Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality

Aktuality


Štítky:


ČEPS CUP - turnaj ve florbalu

Datum konání: 1. 11. 2018

Okresní kolo turnaje proběhlo 1. 11. 2018 ve Žďáře n. S. Ve sportovní hale Na Bouchalkách za účasti sedmi škol z celého okresu. ZŠ Nížkov - Draci - reprezentovali žáci 5. třídy a jeden čtvrťák. Sehráli řadu vyrovnaných utkání, ale ve všech podlehli v koncovce. Pouze v jediném utkání dokázali remizovat a získali celkem jeden bod. Obsadili 7. místo, když remizovali s 2. ZŠ Žďár n. S. - Sokolíci 3 : 3 a prohráli se ZŠ Herálec 3: 4, se ZŠ Leandrova N. M. - Hejkalovci 1 : 8, s ZŠ Nové Veselí 0 : 3, se ZŠ Velká Losenice 2 : 4 a se ZŠ Měřín - Tygři 3 : 4. O branky naší školy se rozdělili : Patrik Dvořák 2, David Vlček 4, Jiří Jaroš 2, David Dočekal 1, Matyáš Navrátil 2, Julie Musilová 1. Školu dále reprezentovali Matyáš Sobotka, Josef Pernička /B/ a Zdeněk Dobrovolný /B/. Nejlepším hráčem byl David Dočekal. 

 


Autor: Mgr. František Sládek Publikováno 5. 11. 2018 10:08

Peníze a my - 3. ročník soutěže finanční gramotnosti

Datum konání: 24. 10. 2018

Dne 24. 10. se někteří žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili soutěže s názvem „Peníze a my“, která se týkala finanční gramotnosti. Akce se konala ve Žďáře nad Sázavou a byla pořádána Střední školou obchodní a služeb SČMSD. Svůj rozhled a orientaci na finančním poli si zde z naší školy ověřily dva týmy. První tým s názvem „Koráli“ vytvořili žáci osmého ročníku (Jakub Rosecký, Jana Chvátalová a Filip Chvátal), pod názvem „Étoile“ pak školu reprezentovaly žákyně devátého ročníku (Eliška Klímová, Natálie Slabá, Nikola Šorfová). Soutěže se celkem zúčastnilo 14 týmů ze 7 různých škol.

V první části soutěže žáci samostatně vyplnili test finanční gramotnosti, ve druhé potom již spolupracovali v rámci svého týmu. V této části měli žáci vytvořit prezentaci na zadané téma a tu později před ostatními přednést. Úkolem bylo vymyslet si vlastní cestovní kancelář, zvolit její název a naplánovat několikadenní zájezd na zajímavé místo. Kromě plánovaní programu pracovali žáci také s rozpočtem, který museli sestavit jak na celý zájezd, tak na osobu a na jednotlivé položky.

Po závěrečné prezentaci se tým „Étoile“ umístil na výborném druhém místě, za což si zaslouží obrovskou gratulaci.

Poděkovaní a velká pochvala za reprezentaci školy patří všem žákům, kteří se soutěže zúčastnili.

 


Autor: Mgr. Eva Halíková Publikováno 26. 10. 2018 16:31

Škoní turnaj v ping - pongu 6. - 9. ročník

Datum konání: 25. 10. 2018

 

Ve čtvrtek 25. 10. 2018 se uskutečnil již tradiční turnaj ve stolním tenisu pro žáky 6. - 9. ročníku. Školního turnaje se zúčastnilo celkem 9 chlapců a bohužel jenom 1 dívka. Hráči byli  rozděleni do dvou skupin. Po odehrání obou skupin systémem každý s každým byly rozehrány zápasy o konečné pořadí. Vítězové skupin se pak utkali křížem o postup do finále. Semifinálové boje a nakonec i finále měly velmi dobrou úroveň. K zhlédnutí byla velmi napínavá utkání. I finále skončilo tím nejtěsnějším rozdílem. 1. místo obsadil Lukáš PRCHAL z 9. ročníku, na 2. místě skončil Matouš SOBOTKA ze 6. ročníku a 3. místo vybojoval Radim NĚMEC ze 6. ročníku.Turnaj se vydařil, všichni hráči hráli s nasazením, ale bohužel letošní účast byla dost slabá.

 

 


Autor: Mgr. Miroslav Hromádka Publikováno 26. 10. 2018 16:27

Stolní tenis - okresní kolo

Datum konání: 24. 10. 2018

 

Ve středu 24. 10. 2018 se uskutečnil turnaj ve stolním tenisu pro chlapce 6. - 9. ročníku.

Jednalo se o okresní kolo této soutěže. Do turnaje se přihlásilo 6 družstev. Ta byla rozdělena do dvou skupin. Vítězové se utkali křížem o postup do finále. Náš tým se utkal o konečné pořadí. Skončil v turnaji na 5. místě.

Pro naše hráče  bylo vítanou zkušeností zahrát si proti stejně starým klukům z jiných škol.

Turnaj se vydařil, všichni hráči hráli s nasazením. I když neobsadili první místa, přesto se statečně prali o každý míček.


Autor: Mgr. Miroslav Hromádka Publikováno 26. 10. 2018 16:24

Výtvarná soutěž SUPŠ Helenín

Datum konání: 16. 10. 2018

V úterý 16. 10. 2018 se žákyně 9. ročníku Denisa Šurnická a Šárka Košáková zúčastnily výtvarné soutěže pořádané SUPŠ v Heleníně. Účastníci dostali na výběr ze dvou témat, která měli výtvarně ztvárnit. Letošní témata byla „Tajuplný ostrov“ a „Vynález zkázy“. Celé akce se zúčastnilo celkem 174 soutěžících.

Přestože dívky neobsadily vítězná místa, s průběhem soutěže byly spokojené. Ráda bych ocenila jejich zápal a nadšení, s jakým se do této soutěže zapojily.

 


Autor: Aneta Pokorná DiS. Publikováno 26. 10. 2018 16:18

Přespolní běh

Datum konání: 26. 9. 2018

 

Ve středu 26. 9. 2018 se vybraní žáci naší školy zúčastnili okresního kola v přespolním běhu Běháme s BK tour u Pilské nádrřže ve Žďáru nad Sázavou. Obsadili jsme dvě kategorie, a to dívky 8. a 9. ročník a chlapci 8. a 9. ročník. Tradičně se této sportovní akce účastní velký počet závodníků. Jinak tomu nebylo ani letos. Počasí závodům přálo, svítilo sluníčko, což bylo pro běh ideální. Dívky běžely trať dlouhou 1500 metrů, chlapci trať dlouhou 3000 metrů. Oba naše běžecké týmy se ve velké konkurenci neztratily. Přestože neobsadily první místa, jejich konečný výsledek odpovídal jejich současným možnostem.


Autor: Mgr. Miroslav Hromádka Publikováno 19. 10. 2018 11:27

Turnaj v přehazované

Datum konání: 10. 10. 2018

Ve středu 10. 10. 2018 se uskutečnil již tradiční turnaj v PŘEHAZOVANÉ pro žáky 2. - 5. ročníku.

V loňském roce se turnaje zúčastnilo 6 týmů, v letošním roce stoupl počet přihlášených týmů na 10.

Týmy byly rozděleny na dvě skupiny po pěti. V týmu byli tři hráči a podmínkou bylo, že v každém týmu musí hrát jedna dívka. V jednotlivých skupinách hrál každý s každým. Po odehrání základní části byla sehrána utkání o konečné pořadí. Všechna utkání ve skupinách se hrála na jeden vítězný set do 15 bodů. Semifinále a finále se hrála na dva vítězné sety, rovněž do 15 bodů.

První tři týmy dostaly diplom a jednotlivci i medaili.

Turnaj se vydařil, všichni hráči hráli s nasazením a k vidění byly velmi pěkné a bojovné zápasy.

 


Autor: Mgr. Miroslav Hromádka Publikováno 19. 10. 2018 11:25

Prezentace VOŠ a SZŠ zdravotnické Žďár nad Sázavou

Datum konání: 8. 10. 2018

Dne 8.10. 2018 se v počítačové učebně uskutečnila prezentace SZŠ a VOŠZ ze Žďáru nad Sázavou. Žáci 9. ročníku se s výše uvedenou střední školou seznámili prostřednictvím poutavé prezentace, která byla doplněna věcnými informacemi, fotografiemi z prostředí školy a praxe. Po skončení prezentace Mgr. Radana Nováková odpovídala na četné dotazy žáků, zvláště dívek. Všichni žáci dostali informační letáček. Naši žáci tak získali další informace, které mohou využít při rozhodování o svém budoucím povolání.


Autor: Mgr. Anna Vodáková Publikováno 19. 10. 2018 11:22

Startujeme

Datum konání: 10. 10. 2018

Program „Startujeme“, který absolvovali žáci šestého ročníky, byl zaměřen především na změny týkající se přechodu z prvního na druhý stupeň a na podporu pozitivní atmosféry v kolektivu třídy. Žáci se učili spolupracovat v týmu, naslouchat druhým, vzájemně si pomoci. Důležitou roli přitom hrála také tolerance a vzájemný respekt v třídním kolektivu.

Tříhodinový program byl vyplněn mnoha aktivitami, do kterých se žáci s chutí zapojovali. Při řešení zajímavých úkolů zjistili, že bez vzájemné komunikace, tolerance a dodržování základních pravidel není možné jako tým fungovat. Kreativitu a týmového ducha mohli žáci ukázat například při aktivitě s názvem „Architekt“, kdy ve tříčlenných skupinkách stavěli věže. Předvedli schopnost domluvit se a spolupracovat. Všechny úkoly nakonec zdárně splnili, za což si zaslouží velkou pochvalu.

Velmi pozitivně hodnotím také zpětnou vazbu od lektorů, kteří se žáky všechny aktivity probrali, reflektovali s nimi mimo jiné průběh, přínos cvičení, chování ve skupině. Žáci se do diskuze zapojovali také pomocí sebereflexe a hodnocení vzájemné spolupráce.

 

 


Autor: Mgr. Eva Halíková Publikováno 12. 10. 2018 16:05

Přírodovědný klokan 2018

Datum konání: 10. 10. 2018

Stejně jako v předešlých letech se i letos žáci 8. a 9. ročníku účastnili Přírodovědného klokana. Soutěž je zaměřená na zjišťování znalostí žáků v rámci přírodovědných předmětů jako fyzika, matematika, přírodopis, chemie a zeměpis. Tato soutěž prostřednictvím 24 úloh rozdělených podle obtížnosti do tří kategorií u žáků rozvíjí jejich kompetence k řešení problémů. Žáci musí samostatně přemýšlet a pochopit zadání jednotlivých úloh a následně najít vhodný způsob řešení. K úspěšnému nalezení správné odpovědi stačilo někdy použít „selský“ rozum, jindy bylo třeba zapojit logické uvažování nebo již získané schopnosti a dovednosti.

Celkovým vítězem se stal Lukáš Prchal, kterému se podařilo získat 56 bodů, druhé a třetí místo obsadila děvčata Nikola Šorfová s 50 body a Tereza Marková s 49 body. Všem žákům děkuji za vynaloženou snahu a aktivní přístup při řešení úloh.


Autor: Mgr. Eva Jarošová Publikováno 12. 10. 2018 16:01