Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality

Aktuality


První pomoc do škol

Datum konání: 16. 1. 2018 - 23. 1. 2018

Studentky Střední zdravotnické školy ve Žďáru nad Sázavou si pro naše žáky 8. ročníku připravily dvě přednášková pásma o první pomoci, která byla součástí minimálního preventivního programu. Během obou dvou odpolední se studentky zaměřily nejprve na teoretickou stránku záchrany člověka a následně si některé úkony všichni vyzkoušeli prakticky – obvazovali si tepenné krvácení, fixovali zlomené ruce do šátku a na figurínách dítěte a dospělého člověka si zkoušeli přímou srdeční masáž. Praktická část kurzu se setkala s velkým ohlasem a nadšením. Žáci zjistili, že poskytnutí správné první pomoci není  tak jednoduché. Všem zúčastněným nezbývá než doufat, že nově nabyté informace nebudou muset nikdy použít v praxi.

 

 


Autor: Mgr. Petra Zikmundová Publikováno 1. 2. 2018 7:16

Tělesná výchova v bazénu

Datum konání: 17. 1. 2018

Ve středu 17. 1. 2018 po obědě vyrazil 6. a 7. ročník na tělocvik do žďárského bazénu. Žáci byli předem poučeni o bezpečnosti a chování, abychom předešli případným zraněním. Prostory bazénu nabízely žákům bohaté vyžití. Někteří jezdili na tobogánu, jiní na divoké řece a našli se i šikovní plavci, kteří poměřili své síly v dráze plaveckého bazénu. Věřím, že se tato netradiční hodina tělesné výchovy žákům líbila a byla pro ně přínosem.

 


Autor: Mgr. Eva Jarošová Publikováno 26. 1. 2018 12:15

Lyžařský kurz

Datum konání: 6. 1. 2018 - 12. 1. 2018

Stejně jako v předešlých letech,  i letos jsme vyrazili na lyžařský výcvik. Vyjížděli jsme v sobotu 6. ledna a cílem naší cesty bylo Deštné v Orlických horách, kde jsme se spolu se Základní školou Nové Veselí ubytovali na chatě Prim.  Celý týden jsme pouze nelyžovali, v úterý jsme měli „den bez lyží“, během kterého měli všichni nabrat síly a co nejvíce se zregenerovat. Místo lyžování byl naplánovaný výlet do centra Deštného, kde jsme v tamním muzeu absolvovali malý exkurz do historie a tradic Orlických hor. Odpoledne nás všechny čekal tradiční výstup k nedalekému kostelíku sv. Matouše u Jedlové. Kurz zakončili zúčastnění ukázkou své zdatnosti ve slalomové jízdě. Jsme rádi, že se tradice lyžařského kurzu v naší škole zabydlela a žáci o něj mají zájem, často i opakovaný. Počasí nám sice moc nepřálo, ale stejně všichni odjížděli s pocitem, že si osvojili techniku sjezdového lyžování a dokáží sjet kdejaký kopec.Pozitivně bych hodnotila i kooperaci s Novým Veselím, protože žáci nejenže přijdou do jiné společnosti, ale často si najdou i nové kamarády.

 


Autor: Mgr. Petra Zikmundová Publikováno 26. 1. 2018 12:11

Školní kolo zeměpisné olympiády

Datum konání: 15. 1. 2018

Dobrovolníky z řad žáků, kteří se letos zúčastnili školního kola zeměpisné olympiády, byli: A. Doležal – 7. ročník, T. Marková - 7. ročník, F. Křesťan - 6. ročník a T. Perničková - 6. ročník. Účastníci si zkusili vyřešit úlohy tematicky věnované různým částem světa. Museli prokázat získané znalosti z výuky zeměpisu, praktickou znalost užívání Školního atlasu světa, logické uvažování a propojování poznatků a vědomostí i z jiných předmětů.

Nejúspěšnější řešitelé byli dva - Antonín Doležal a Filip Křesťan, kteří pojednou naši školu reprezentovat do okresního kola. Chtěla bych poděkovat všem, kteří se do školního kola zapojili a ocenit práci žáků, kteří olympiádě věnovali svůj volný čas.

 


Autor: Mgr. Martina Klímová Publikováno 19. 1. 2018 8:55

Vánoční besídka "žáků pro žáky"

 

Poslední den před vánočními prázdninami se nese již řadu let ve stejném duchu. Žáci devátého ročníku od listopadu chystají a organizují besídku v sokolovně. Ta je rozdělena na dvě části, aby bylo možné ji technicky zvládnout. První část dopoledne přijdou do sokolovny děti z 1.- 4. třídy. Ve druhé části dorazí ostatní čtyři ročníky.

Obě části jsou si velmi podobné a liší se pouze v drobnostech. Jednotlivé soutěže, které jsme se letos snažili volit tak, aby mohla co nejvíce soutěžit celá třída, střídají vystoupení samostatných tříd. Letos bylo zadání pro třídy velmi volné – Nacvičte si cokoli ve vánočním duchu. Všech osm krátkých vystoupení (zpěvohra, pantomima, tanec, scénka,…) bych ráda moc pochválila.

Po skončení programu se sečtou symbolické body a všechny třídy jsou odměněny drobnostmi.

Jak již bylo v názvu uvedeno, jedná se o besídku žáků žákům. Cílem je si zpříjemnit předvánoční čas, pobavit se, zasoutěžit si a podělit se o dovednosti, kterými většina dětí oplývá.

Pro žáky devátého ročníku je to jedna z akcí, kdy si vyzkouší, jak jim třída jako skupina funguje a jak dobří organizátoři jsou. Při realizaci takové akce se mnohé naučí. Letošní 9. ročník bych tak chtěla velmi pochválit za odvedenou práci a těm, co je čeká besídka v příštích letech, přeji hodně sil, nápadů a trpělivosti.


Autor: Mgr. Lucie Zezulová Publikováno 8. 1. 2018 8:03

Squash

Datum konání: 21. 12. 2017

V rámci hodin Tv se snažím hledat i jiné možnosti, jak dívkám přiblížit různé druhy sportu. Po podzimní návštěvě posilovny jsme před Vánocemi zvolily squash. I když to byl sport pro většinu dívek úplně nový, pravidla pochopily a rychle si osvojily základní techniku hry. Pak už se ve dvojicích střídaly na třech kurtech a když byl čas odejít, ani se jim moc nechtělo. Dokonce se ozvaly i hlasy, že se na squash v rámci svého volného času brzy zase vydají. A to by bylo pro mě splnění jednoho z daných cílů – vést děti k přirozenému pohybu a sportu ve volném čase.

 


Autor: Mgr. Lucie Zezulová Publikováno 8. 1. 2018 7:12

Kulturní minimum II. - Robinson

 

Divadelní představení o trosečníkovi Robinsonovi podle literární předlohy Daniela Defoe ztvárnily loutky. Divadlo bylo doprovázeno živou hudbou a speciálními zvukovými nástroji vydávajícími například zvuky moře. Hra se všem divákům líbila, důkazem jsou tato hodnocení:

 

„Představení se nám velice líbilo. Nejvíce nás zaujala postava Pátka. Líbil se nám také papoušek a jeho hlasový projev." Simona Danková, Erika Bartoníčková – žákyně 8. ročníku

 

„Nejvíce se nám líbila živá hudba a zvukové efekty, i celkové zpracování příběhu dřevěnými loutkami.“  Šorfová Nikola, Šurnická Denisa - žákyně 8. ročníku

 

 


Autor: žákyně 8. ročníku Publikováno 4. 1. 2018 8:59

Vánoční návštěva DPŽ

Datum konání: 22. 12. 2017

Ve čtvrtek 22. 12. 2017 si 1. třída připravila vánoční vystoupení pro obyvatele DPŽ. Žáci  přednesli krátké básničky s vánoční tematikou a předvedli krátké vystoupení s flétničkami. Byli jsme příjemně překvapeni, kolik obyvatel domova si na nás udělalo čas a přišlo si naše vystoupení vyslechnout. Po skončení jsme si zahráli společenské hry, vypili  přichystaný čaj a ochutnali vánoční cukroví. Předali jsme drobné dárky a vánoční přáníčka a s přáním příjemně prožitých vánočních svátků jsme se rozloučili.

 


Autor: Mgr. Šárka Sládková Publikováno 4. 1. 2018 8:52

Vítězství v posledním turnaji v letošním roce

Datum konání: 15. 12. 2017

Poslední turnaj v miniházené základních škol v letošním roce proběhl 15.12. 2017 na ZŠ Švermova ve Žďáře nad Sázavou. Za účasti 8 škol a 22 družstev se žáci utkali ve dvou kategoriích - mladší / 1. - 3. r./, starší / 3. - 5.  r./. ZŠ Nížkov se zúčastnila se třemi družstvy. V kategorii starších se našim reprezentantům nedařilo. Družstvo obsadilo poslední místo ve skupině a pouze v souboji o celkové pořadí porazilo 3. ZŠ Žďár 5 : 3. Celkově obsadilo 7. místo.

Podstatně lépe se dařilo mladším. Nejmladší, v družstvu C, obsadili celkově 8. místo, když dokázali porazit ZŠ Sázavu C 3 : 2 a ZŠ Polničku B 2 : 1. 

Největší úspěch zaznamenali hráči B družstva, kteří v konkurenci 13 družstev dokázali zvítězit ve všech utkáních a poprvé v historii naší účasti  zvítězili v kategorii mladších. Hlavní zásluhu na vítězství mají Julie Musilová a David Dočekal, kteří nastříleli většinu branek družstva. V brance spolehlivě zachytal Ondřej Štohanzl. Naši hráči postupně porazili ZŠ Švermova 5 : 1, ZŠ Sázava B 6 : 1, ZŠ Polnička B 9 : 2, ZŠ Zhoř 5 : 1 a ZŠ Nové Veselí B 5 : 4. Vítězství v turnaji je velkým úspěchem celého družstva, které v tomto složení hraje v letošním školním roce naposled.

Naši školu reprezentovali: Patrik Jaroš, Jan Henzl, Lukáš Velín, Daniel  Škaryd, Šimon Sobotka, Tomáš Izrael, Jakub Hejný, Matěj Doležal, Vojtěch Brukner, Kryštof Bartoníček, David Dočekal, Matěj Neubauer, Petr Kuba, Matyáš Navrátil, František Rosecký, Ondřej Štohanzl, David Vlček, Julie Musilová, Patrik Dvořák, Matouš Sobotka, Zdeněk Bartoníček a Patrik Pojmon. Blahopřejeme všem účastníkům a všichni se těšíme na další turnaj v měsíci únoru. Doufejme, že už nikdo nic nikde nezapomene.


Autor: Mgr. František Sládek Publikováno 18. 12. 2017 11:39

Florbal - 1. stupeň

Datum konání: 14. 12. 2017

Turnaje se zúčastnilo celkem 6 mužstev. Nejdříve odehrál každý tým s každým. Po skončení základní skupiny byla odehrána utkání o konečné pořadí. Nejdříve o 5. - 6. místo, potom o 3. - 4. místo a nakonec finále o konečné 1. a 2. místo. Vítězem turnaje se stal tým s názvem ZEBRY ve složení Julie MUSILOVÁ ze 4. roč., Matouš SOBOTKA z 5. roč., David DOČEKAL ze 3. roč. a David VLČEK ze 4. roč. Na druhém místě skončil tým MIMOZEMŠŤANŮ ve složení Eliška KOŠÁKOVÁ z 5. roč., Patrik POJMON z 5. roč., Matyáš SOBOTKA z 5. roč. a Jakub BRUKNER ze 4. roč. Třetí místo obsadil tým s názvem MIMONI ve složení Elena DANKOVÁ ze 4. roč., Lenka BÁRTOVÁ ze 4. roč., Josef PERNIČKA ze 4. roč. a Zdeněk DOBROVOLNÝ ze 4. roč. Nejlepším střelcem turnaje byl David VLČEK s 18 góly. Rozhodčími utkání byli Jan Pařík a Jakub Dočekal ze 7. roč., výsledky utkání zapisovala Tereza Marková, rovněž ze 7. roč.

Celý turnaj se vydařil, všechna utkání byla sehrána v duchu fair play. A všichni účastníci se už těší na další pokračování v příštím roce.

 


Autor: Mgr. Miroslav Hromádka Publikováno 18. 12. 2017 11:35