké týmy se ve velké konkurenci neztratily. Přestože neobsadily první místa, jejich konečný výsledek odpovídal jejich současným možnostem.


Autor: Mgr. Miroslav Hromádka Publikováno 19. 10. 2018 11:27