Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality

Aktuality


Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679

Datum konání: 25. 5. 2018

Vážení rodiče, vzhledem k tomu, že platnost zákona č. 101/2000 Sb. končí a místo něj přichází v platnost nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (dále jen nařízení), které upravuje ochranu osobních údajů o fyzických osobách, práva a povinnosti při zpracování těchto údajů, vás žádáme o souhlas se zpracováním osobních údajů vašeho dítěte.

Souhlasy jsou seřazeny podle jednotlivých účelů zpracování, u každého jsou uvedeny údaje, které budeme zpracovávat a doba platnosti souhlasu. Celý dokument zahrnuje souhlas se zpracováním osobních údajů ve stejném rozsahu, jaký jste poskytli Základní škole Nížkov podle zákona č. 101/2000 Sb., jednotlivé „souhlasy“ jsou pouze rozpracovány podle účelu zpracování.

Formuláře souhlasů rozdáme v nejbližších dnech dětem, najdete je na webu školy v sekci "Pro rodiče" ve "Formulářích ke stažení" pod nadpisem "Souhlasy".

 


Autor: Mgr. Marta Novotná Publikováno 23. 5. 2018 15:19

Dýchej - preventivní program

Datum konání: 17. 5. 2018

Žáci devátého ročníku se 17. 5. zúčastnili divadelního přestavení s názvem Dýchej. Toto komorní vystoupení KDS Efrenáta proběhlo na malé scéně v Domě kultury ve Žďáře nad Sázavou. Divadelní soubor dostal za představení řadu ocenění a je zařazeno i mezi projekty primární prevence.

Pro většinu žáků to bylo první setkání s alternativním divadlem, kdy i oni sami byli zatáhnuti do děje a v poslední části mohli vývoj situace i změnit. Diskuze vedená paní Janou Mifkovou (režisérkou) na závěr měla žáky přimět k zamyšlení nad vážností situace a navrhnout řešení. Dojmy  z představení v žácích rezonovaly i po cestě zpátky do školy. Zde jsme ještě jednu část hodiny věnovali diskuzi o představení. Všichni se aktivně zapojili a divadlo zhodnotili velmi pozitivně. 

 


Autor: Mgr. Lucie Zezulová Publikováno 23. 5. 2018 8:52

Zážitková výuka

V předmětu Výchova k občanství  nás v VIII. ročníku čekalo téma Soudy a soudnictví, a tak jsme vyrazili na zážitkovou výuku k okresním soudům. Jelikož jsme dostali dvě nabídky, vyrazili jsme nejprve se VII. ročníkem do Žďáru nad Sázavou a poté  s VIII. ročníkem do Jihlavy. V obou případech žáci viděli soudní přelíčení s cizinci, kdy u jednoho jednání byla nutná i přítomnost překladatelky. Ze soudů mnozí odjížděli se smíšenými pocity, že oni by soudili tak či onak, čímž jsme si připravili podněty pro práci v  dalších hodinách. Někteří žáci využili ochoty jihlavského pana soudce, který si na ně vyhradil chvíli a zodpověděl jim jejich dotazy. Celkově soudní přelíčení hodnotím velmi přínosně, protože jsme si přiblížili často vzdálené pojmy.

 


Autor: Mgr. Petra Zikmundová Publikováno 23. 5. 2018 8:47

Netradiční nížkovský osmiboj

V sobotu 12. 5. 2018 se uskutečnil 2. ročník Netradičního sportovního nížkovského osmiboje. Tato sportovní akce je určena pro děti bez rozdílu věku. Účastníci soutěží v osmi disciplínách, které jsou rozmístěny na sportovním hřišti u koupaliště. Mezi disciplíny patří střelba míčem na balonky, chůze na květináčích, jízda na koloběžce, slalomová dráha, srážení plechovek, stavění kostek, hod plným míčem a házení na cíl. Za slunečného počasí se této akce zúčastnilo 70 závodníků, kteří za své výkony získali sladkou odměnu. Také si mohli koupit občerstvení - nápoje, sladkosti, smažené hranolky a zmrzlinu. Myslíme si, že se akce povedla a budeme ji pořádat i v příštím roce.

 


Autor: Mgr. Miroslav Hromádka Publikováno 23. 5. 2018 8:43

Branný den

Datum konání: 13. 4. 2018

Plno netradičních zážitků a životně důležitých zkušeností si žáci i vyučující odnesli z branného dne, který si pro nás připravili instruktoři firmy Progress Rescue z Jihlavy. Hlavním tématem byla obrana proti ozbrojenému útočníkovi nejen v prostorách školy, ale také obchodním centru nebo někde na dovolené. Celá akce byla velmi prakticky zaměřená. Žáci i učitelé si vše vyzkoušeli na vlastní kůži – první pomoc, ošetření tepenného krvácení, správné použití nového typu škrtidla tzv. turniketu, ale také např. střelbu z airsoftové pušky. Vyvrcholením akce byla modelová situace, při které byl simulován skutečný útok ozbrojených útočníků v prostorách školy.


Autor: Mgr. Eva Jarošová Publikováno 18. 5. 2018 13:46

Turnaj v kopané

Datum konání: 26. 4. 2018

Tradičního turnaje v malé kopané na fotbalovém hřišti FC ŽĎAS ve Žďáru nad Sázavou se v kategorii 3. - 5. ročník zúčastnilo celkem 7 týmů. Ty byly rozděleny do dvou skupin. Ve skupinách se každý tým utkal s každým. Vítězové skupin se utkali o účast v okresním kole. Druzí ve skupině bojovali ještě o třetí postupové místo. My jsme se do těchto bojů nedostali a nakonec obsadili 7. místo.


Autor: Mgr. Miroslav Hromádka Publikováno 18. 5. 2018 13:08

Biologická olympiáda - okresní kolo

Datum konání: 23. 4. 2018

Do okresního kola Biologické olympiády mohli postoupit pouze dva soutěžící, proto rozhodovaly výsledky ze školního kola, ve kterém si nejlépe vedly Soňa Vlčková a Lucie Poulová. Samotnému okresnímu kolu předcházela pečlivá příprava a laboratorní zkoumání žížaly, ze kterého musela děvčata odevzdat protokol práce. Olympiáda se skládala ze tří stanovišť – vědomostního testu, „poznávačky“ a laboratorní práce, kde soutěžící pozorovali cibuli. I když se děvčata neumístila na předních pozicích, tak odvedla velmi pěkný výkon, za který je velmi chválíme.

 


Autor: Mgr. Eva Jarošová Publikováno 18. 5. 2018 13:05

Exkurze

Datum konání: 7. 5. 2018

Den před státním svátkem 8. května jsme vyrazili na exkurzi. Cílem byla přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně na úpatí Jeseníků. Toto monumentální dílo v horách umístěné téměř celé pod zemí vznikalo skoro dvacet let. Jeho  provoz byl zahájen už  po sedmi letech. Elektrárna má vysoký výkon a řadí se k těm více šetrným k životnímu prostředí.

Exkurze byla rozdělena na dvě části,  první se odehrála celá v přednáškovém sále a dále pak návštěvou kaverny a přístupových tunelů. Druhá, zajímavější část, byla věnována návštěvě horní přečerpávací nádrže. Tu jsme měli možnost celou obejít, a pokochat se tak  i dechberoucími výhledy na Hrubý Jeseník s dominantou Pradědu.

Při cestě zpět jsme se ještě stavili v Šumperku na oběd a pak už nás autobus zase odvezl domů na Vysočinu.

Každá taková cesta přináší žákům vlastní prožitek, a dává jim tak větší možnost si něco zapamatovat. Bohužel přístup některých našich žáků je opravdu velmi povrchní a moc mě mrzí, že dva dny po návratu už někteří ani nevěděli, jak se místo jmenovalo. To je smutné. Pokud žáci nemají sami zájem, může být učivo podáno sebezajímavější formou a přesto učitel nemá šanci. Většina účastníků exkurze byla pozorná a věřím, že si také něco odnesli.


Autor: Mgr. Lucie Zezulová Publikováno 18. 5. 2018 13:00

Bum - bác ball - 2. stupeň

Datum konání: 11. 5. 2018

Tradičního turnaje se zúčastnilo celkem 9 týmů, které byly rozděleny na dvě skupiny. V každé skupině hrál každý s každým. První dva týmy v každé skupině hrály křížem o postup do bojů o třetí místo a o finále. V boji o třetí místo zvítězil tým FUNG DING DUNGOVI ve složení Kateřina Marková, Tereza Marková a Jindřich Pernička. Poraženým týmem ve finále byli REDBULÁCI ve složení Karolína Kasalová, Simona Vlčková a Tomáš Bořil. První místo v turnaji obsadil tým TUČŇÁKŮ ve složení Eliška Klímová, Mojmír Chvátal a Lukáš Prchal.


Autor: Mgr. Miroslav Hromádka Publikováno 18. 5. 2018 12:54

Vybíjená 1. stupeň

Datum konání: 11. 4. 2018

Tohoto turnaje se zúčastnilo celkem 16 týmů. Některá mužstva musela být z kapacitních a časových důvodů odmítnuta. Týmy byly rozděleny do čtyř skupin, ve kterých se utkaly každý s každým. Vítězové se utkali o prvenství v turnaji. Náš tým se bohužel do těchto bojů nedostal. Přesto jsme obsadili velmi pěkné 8. místo. Turnaje jsme se zúčastnili poprvé, a proto lze konečné umístění hodnotit jako velmi dobré.


Autor: Mgr. Miroslav Hromádka Publikováno 18. 5. 2018 12:51