Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Společenské hry v DPŽ

Datum konání: 5. 6. 2018

Na první červnové úterý připadla poslední návštěva našich žáků v DPŽ. Tentokrát na DPŽ vyrazila skupina „šesťáků“, kteří s sebou vzali společenské hry, a myslím, že šachy jsme nebrali naposledy. Snažíme se tamním obyvatelům vytvořit pestrý program po celý rok, proto střídáme různé aktivity. Nižší ročníky letos předvedly své pěvecké a recitační dovednosti a ti starší s obyvateli domova zase spíše tvořili různorodé výrobky nebo si jenom zahráli výše zmíněné společenské hry. Myslím si, že tato aktivita je nejen přínosná pro obyvatele DPŽ, kterým se zpestří den a naučí se například i nové výtvarné techniky, ale především pro naše žáky, kteří přijdou do kontaktu s jinou generací.


Autor: Mgr. Petra Zikmundová Publikováno 13. 6. 2018 7:32

Mladý cyklista

Datum konání: 16. 5. 2018

Mezi soutěže, kde se každoročně objeví jméno naší školy, patří dopravní soutěž Mladý cyklista. Letos jsme měli zastoupení opět v obou kategoriích (I.- Hošková Nikola, Toufarová Vanesa, Bořil Tomáš, Kellner Tomáš, II. - Landová Jana, Pejchalová Petra, Vlček David, Vlček Jan). Organizátoři provedli změny v systému postupů v jednotlivých kolech a výsledkem bylo vypuštění okresního kola a postup pro prvního v každé kategorii rovnou do kola krajského. Tentokrát se bohužel našim týmům nevedlo tak, jak by si přály. Na pomyslné „bedny“ se nedostal ani jeden z týmů.

Bylo ale vidět zaujetí dětí pro věc, ochota připravovat se na závody ve volném čase a vysoké nasazení během závodu. Pro žáky ze starší kategorie to byla již poslední možnost zúčastnit se soutěže, ale ti mladší mají ještě možnost reprezentovat. Stačí, když se přihlásí na cyklistický kurz a zvládnou školní kolo s nejlepším skóre. Pak už jim nic nebude bránit jet na jaře zkusit poměřit síly s ostatními školami. Tak třeba za rok budeme úspěšnější. Všem děkuji za účast.


Autor: Mgr. Lucie Zezulová Publikováno 13. 6. 2018 7:26

16. ročník turnaje v malé kopané

Datum konání: 8. 6. 2018

V pátek 8.6.2018 proběhl již 16. ročník tradičního Turnaje o pohár ředitelky školy v malé kopané pro žáky I. stupně ZŠ. Turnaje se zúčastnilo celkem 5 mužstev, která se postupně utkala systémem každý s každým. Po odehrání těchto zápasů bylo sehráno utkání o 3. místo a nakonec finále o celkového vítěze. Postupně se utkaly týmy ZŠ Nížkov „A“, ZŠ Nížkov „B“, ZŠ a MŠ Sázava „A“, ZŠ a MŠ Sázava „B“ a ZŠ a MŠ Velká Losenice. Do finále se dostala mužstva ZŠ a MŠ Velká Losenice a ZŠ Nížkov „A“. Vítězem turnaje se stal tým ZŠ a MŠ Velká Losenice. Náš tým obsadil konečné 2. místo. Nejlepším střelcem byl vyhlášen Jaroslav Koutník ze ZŠ a MŠ Velká Losenice, který v turnaji vstřelil 17 branek. Turnaj se vydařil, počasí přálo a společně se budeme těšit na příští 17. ročník.

 

Fotografie uloženy v:


Autor: Mgr. Miroslav Hromádka Publikováno 13. 6. 2018 7:23

Zdravovědný kurz pro 3. ročník

Datum konání: 5. 6. 2018

Zdravovědný kurz pořádaný Českým červeným křížem byl určen 3. ročníkům našeho kraje a proběhl v prostorách tělocvičny na Základní škole Palachova. Na jednotlivých stanovištích si děti zopakovaly a prohloubily své znalosti z oblasti zdravovědy a prevence. Nejvíce se líbilo stanoviště hasičů, kteří nám ukázali moderní hasičské auto se všemi potřebnými náležitostmi a pohovořili o své náročné práci. Děti si nafoukly zdravotnické lehátko a společnými silami poponesly svoji zafixovanou spolužačku. Na dalších stanovištích se děti potkaly s resuscitací, první pomocí, obvazováním. Povídaly si o úrazech a hrozících nebezpečích, o škodlivosti alkoholu a drog. Při odchodu se s námi hlavní organizátorka loučila s přáním, ať nabyté poznatky nemusíme nikdy použít. 

 

 

 


Autor: Ivana Junová Publikováno 13. 6. 2018 7:18

Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679

Datum konání: 25. 5. 2018

Vážení rodiče, vzhledem k tomu, že platnost zákona č. 101/2000 Sb. končí a místo něj přichází v platnost nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (dále jen nařízení), které upravuje ochranu osobních údajů o fyzických osobách, práva a povinnosti při zpracování těchto údajů, vás žádáme o souhlas se zpracováním osobních údajů vašeho dítěte.

Souhlasy jsou seřazeny podle jednotlivých účelů zpracování, u každého jsou uvedeny údaje, které budeme zpracovávat a doba platnosti souhlasu. Celý dokument zahrnuje souhlas se zpracováním osobních údajů ve stejném rozsahu, jaký jste poskytli Základní škole Nížkov podle zákona č. 101/2000 Sb., jednotlivé „souhlasy“ jsou pouze rozpracovány podle účelu zpracování.

Formuláře souhlasů rozdáme v nejbližších dnech dětem, najdete je na webu školy v sekci "Pro rodiče" ve "Formulářích ke stažení" pod nadpisem "Souhlasy".

 


Autor: Mgr. Marta Novotná Publikováno 23. 5. 2018 15:19

Dýchej - preventivní program

Datum konání: 17. 5. 2018

Žáci devátého ročníku se 17. 5. zúčastnili divadelního přestavení s názvem Dýchej. Toto komorní vystoupení KDS Efrenáta proběhlo na malé scéně v Domě kultury ve Žďáře nad Sázavou. Divadelní soubor dostal za představení řadu ocenění a je zařazeno i mezi projekty primární prevence.

Pro většinu žáků to bylo první setkání s alternativním divadlem, kdy i oni sami byli zatáhnuti do děje a v poslední části mohli vývoj situace i změnit. Diskuze vedená paní Janou Mifkovou (režisérkou) na závěr měla žáky přimět k zamyšlení nad vážností situace a navrhnout řešení. Dojmy  z představení v žácích rezonovaly i po cestě zpátky do školy. Zde jsme ještě jednu část hodiny věnovali diskuzi o představení. Všichni se aktivně zapojili a divadlo zhodnotili velmi pozitivně. 

 


Autor: Mgr. Lucie Zezulová Publikováno 23. 5. 2018 8:52

Zážitková výuka

V předmětu Výchova k občanství  nás v VIII. ročníku čekalo téma Soudy a soudnictví, a tak jsme vyrazili na zážitkovou výuku k okresním soudům. Jelikož jsme dostali dvě nabídky, vyrazili jsme nejprve se VII. ročníkem do Žďáru nad Sázavou a poté  s VIII. ročníkem do Jihlavy. V obou případech žáci viděli soudní přelíčení s cizinci, kdy u jednoho jednání byla nutná i přítomnost překladatelky. Ze soudů mnozí odjížděli se smíšenými pocity, že oni by soudili tak či onak, čímž jsme si připravili podněty pro práci v  dalších hodinách. Někteří žáci využili ochoty jihlavského pana soudce, který si na ně vyhradil chvíli a zodpověděl jim jejich dotazy. Celkově soudní přelíčení hodnotím velmi přínosně, protože jsme si přiblížili často vzdálené pojmy.

 


Autor: Mgr. Petra Zikmundová Publikováno 23. 5. 2018 8:47

Netradiční nížkovský osmiboj

V sobotu 12. 5. 2018 se uskutečnil 2. ročník Netradičního sportovního nížkovského osmiboje. Tato sportovní akce je určena pro děti bez rozdílu věku. Účastníci soutěží v osmi disciplínách, které jsou rozmístěny na sportovním hřišti u koupaliště. Mezi disciplíny patří střelba míčem na balonky, chůze na květináčích, jízda na koloběžce, slalomová dráha, srážení plechovek, stavění kostek, hod plným míčem a házení na cíl. Za slunečného počasí se této akce zúčastnilo 70 závodníků, kteří za své výkony získali sladkou odměnu. Také si mohli koupit občerstvení - nápoje, sladkosti, smažené hranolky a zmrzlinu. Myslíme si, že se akce povedla a budeme ji pořádat i v příštím roce.

 


Autor: Mgr. Miroslav Hromádka Publikováno 23. 5. 2018 8:43

Branný den

Datum konání: 13. 4. 2018

Plno netradičních zážitků a životně důležitých zkušeností si žáci i vyučující odnesli z branného dne, který si pro nás připravili instruktoři firmy Progress Rescue z Jihlavy. Hlavním tématem byla obrana proti ozbrojenému útočníkovi nejen v prostorách školy, ale také obchodním centru nebo někde na dovolené. Celá akce byla velmi prakticky zaměřená. Žáci i učitelé si vše vyzkoušeli na vlastní kůži – první pomoc, ošetření tepenného krvácení, správné použití nového typu škrtidla tzv. turniketu, ale také např. střelbu z airsoftové pušky. Vyvrcholením akce byla modelová situace, při které byl simulován skutečný útok ozbrojených útočníků v prostorách školy.


Autor: Mgr. Eva Jarošová Publikováno 18. 5. 2018 13:46

Turnaj v kopané

Datum konání: 26. 4. 2018

Tradičního turnaje v malé kopané na fotbalovém hřišti FC ŽĎAS ve Žďáru nad Sázavou se v kategorii 3. - 5. ročník zúčastnilo celkem 7 týmů. Ty byly rozděleny do dvou skupin. Ve skupinách se každý tým utkal s každým. Vítězové skupin se utkali o účast v okresním kole. Druzí ve skupině bojovali ještě o třetí postupové místo. My jsme se do těchto bojů nedostali a nakonec obsadili 7. místo.


Autor: Mgr. Miroslav Hromádka Publikováno 18. 5. 2018 13:08