Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality

Aktuality


Školní kolo zeměpisné olympiády

Datum konání: 15. 1. 2018

Dobrovolníky z řad žáků, kteří se letos zúčastnili školního kola zeměpisné olympiády, byli: A. Doležal – 7. ročník, T. Marková - 7. ročník, F. Křesťan - 6. ročník a T. Perničková - 6. ročník. Účastníci si zkusili vyřešit úlohy tematicky věnované různým částem světa. Museli prokázat získané znalosti z výuky zeměpisu, praktickou znalost užívání Školního atlasu světa, logické uvažování a propojování poznatků a vědomostí i z jiných předmětů.

Nejúspěšnější řešitelé byli dva - Antonín Doležal a Filip Křesťan, kteří pojednou naši školu reprezentovat do okresního kola. Chtěla bych poděkovat všem, kteří se do školního kola zapojili a ocenit práci žáků, kteří olympiádě věnovali svůj volný čas.

 


Autor: Mgr. Martina Klímová Publikováno 19. 1. 2018 8:55

Vánoční besídka "žáků pro žáky"

 

Poslední den před vánočními prázdninami se nese již řadu let ve stejném duchu. Žáci devátého ročníku od listopadu chystají a organizují besídku v sokolovně. Ta je rozdělena na dvě části, aby bylo možné ji technicky zvládnout. První část dopoledne přijdou do sokolovny děti z 1.- 4. třídy. Ve druhé části dorazí ostatní čtyři ročníky.

Obě části jsou si velmi podobné a liší se pouze v drobnostech. Jednotlivé soutěže, které jsme se letos snažili volit tak, aby mohla co nejvíce soutěžit celá třída, střídají vystoupení samostatných tříd. Letos bylo zadání pro třídy velmi volné – Nacvičte si cokoli ve vánočním duchu. Všech osm krátkých vystoupení (zpěvohra, pantomima, tanec, scénka,…) bych ráda moc pochválila.

Po skončení programu se sečtou symbolické body a všechny třídy jsou odměněny drobnostmi.

Jak již bylo v názvu uvedeno, jedná se o besídku žáků žákům. Cílem je si zpříjemnit předvánoční čas, pobavit se, zasoutěžit si a podělit se o dovednosti, kterými většina dětí oplývá.

Pro žáky devátého ročníku je to jedna z akcí, kdy si vyzkouší, jak jim třída jako skupina funguje a jak dobří organizátoři jsou. Při realizaci takové akce se mnohé naučí. Letošní 9. ročník bych tak chtěla velmi pochválit za odvedenou práci a těm, co je čeká besídka v příštích letech, přeji hodně sil, nápadů a trpělivosti.


Autor: Mgr. Lucie Zezulová Publikováno 8. 1. 2018 8:03

Squash

Datum konání: 21. 12. 2017

V rámci hodin Tv se snažím hledat i jiné možnosti, jak dívkám přiblížit různé druhy sportu. Po podzimní návštěvě posilovny jsme před Vánocemi zvolily squash. I když to byl sport pro většinu dívek úplně nový, pravidla pochopily a rychle si osvojily základní techniku hry. Pak už se ve dvojicích střídaly na třech kurtech a když byl čas odejít, ani se jim moc nechtělo. Dokonce se ozvaly i hlasy, že se na squash v rámci svého volného času brzy zase vydají. A to by bylo pro mě splnění jednoho z daných cílů – vést děti k přirozenému pohybu a sportu ve volném čase.

 


Autor: Mgr. Lucie Zezulová Publikováno 8. 1. 2018 7:12

Kulturní minimum II. - Robinson

 

Divadelní představení o trosečníkovi Robinsonovi podle literární předlohy Daniela Defoe ztvárnily loutky. Divadlo bylo doprovázeno živou hudbou a speciálními zvukovými nástroji vydávajícími například zvuky moře. Hra se všem divákům líbila, důkazem jsou tato hodnocení:

 

„Představení se nám velice líbilo. Nejvíce nás zaujala postava Pátka. Líbil se nám také papoušek a jeho hlasový projev." Simona Danková, Erika Bartoníčková – žákyně 8. ročníku

 

„Nejvíce se nám líbila živá hudba a zvukové efekty, i celkové zpracování příběhu dřevěnými loutkami.“  Šorfová Nikola, Šurnická Denisa - žákyně 8. ročníku

 

 


Autor: žákyně 8. ročníku Publikováno 4. 1. 2018 8:59

Vánoční návštěva DPŽ

Datum konání: 22. 12. 2017

Ve čtvrtek 22. 12. 2017 si 1. třída připravila vánoční vystoupení pro obyvatele DPŽ. Žáci  přednesli krátké básničky s vánoční tematikou a předvedli krátké vystoupení s flétničkami. Byli jsme příjemně překvapeni, kolik obyvatel domova si na nás udělalo čas a přišlo si naše vystoupení vyslechnout. Po skončení jsme si zahráli společenské hry, vypili  přichystaný čaj a ochutnali vánoční cukroví. Předali jsme drobné dárky a vánoční přáníčka a s přáním příjemně prožitých vánočních svátků jsme se rozloučili.

 


Autor: Mgr. Šárka Sládková Publikováno 4. 1. 2018 8:52

Vítězství v posledním turnaji v letošním roce

Datum konání: 15. 12. 2017

Poslední turnaj v miniházené základních škol v letošním roce proběhl 15.12. 2017 na ZŠ Švermova ve Žďáře nad Sázavou. Za účasti 8 škol a 22 družstev se žáci utkali ve dvou kategoriích - mladší / 1. - 3. r./, starší / 3. - 5.  r./. ZŠ Nížkov se zúčastnila se třemi družstvy. V kategorii starších se našim reprezentantům nedařilo. Družstvo obsadilo poslední místo ve skupině a pouze v souboji o celkové pořadí porazilo 3. ZŠ Žďár 5 : 3. Celkově obsadilo 7. místo.

Podstatně lépe se dařilo mladším. Nejmladší, v družstvu C, obsadili celkově 8. místo, když dokázali porazit ZŠ Sázavu C 3 : 2 a ZŠ Polničku B 2 : 1. 

Největší úspěch zaznamenali hráči B družstva, kteří v konkurenci 13 družstev dokázali zvítězit ve všech utkáních a poprvé v historii naší účasti  zvítězili v kategorii mladších. Hlavní zásluhu na vítězství mají Julie Musilová a David Dočekal, kteří nastříleli většinu branek družstva. V brance spolehlivě zachytal Ondřej Štohanzl. Naši hráči postupně porazili ZŠ Švermova 5 : 1, ZŠ Sázava B 6 : 1, ZŠ Polnička B 9 : 2, ZŠ Zhoř 5 : 1 a ZŠ Nové Veselí B 5 : 4. Vítězství v turnaji je velkým úspěchem celého družstva, které v tomto složení hraje v letošním školním roce naposled.

Naši školu reprezentovali: Patrik Jaroš, Jan Henzl, Lukáš Velín, Daniel  Škaryd, Šimon Sobotka, Tomáš Izrael, Jakub Hejný, Matěj Doležal, Vojtěch Brukner, Kryštof Bartoníček, David Dočekal, Matěj Neubauer, Petr Kuba, Matyáš Navrátil, František Rosecký, Ondřej Štohanzl, David Vlček, Julie Musilová, Patrik Dvořák, Matouš Sobotka, Zdeněk Bartoníček a Patrik Pojmon. Blahopřejeme všem účastníkům a všichni se těšíme na další turnaj v měsíci únoru. Doufejme, že už nikdo nic nikde nezapomene.


Autor: Mgr. František Sládek Publikováno 18. 12. 2017 11:39

Florbal - 1. stupeň

Datum konání: 14. 12. 2017

Turnaje se zúčastnilo celkem 6 mužstev. Nejdříve odehrál každý tým s každým. Po skončení základní skupiny byla odehrána utkání o konečné pořadí. Nejdříve o 5. - 6. místo, potom o 3. - 4. místo a nakonec finále o konečné 1. a 2. místo. Vítězem turnaje se stal tým s názvem ZEBRY ve složení Julie MUSILOVÁ ze 4. roč., Matouš SOBOTKA z 5. roč., David DOČEKAL ze 3. roč. a David VLČEK ze 4. roč. Na druhém místě skončil tým MIMOZEMŠŤANŮ ve složení Eliška KOŠÁKOVÁ z 5. roč., Patrik POJMON z 5. roč., Matyáš SOBOTKA z 5. roč. a Jakub BRUKNER ze 4. roč. Třetí místo obsadil tým s názvem MIMONI ve složení Elena DANKOVÁ ze 4. roč., Lenka BÁRTOVÁ ze 4. roč., Josef PERNIČKA ze 4. roč. a Zdeněk DOBROVOLNÝ ze 4. roč. Nejlepším střelcem turnaje byl David VLČEK s 18 góly. Rozhodčími utkání byli Jan Pařík a Jakub Dočekal ze 7. roč., výsledky utkání zapisovala Tereza Marková, rovněž ze 7. roč.

Celý turnaj se vydařil, všechna utkání byla sehrána v duchu fair play. A všichni účastníci se už těší na další pokračování v příštím roce.

 


Autor: Mgr. Miroslav Hromádka Publikováno 18. 12. 2017 11:35

Setkání s Mikulášem

Datum konání: 1. 12. 2017

Setkání nejen s Mikulášem proběhlo 1. 12. 2017 již počtvrté v krásném zimním pátečním odpoledni. Setkali jsme se s Mikulášem, andělem, čerty, ale i účinkujícími, diváky, pořadateli, sousedy a známými. A to je především důvod, proč k setkání dochází. Abychom se pozdravili, popovídali a potěšili. Snad se Vám důvod návštěvy pátečního odpoledne splnil. Děti přispěly k pěkné atmosféře krátkým vystoupením a deváťáci jim s paní učitelkou připravili ,,Čertovskou stezku,, s odměnou po splnění úkolů. Svaz žen zajistil občerstvení, dobrůtkami přispěli i někteří rodiče a učitelé. Obec Nížkov finančně naše úsilí podpořila a pro radost jste si mohli koupit výrobky na ,,Vánoční burze,,. Moudrým slovem nás doprovázel náš pan farář. Vše dovršilo rozsvícení vánočního stromu.

Vůbec se mi nezdá být malý důvod setkání, byť jen na návsi v Nížkově. Děkuji všem, kteří přišli strávit část odpoledne mezi své známé, sousedy či se svými dětmi a hlavně všem, kteří se jakkoli podíleli na společném setkání a zahájení adventní doby. Ještě jednou velký dík.

 


Autor: Mgr. Alena Šorfová - Uttendorfská Publikováno 13. 12. 2017 15:16

Vánoční Vídeň

Datum konání: 12. 12. 2017

 

Na adventní čas jsme nachystali pro žáky druhého stupně exkurzi do Vídně. Cílem zájezdu bylo seznámit žáky s kulturou, historií, zeměpisnými zajímavostmi sousední země, se kterou naši republiku pojí společná historie. Součástí byla také možnost  prověřit si své komunikační dovednosti.

Ve Vídni jsme navštívili významné historické památky, včetně novodobé architektury (Hofburg, náměstí Marie Terezie, státní opera, radnice, parlament, státní divadlo, Stephan´s Dom, Euro City, Hundertwasser House, atd.). Část exkurze byla věnována návštěvě adventních trhů. Zde si žáci mohli prohlédnout a popřípadě nakoupit tradiční předměty patřící k rakouskému adventu.

Atmosféra celé exkurze byla příjemná a hodnocení bylo pozitivní jak ze strany rodičů, tak ze strany  dětí.

 

 


Autor: Mgr. Marie Štroufová Publikováno 13. 12. 2017 15:11

Vánoční burza

Datum konání: 8. 12. 2017

 

S příchodem očekávaného  adventu jsme jako každoročně uspořádali v naší škole vánoční burzu. Žáci si pro návštěvníky s pomocí pedagogů připravili různá přáníčka a dekorace s vánoční tematikou. Nemohly chybět ani adventní věnce nebo také svícny a věnečky. Návštěvníci měli opravdu z čeho vybírat. Výtěžek z prodeje vánočních výrobků věnuje naše škola jako sponzorský dar Dětskému domovu Chotěboř.

Velké díky patří všem, kteří se na organizaci burzy aktivně podíleli.

 


Autor: Radka Satrapová Publikováno 8. 12. 2017 14:23